Dnes Úterý - zatazeno -1°C
Zítra Středa - zatazeno 0°C
Úterý 7. 12. 2021
Svátek má Ambrož, Benjamín
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Kvůli nehodě popelářského auta se tramvaje vrátí na část Podolského nábřeží až příští týden
Nákladní vůz prorazil svodidla na okraji zastávky Kublov se směru z centra. Foto: DPP

Kvůli nehodě popelářského auta se tramvaje vrátí na část Podolského nábřeží až příští týden

Nehoda popelářského auta zastavila dnes ráno provoz tramvají mezi zastávkami Podolská vodárna a Dvorce. Kvůli poškozeným trolejím se změnil provoz pěti linek. Výluka potrvá až do konce týdne, uved pražský dopravní podnik na sociálních sítích.

Provoz byl přerušen kolem 05:30. „Popelářské vozidlo vjelo do tramvajového kolejiště, tam se střetlo se sloupem a tento sloup poškodil tramvajové vedení," sdělil mluvčí pražské policie Jan Daněk. Auto vyvrátilo přímo sloup držící troleje. Poškozeno bylo zábradlí na zastávce Kublov se směru z centra. 

Řidič podle něj zřejmě upadl do mikrospánku, alkohol před jízdou nepil. Nikdo nebyl zraněn. Po dobu vyprošťování popelářského vozidla bylo Podolské nábřeží v obou směrech uzavřené i pro auta.

Omezení provozu a dočasná změna trasy se týká tramvajových linek 2, 3, 17, 21 a 27. Tramvaje ve směru z Výtoně budou od čtvrtka končit v zastávce Podolská vodárna, mezi ní a Dvorci bude zachována náhradní autobusová doprava.

Z Dvorců do Modřan bude jezdit tramvajová linka 17, v noci 92. Linky 21 a 27 nebudou po dobu oprav trolejí vůbec v provozu. DPP předpokládá, že k obnovení provozu by mělo dojít v noci z neděle na pondělí.


Autor: red

Během vánočních prázdnin zaparkujete v Praze 3 levněji

2. prosince 2021 ve 12:06

Od 23. prosince do 3. ledna bude stejně jako minulý rok v parkovacích automatech a virtuálních parkovacích hodinách nastaveno zvýhodněné návštěvnické stání.

V noci neprojedete Brusnickým a Dejvickým tunelem

2. prosince 2021 v 10:18

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologií budou tunely Brusnický a Dejvický od čtvrtka 2. prosince od 23 hodin do pátku 3. prosince do 5 hodin uzavřeny.

Lidé už nakoupili dálniční e-známky za více než 5 miliard korun

1. prosince 2021 ve 22:09

Přesně před rokem byl spuštěn prodej elektronických dálničních známek. Díky digitalizaci je jejich pořízení mnohem snazší a pohodlnější. Motoristé si navíc mohou sami zvolit začátek platnosti, systém je pak prostřednictvím SMS nebo e-mailu upozorní na blížící se konec platnosti e-známky....

Dnes v noci bude uzavřen Strahovský tunel

1. prosince 2021 v 09:36

Z důvodu pravidelné údržby a čištění kamer bude Strahovský tunel od středy 1. prosince od 23 hodin do čtvrtka 2. prosince do 5 hodin uzavřen.

Další články
Nahoru