Dnes Neděle - prehanky-dest 29°C
Zítra Pondělí - prehanky-dest 27°C
Neděle 25. 7. 2021
Svátek má Jakub
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Kvůli natáčení filmu i údržbě tratě čekají Prahu víkendové komplikace v tramvajové dopravě
V Praze se natáčí film The Gray Man. Foto: JP

Kvůli natáčení filmu i údržbě tratě čekají Prahu víkendové komplikace v tramvajové dopravě

Kvůli natáčení filmu je ode dneška do úterý přerušený provoz tramvají a autobusů přes zastávku Právnická fakulta v centru Prahy. Čtyři tramvajové linky jezdí po objízdné trase, autobusová linka 207 je zkrácena. Komplikace v MHD čekají o tomto víkendu také na cestující v Praze 4. Kvůli údržbě trati nebudou do nedělního večera jezdit tramvaje mezi náměstím Bratří Synků a Spořilovem.

Kvůli dočasnému zrušení zastávky Právnická fakulta jsou ode dneška do půlnoci z pondělí na úterý odkloněny tramvajové linky 17 a 93 mezi Čechovým mostem a Staroměstskou přes zastávku Malostranská. Kolem úřadu vlády jezdí od dnešní půlnoci i historické tramvaje na lince 41. Linka číslo 33 ve směru od Vypichu jede ze zastávky Brusnice přes Prašný most a Hradčanskou do zastávky Špejchar.

Přerušení provozu MHD u právnické fakulty se týká i autobusové linky 207. Končit i začínat bude poblíž Nemocnice Na Františku. „V obou směrech se ruší zastávky Staroměstská a Právnická fakulta," upozorňuje cestující dopravní podnik.

Od dnešních 07:00 do nedělních 20:00 nebudou jezdit tramvaje ani mezi náměstím Bratří Synků a Spořilovem. Důvodem je údržba trati. Tramvaje budou po dobu výluky nahrazeny autobusovou dopravou. Změněnou trasu budou mít při cestě na konečnou na Želivského pravidelné autobusové linky 150 a 188, upozorňuje dopravní podnik.

Tramvajovou dopravu v centru Prahy komplikuje v současnosti několik dalších plánovaných výluk. Od čtvrtka nejezdí kvůli opravě mostu přes Divadelní ulici tramvaje mezi Lazarskou a Újezdem. Tramvaje nejezdí ani mezi zastávkami I. P. Pavlova – Muzeum – Flora – Olšanské hřbitovy.


Před školou v Ďáblicích bude zpomalovací práh

21. července 2021 ve 14:41

Řidiči v ulici U Parkánu v Ďáblicích budou muset zpomalit. Před místní základní školou vznikne kvůli zvýšení bezpečnosti zpomalovací práh, přechod pro chodce a parkovací místa K+R (kiss and ride), uvedla ČTK.

Označování elektromobilů a dobíjecích stanic má nová pravidla

21. července 2021 v 08:47

Počet elektromobilů a dobíjecích stanic v Evropě stále roste a v této souvislosti schválila Evropská unie jednotná pravidla pro značení u dobíjecích stanic a vozidel do zásuvky (elektromobily a plug-in hybridy). Konkrétně se jedná vedle osobních vozů i o užitková vozidla, autobusy, autokary,...

V Božanovské ulici dojde k demolici mostu. Dálnice D11 bude uzavřena

20. července 2021 v 16:22

K demolici mostního objektu dojde ve dnech 24. – 25. července, kdy bude uzavřena dálnice D11 od sobotních 17 hodin do neděle do 9 hodin ráno.

Stavební práce na Prosecké ulici pokračují, omezí dopravu

13. července 2021 ve 13:35

Technická správa komunikací (TSK) začne od pondělí 19. července 2021 s další etapou celkové rekonstrukce Prosecké ulice a naváže tak na předchozí rok.  

V Těšnovském tunelu bude omezený provoz

13. července 2021 v 07:45

Od 13. do 15. července v noci od 23 do 5 hodin bude uzavřen tubus VODA (směr nemocnice Na Františku) a druhý tubus bude obousměrný.

Další články
Nahoru