Dnes Čtvrtek - polojasno 13°C
Zítra Pátek - bourky 13°C
Čtvrtek 23. 5. 2024
Svátek má Vladimír
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Kvůli nekázni řidičů se budou v okolí stadionu Slavie častěji odtahovat auta
Radnici vadí parkování na chodníku, strážníci se na to víc zaměří. Zdroj foto: MČ Praha 10

Kvůli nekázni řidičů se budou v okolí stadionu Slavie častěji odtahovat auta

Neoprávněně zaparkovaná auta lidí, kteří vyráží na sportovní, kulturní a jiné společenské akce do Fortuna Areny ve Vršovicích, budou častěji odtahována. Městští strážníci se na pokyn vedení Prahy 10 zaměří především na vozidla stojící na chodnících, přechodech či v křižovatkách. Informoval o tom mluvčí desáté městské části Ján Bruno Tropp. Tomuto rozhodnutí podle něj předcházelo několik dopravně-preventivních akcí v gesci strážníků Městské policie a letákových kampaní provedených v součinnosti s klubem SK Slavia Praha.

Prahu 10 dlouhodobě zatěžuje dopravní nápor spojený s akcemi v Edenu. Ten je navíc velmi často spojený s bezohledností některých řidičů. Vedení Prahy 10 se proto rozhodlo s tímto dlouhodobě neudržitelným stavem bojovat a požádalo strážníky městské policie, aby se na parkování ještě více zaměřili.

„Jako patrioti Desítky jsme rádi, že je u nás Slavia doma, na druhou stranu musíme chránit naše občany a rezidenty. Proto budeme tvrdě postihovat bezohledné řidiče, kteří nerespektují pravidla a parkují na chodnících nebo v křižovatkách,“ řekl Mikuláš Pobuda (ODS), radní Prahy 10 pro dopravu.

Přísnější dohled nad dodržování pravidel se bude týkat už příštího utkání Slavie s olomouckou Sigmou. To se uskuteční již tuto neděli 21. dubna od 15 hodin. „Stadion v Edenu je velmi dobře dostupný tramvají, vlakem i autobusem. Zástupci fotbalové Slavie to ostatně akcentují a nabízí svým fanouškům kvalitní alternativy v podobě speciálních vlaků i svozových autobusů z P+R parkovišť konečných stanic metra. Tohoto přístupu si velice vážíme. Ve všeobecném zájmu je, aby akce v Edenu byly především o sportu a kultuře, nikoli o dopravním kolapsu ve Vršovicích,“ dodal starosta Martin Valovič (ODS).

V kontrole správného parkování a trestání neukázněných fanoušků bude podle starosty radnice i s podporou Slavie pokračovat i v dalších utkáních, a to nejen v této sezóně, ale také v následujících ročnících.

Jak uvedl předseda představenstva SK Slavia Praha Jaroslav Tvrdík, klub aktivitu Prahy 10 podporuje. „Našim fanouškům nabízíme řadu možností tak, aby se do Edenu dostali pohodlně, rychle a bezpečně i bez nutnosti využít auto. V posledním roce funguje skvěle spolupráce s Českými drahami i dopravním podnikem. Ze všech směrů je posílena kapacita, frekvence i dostupnost vlakového spojení na zastávku Nádraží Eden, kterou už dnes využívají každý zápas tisíce návštěvníků,“ řekl.

Klub podle něj neustále jedná o posílení linek MHD před i po zápase. Zároveň byly přidány nové svozové autobusy Slavia Expres, které jedou kyvadlově směr z/na Zličín a Černý Most.  

Rovněž se zástupci radnice Prahy 10 podle Troppa věnují důslednému připomínkování připravovaných nových pravidel zón placeného stání tak, aby ochránili zejména rezidenty „desítky“, kteří bydlí v okolí stadionu Eden a jsou tak zvýšeným dopravním náporem nejen během fotbalových utkání nejvíce zasaženi.


Autor: Jan Puci

První mikrocertifikátový kurz na Fakultě stavební ČVUT má 27 absolventů

Včera ve 22:46

První mikrocertifikátový kurz pořádaný Fakultou stavební Českého vysokého učení technického v Praze úspěšně završilo 27 zájemců. V dvousemestrálním kurzu celoživotního vzdělávání „Technická zařízení budov pro energeticky efektivní a zdravé budovy“ se věnovali tématu řešení technických systémů...

Další články
Nahoru