dnes
Neděle - skorojasno
33°C
zítra
Pondělí - jasno
33°C
pozítří
Úterý - skorojasno
26°C
Kvůli nepříznivému počasí budou pro bezdomovce rozšířeny pobytové služby
Ilustrační foto: archiv

Kvůli nepříznivému počasí budou pro bezdomovce rozšířeny pobytové služby

S ohledem na předpověď meteorologů, že bude pokračovat nepříznivé počasí, kdy mají teploty v noci opět klesnout hluboce pod bod mrazu, budou rozšířeny pobytové služby pro lidi bez přístřeší v rámci pražských denních center.

„Přestože jsou ještě ve stávajících zařízeních volná místa, chceme postupně jejich počet preventivně navýšit v rámci dvou denních center. Ta by měla být v provozu i přes noc a nabídnout lidem bez přístřeší přečkání v teple,“ uvedl radní pro sociální oblast Daniel Hodek.

Denní centrum Pernerova své služby rozšíří od zítra 13. ledna a od pondělí 16. ledna se klientům přes noc otevře Denní centrum Tusarova. 

„V provozu samozřejmě nadále zůstávají i veškeré dosavadní služby realizované v rámci Zimních opatření a navíc též zůstává do odvolání v platnosti neplacení poplatku na lodi Hermes,“ doplnil ředitel Centra sociálních služeb Praha Tomáš Ján.


DogFest 2018 zve na soutěže, představení i program pro děti

16. srpna 2018 v 07:52

Festival pro milovníky psů, psy a pejskaře DogFest zaplní Prahu 9 – Střížkov. Těšte se na psí soutěže, agility i pomoc útulkům v sobotu 1. září hned vedle metra Střížkov. Celý den bude plný zábavy a psí tématiky. Návštěvníci se mohou těšit na překážkové dráhy, agility, soutěže, psí představení...

Praha plánuje efektivní a ekologické zásobování provozoven v Pražské památkové rezervaci

15. srpna 2018 v 15:20

Ulevit přeplněnému centru a zlepšit stav ovzduší chce Magistrát hl. m. Prahy pomocí v Česku ojedinělého inovativního projektu sdíleného konsolidačního centra, ze kterého by bylo zboží do provozoven efektivně distribuováno elektromobily. Pilotní projekt počítá se zapojením minimálně...

Psí den na náměstí Míru: Sporty, soutěže, nabídka pejsků

15. srpna 2018 v 08:44

Na středu 5. září připravila radnice druhé městské části Psí den. Na náměstí Míru se od 16 do 19 hodin pobavíte, setkáte se zajímavými hosty a dozvíte se spoustu užitečných informací.

Další články
Nahoru