dnes
Čtvrtek - jasno
19°C
zítra
Pátek - jasno
19°C
pozítří
Sobota - skorojasno
15°C
Kvůli nepříznivému počasí budou pro bezdomovce rozšířeny pobytové služby
Ilustrační foto: archiv

Kvůli nepříznivému počasí budou pro bezdomovce rozšířeny pobytové služby

S ohledem na předpověď meteorologů, že bude pokračovat nepříznivé počasí, kdy mají teploty v noci opět klesnout hluboce pod bod mrazu, budou rozšířeny pobytové služby pro lidi bez přístřeší v rámci pražských denních center.

„Přestože jsou ještě ve stávajících zařízeních volná místa, chceme postupně jejich počet preventivně navýšit v rámci dvou denních center. Ta by měla být v provozu i přes noc a nabídnout lidem bez přístřeší přečkání v teple,“ uvedl radní pro sociální oblast Daniel Hodek.

Denní centrum Pernerova své služby rozšíří od zítra 13. ledna a od pondělí 16. ledna se klientům přes noc otevře Denní centrum Tusarova. 

„V provozu samozřejmě nadále zůstávají i veškeré dosavadní služby realizované v rámci Zimních opatření a navíc též zůstává do odvolání v platnosti neplacení poplatku na lodi Hermes,“ doplnil ředitel Centra sociálních služeb Praha Tomáš Ján.


Na náměstí Jiřího z Poděbrad zavoní husí pečínka již poosmé

Dnes v 09:31

Osmý ročník Svatomartinských slavností na náměstí Jiřího z Poděbrad láká 11. listopadu na dozlatova propečenou husu s knedlíky a se zelím a na mladé svatomartinské víno. Stánky budou otevřeny již od 10 hodin a celou akci bude doprovázet kulturní program pro děti...

Praha 15 zve na pietní akce

Dnes v 07:28

Městská část Praha 15 a Český svaz bojovníků za svobodu, oblastní výbor Praha 15 vás srdečně zvou k účasti na pietních vzpomínkách na padlé v průběhu 1. světové války a v bojích čs. legií za vznik samostatné Československé republiky.

Zrekonstruované veřejné WC na Moskevské

Včera v 10:20

Městská část Praha 10 od 1. října otevřela nově zrekonstruované veřejné WC na Moskevské ulici pod Vršovickým zámečkem.

Bezplatný seminář: Finanční arbitr a spotřebitelé

15. října 2018 ve 12:50

Humanitní odbor Úřadu městské části Praha 2 a Občanská poradna Společnou cestou zvou ve čtvrtek 18 října od 9 hodin na seminář Finanční arbitr a spotřebitelé.

Další články
Nahoru