Dnes Středa - zatazeno 10°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 11°C
Středa 24. 4. 2024
Svátek má Jiří
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Kvůli opravám mostu na Jižní spojce musí řidiči počítat se zhoršeným průjezdem
Most má oficiální název Y529-SDO-ČSD přes Mitas. Foto: ŠJů / Wikimedia Commons CC BY-SA 3.0

Kvůli opravám mostu na Jižní spojce musí řidiči počítat se zhoršeným průjezdem

Od 9. března do 7. července čekají řidiče na frekventované Jižní spojce, která je součástí Městského okruhu, omezení provozu. Silničáři opraví pomalý jízdní pruh ve směru do centra v úseku od takzvaného lanového mostu po připojovací pruh s mimoúrovňovou křižovatkou s Průběžnou ulicí. Informovala o tom mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková.

Během omezení silničáři současně vybudují nové římsy mostu a opraví izolaci. Přípravné práce, které zahrnovaly instalaci konzol z důvodu opravy římsy přes ulici Švehlova, podle Liškové probíhaly od 19. února vždy v noci a skončily tento týden ve středu.

O nastávajícím víkendu silničáři demontují svodidla na mostě a v pondělí 11. března začnou frézovat vozovku. Pak odizolují část lanového mostu a vybudují nové římsy.

Během poslední fáze mostu položí asfaltový povrch. Řidiči musí počítat s komplikace a zdržením, protože po celou dobu několikaměsíčních oprav bude uzavřen pravý jízdní pruh v úseku do centra. Provoz tak bude veden jen dvěma provizorními jízdními pruhy.


Autor: red

Pražská lítačka letos již podvanácté

Dnes v 08:58

V pátek 26. dubna se koná  12. ročník závodu Pražská lítačka. Nově lze jako dopravní prostředek použít trolejbus nebo sdílené kolo. Registrace účastníků je od 15 hodin v Muzeu MHD ve Střešovicích, kde se také nachází cíl.

Začne první etapa opravy Slévačské ulice, potrvá do července

22. dubna 2024 v 07:55

Ve čtvrtek 25. dubna začne TSK Praha s opravou Slévačské ulice. První etapa proběhne v úseku od ulice Cíglerova po ulice Kukelská a Zdobnická. Během ní bude komplexně obnoven povrch komunikace, opraví se kanalizační vpusti, revizní šachty, dojde k úpravě dopravního značení a zařízení a k opravě...

Praha 6: Jak řešit pěší propojení Kladenské a Africké ulice

20. dubna 2024 ve 12:09

Pokud se chcete zapojit do rozhodování, která ze tří uvažovaných variant má šanci na realizaci, přijměte pozvání na veřejné setkání v úterý 23. dubna v 17 hodin u trafačky za domem na adrese Kladenská 12.

Děti rozdají smajlíky a mračouny

20. dubna 2024 v 08:07

Akce Smajlík vrací do ulic Prahy 4. Dopravně preventivní akci pořádá radnice a Policie České republiky. Děti si opět připravily pro řidiče smajlíky a mračouny.

V úseku Hradčanská – Strossmayerovo náměstí nahradí tramvaje autobusy

15. dubna 2024 v 10:22

Od středy 17. dubna do neděle 28. dubna bude z důvodu oprav přerušen tramvajový provoz v úseku Hradčanská – Strossmayerovo náměstí.

Další články
Nahoru