Dnes Sobota - polojasno 19°C
Zítra Neděle - obcasny-dest 16°C
Sobota 31. 7. 2021
Svátek má Ignác
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Kvůli možné nákaze se v pražské zoo uzavřela Indonéská džungle i expozice lemurů
Indonéskou džungli obývají orangutani. Foto: Tomáš Adamec / Zoo Praha

Kvůli možné nákaze se v pražské zoo uzavřela Indonéská džungle i expozice lemurů

Kvůli riziku šíření koronaviru mezi primáty se vedení pražské zahrady se od dneška rozhodlo nechat uzavřenou část areálu.

„Zůstane uzavřena Indonéská džungle a expozice lemurů. Primáti totiž mohou onemocnět covidem-19 stejně jako lidé,“ informoval na twitteru ředitel ZOO Praha Miroslav Bobek.

Orangutani a makaci v Indonéské džungli s návštěvníky sdílejí jeden uzavřený prostor a lemuři se k lidem ve venkovní expozici přibližují na minimální vzdálenost.

Pavilon goril zůstává přístupný, gorily jsou totiž za sklem a venku v dostatečné vzdálenosti od návštěvníků.

Trojská zahrada byla uzavřena od 13. března kvůli vládním opatřením přes šest týdnů. Znovuotevřena byla na konci dubna, kdy lidé mohli do venkovních expozic. Vnitřní expozice a pavilony se otevřely až o další měsíc později.


Praha 5 získala zpět budovu ZŠ Pod Žvahovem, chystá stavební úpravy

29. července 2021 ve 20:43

Tři roky trvaly soudní spory o výpověď z nájmu jedné z budov ZŠ Pod Žvahovem. Tu doposud užívalo Taneční centrum Praha. Městská část Praha 5 už převzala budovu do své správy a celý areál čeká plánovaná revitalizace.

Praha 2 rozdělí pět milionů v Participativním rozpočtu. Obyvatelé mohou zasílat návrhy

29. července 2021 ve 12:04

Radnice Prahy 2 vyhlašuje pilotní program participativního rozpočtu. Obyvatelé se mohou podílet na rozvoji své městské části, sami budou projekty navrhovat a o jejich podpoře rozhodovat hlasováním. Radnice na projekt vyčlenila prostředky v souhrnné výši až 5 milionů...

O kulturní dotace půjde zažádat prostřednictvím Portálu Pražana

28. července 2021 v 17:12

Od srpna letošního roku získá Portál Pražana další funkcionalitu. Nově zde bude v rámci pilotního projektu možné podávat žádosti o dotaci v oblasti kultury. Rozhodli o tom na mimořádném jednání městští radní. Portál Pražana bude možné využít bez předchozí registrace na Portálu finanční podpory....

Senát posvětil novelu notářského řádu

27. července 2021 v 18:04

Senát minulý týden schválil novelu notářského řádu, která přichází s rozsáhlou digitalizací procesu zakládání a změn obchodních společností. V případě podpisu prezidentem tak bude už od září možné založit si společnost on-line, a to za pouhou hodinu a levněji než dnes. Součástí novely z pera...

Další články
Nahoru