Dnes Neděle - oblacno 17°C
Zítra Pondělí - prehanky-dest 8°C
Neděle 11. 4. 2021
Svátek má Izabela
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Kvůli možné nákaze se v pražské zoo uzavřela Indonéská džungle i expozice lemurů
Indonéskou džungli obývají orangutani. Foto: Tomáš Adamec / Zoo Praha

Kvůli možné nákaze se v pražské zoo uzavřela Indonéská džungle i expozice lemurů

Kvůli riziku šíření koronaviru mezi primáty se vedení pražské zahrady se od dneška rozhodlo nechat uzavřenou část areálu.

„Zůstane uzavřena Indonéská džungle a expozice lemurů. Primáti totiž mohou onemocnět covidem-19 stejně jako lidé,“ informoval na twitteru ředitel ZOO Praha Miroslav Bobek.

Orangutani a makaci v Indonéské džungli s návštěvníky sdílejí jeden uzavřený prostor a lemuři se k lidem ve venkovní expozici přibližují na minimální vzdálenost.

Pavilon goril zůstává přístupný, gorily jsou totiž za sklem a venku v dostatečné vzdálenosti od návštěvníků.

Trojská zahrada byla uzavřena od 13. března kvůli vládním opatřením přes šest týdnů. Znovuotevřena byla na konci dubna, kdy lidé mohli do venkovních expozic. Vnitřní expozice a pavilony se otevřely až o další měsíc později.


Nová klubovna pro skauty z Prahy 8

Včera v 08:12

Klubovna pro skauty z Prahy 8 se v současné době dokončuje v areálu mateřské školy Dolákova. Skauti budou mít k dispozici zázemí k tvůrčím aktivitám včetně kuchyňky. Klubovna byla jedna z priorit radnice osmé městské části, i když cesta k vybudování nebyla...

Praha 5 chystá vlastní geoportál. Vyhledá hřiště, školy nebo volební místnosti

8. dubna 2021 v 07:36

Praha 5 plánuje spustit vlastní geoportál, interaktivní mapu, která občanům pomůže lépe se orientovat na území městské části a zjednoduší i řešení problémů v různých oblastech života.

Praha 8 nabízí granty pro rok 2021

7. dubna 2021 v 17:21

Spolky a organizace v osmé městské části mohou získat finanční příspěvek v oblastech sport, volný čas, kultura a sociální oblast. Celkově je na všechny oblasti vyčleněno 13 milionů korun.

Výzkum: Jak se na Palmovce cítíme a jak ji vnímáme

7. dubna 2021 v 07:52

To byly základní otázky sociologicko-antropologického výzkumu, který pomůže osmé městské části při plánování dalších kroků pro zklidnění a modernizaci Palmovky.

Další články
Nahoru