Dnes Sobota - zatazeno 1°C
Zítra Neděle - polojasno -1°C
Sobota 10. 12. 2022
Svátek má Julie
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Kvůli natáčení filmu i údržbě tratě čekají Prahu víkendové komplikace v tramvajové dopravě
V Praze se natáčí film The Gray Man. Foto: JP

Kvůli natáčení filmu i údržbě tratě čekají Prahu víkendové komplikace v tramvajové dopravě

Kvůli natáčení filmu je ode dneška do úterý přerušený provoz tramvají a autobusů přes zastávku Právnická fakulta v centru Prahy. Čtyři tramvajové linky jezdí po objízdné trase, autobusová linka 207 je zkrácena. Komplikace v MHD čekají o tomto víkendu také na cestující v Praze 4. Kvůli údržbě trati nebudou do nedělního večera jezdit tramvaje mezi náměstím Bratří Synků a Spořilovem.

Kvůli dočasnému zrušení zastávky Právnická fakulta jsou ode dneška do půlnoci z pondělí na úterý odkloněny tramvajové linky 17 a 93 mezi Čechovým mostem a Staroměstskou přes zastávku Malostranská. Kolem úřadu vlády jezdí od dnešní půlnoci i historické tramvaje na lince 41. Linka číslo 33 ve směru od Vypichu jede ze zastávky Brusnice přes Prašný most a Hradčanskou do zastávky Špejchar.

Přerušení provozu MHD u právnické fakulty se týká i autobusové linky 207. Končit i začínat bude poblíž Nemocnice Na Františku. „V obou směrech se ruší zastávky Staroměstská a Právnická fakulta," upozorňuje cestující dopravní podnik.

Od dnešních 07:00 do nedělních 20:00 nebudou jezdit tramvaje ani mezi náměstím Bratří Synků a Spořilovem. Důvodem je údržba trati. Tramvaje budou po dobu výluky nahrazeny autobusovou dopravou. Změněnou trasu budou mít při cestě na konečnou na Želivského pravidelné autobusové linky 150 a 188, upozorňuje dopravní podnik.

Tramvajovou dopravu v centru Prahy komplikuje v současnosti několik dalších plánovaných výluk. Od čtvrtka nejezdí kvůli opravě mostu přes Divadelní ulici tramvaje mezi Lazarskou a Újezdem. Tramvaje nejezdí ani mezi zastávkami I. P. Pavlova – Muzeum – Flora – Olšanské hřbitovy.


Autor: ČTK

Praha 5 zhodnotí, jak se chovají řidiči v parkovacích zónách

27. listopadu 2022 v 19:58

Praha 5 zatím neplánuje iniciovat zavádění nových parkovacích zón, nicméně chtěla by zhodnotit a podle toho případně i přehodnotit režimy v těch stávajících. Uvedl to místostarosta páté městské části Milan Kryl (Piráti) na nedávném setkání s novináři.

Výměna požární signalizace omezí provoz Strahovského tunelu

25. listopadu 2022 v 09:14

Z důvodu výměny elektrické požární signalizace budou probíhat uzávěry Strahovského tunelu.

Další články
Nahoru