Dnes Pátek - zatazeno 6°C
Zítra Sobota - prehanky-dest 4°C
Pátek 3. 2. 2023
Svátek má Blažej
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Kvůli nehodě popelářského auta se tramvaje vrátí na část Podolského nábřeží až příští týden
Nákladní vůz prorazil svodidla na okraji zastávky Kublov se směru z centra. Foto: DPP

Kvůli nehodě popelářského auta se tramvaje vrátí na část Podolského nábřeží až příští týden

Nehoda popelářského auta zastavila dnes ráno provoz tramvají mezi zastávkami Podolská vodárna a Dvorce. Kvůli poškozeným trolejím se změnil provoz pěti linek. Výluka potrvá až do konce týdne, uved pražský dopravní podnik na sociálních sítích.

Provoz byl přerušen kolem 05:30. „Popelářské vozidlo vjelo do tramvajového kolejiště, tam se střetlo se sloupem a tento sloup poškodil tramvajové vedení," sdělil mluvčí pražské policie Jan Daněk. Auto vyvrátilo přímo sloup držící troleje. Poškozeno bylo zábradlí na zastávce Kublov se směru z centra. 

Řidič podle něj zřejmě upadl do mikrospánku, alkohol před jízdou nepil. Nikdo nebyl zraněn. Po dobu vyprošťování popelářského vozidla bylo Podolské nábřeží v obou směrech uzavřené i pro auta.

Omezení provozu a dočasná změna trasy se týká tramvajových linek 2, 3, 17, 21 a 27. Tramvaje ve směru z Výtoně budou od čtvrtka končit v zastávce Podolská vodárna, mezi ní a Dvorci bude zachována náhradní autobusová doprava.

Z Dvorců do Modřan bude jezdit tramvajová linka 17, v noci 92. Linky 21 a 27 nebudou po dobu oprav trolejí vůbec v provozu. DPP předpokládá, že k obnovení provozu by mělo dojít v noci z neděle na pondělí.


Autor: red

Další zastávky v Praze 4 získají nové přístřešky

25. ledna 2023 ve 12:25

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) pokračuje v Praze 4 v obměně přístřešků na tramvajových zastávkách. Během uplynulého víkendu byla vyměněna zastávka Palouček na Táborské ve směru k Nuselské radnici a příští víkend, 28. ledna, přijde na řadu zastávka ve směru Pražské...

TSK využila teplého počasí. Za první lednové týdny opravila přes sedm a půl tisíce výtluků

23. ledna 2023 v 10:55

Mrazivé počasí v první polovině prosince s následnou rychlou oblevou poškodilo na řadě míst vozovky tak, že by bez provizorní opravy musela být snižována rychlost nebo jinak omezována doprava, a to zejména na hlavních tazích, kde jezdí i MHD.

Samoobslužné bezhotovostní jízdenkové terminály jsou v provozu ve všech autobusech DPP

23. ledna 2023 v 10:14

Cestující na všech městských linkách provozovaných Dopravním podnikem hl. m. Prahy (DPP) si mohou zakoupit jízdenky bezhotovostně prostřednictvím samoobslužných terminálů. DPP jich od podzimu nainstaloval 1200 kusů do všech svých autobusů, elektrobusů a trolejbusů. 

Zlíchovský tunel bude ve středu uzavřen

22. ledna 2023 v 11:53

Od 25. ledna do 26. ledna bude v noci od 23 do 5 hodin uzavřen západní tubus A (směr Barrandovský most) a druhý tubus bude jednosměrný v původním směru.

Nehoda auta, tramvaje a sypače zablokovala Argentinskou

21. ledna 2023 ve 21:43

V sobotu 21. ledna po 13 hodině zasahovali hasiči u nehody osobního automobilu, tramvaje a posypového vozu v Argentinské ulici. Událost se obešla bez zranění a hasiči na místě provedli protipožární opatření.

Stavební údržba uzavře Těšnovský tunel

21. ledna 2023 v 09:03

Z důvodu stavební údržby bude Těšnovský tunel dvě noci uzavřen.

Další články
Nahoru