Dnes Pondělí - polojasno 23°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 21°C
Pondělí 23. 5. 2022
Svátek má Vladimír
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Kvůli natáčení filmu i údržbě tratě čekají Prahu víkendové komplikace v tramvajové dopravě
V Praze se natáčí film The Gray Man. Foto: JP

Kvůli natáčení filmu i údržbě tratě čekají Prahu víkendové komplikace v tramvajové dopravě

Kvůli natáčení filmu je ode dneška do úterý přerušený provoz tramvají a autobusů přes zastávku Právnická fakulta v centru Prahy. Čtyři tramvajové linky jezdí po objízdné trase, autobusová linka 207 je zkrácena. Komplikace v MHD čekají o tomto víkendu také na cestující v Praze 4. Kvůli údržbě trati nebudou do nedělního večera jezdit tramvaje mezi náměstím Bratří Synků a Spořilovem.

Kvůli dočasnému zrušení zastávky Právnická fakulta jsou ode dneška do půlnoci z pondělí na úterý odkloněny tramvajové linky 17 a 93 mezi Čechovým mostem a Staroměstskou přes zastávku Malostranská. Kolem úřadu vlády jezdí od dnešní půlnoci i historické tramvaje na lince 41. Linka číslo 33 ve směru od Vypichu jede ze zastávky Brusnice přes Prašný most a Hradčanskou do zastávky Špejchar.

Přerušení provozu MHD u právnické fakulty se týká i autobusové linky 207. Končit i začínat bude poblíž Nemocnice Na Františku. „V obou směrech se ruší zastávky Staroměstská a Právnická fakulta," upozorňuje cestující dopravní podnik.

Od dnešních 07:00 do nedělních 20:00 nebudou jezdit tramvaje ani mezi náměstím Bratří Synků a Spořilovem. Důvodem je údržba trati. Tramvaje budou po dobu výluky nahrazeny autobusovou dopravou. Změněnou trasu budou mít při cestě na konečnou na Želivského pravidelné autobusové linky 150 a 188, upozorňuje dopravní podnik.

Tramvajovou dopravu v centru Prahy komplikuje v současnosti několik dalších plánovaných výluk. Od čtvrtka nejezdí kvůli opravě mostu přes Divadelní ulici tramvaje mezi Lazarskou a Újezdem. Tramvaje nejezdí ani mezi zastávkami I. P. Pavlova – Muzeum – Flora – Olšanské hřbitovy.


Autor: ČTK

Rekonstrukce křižovatky Na Petřinách – Na Větrníku

21. května 2022 v 10:01

Technická správa komunikací (TSK) zahájí v pondělí 23. května 2022 rekonstrukci křižovatky ulice Na Petřinách a Na Větrníku, která bude nově osazena semaforem. Celá stavební akce skončí do konce srpna 2022.

V souvislosti s koncerty skupiny Rammstein připravila policie opatření

14. května 2022 v 07:10

V neděli 15. května a v pondělí 16. května se uskuteční dva koncerty skupiny Rammstein. Z důvodu zajištění veřejného pořádku a dopravy, připravila pražská policie adekvátní bezpečnostní opatření, na kterém se bude podílet několik desítek pražských policistů. Opatření se dotknou především...

Další články
Nahoru