Dnes Středa - oblacno 25°C
Zítra Čtvrtek - skorojasno 25°C
Středa 24. 7. 2024
Svátek má Kristýna
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Kvůli lahvi na ulici se ve Štěrboholech evakuovaly dva domy
Ilustrační foto: Pexels

Kvůli lahvi na ulici se ve Štěrboholech evakuovaly dva domy

Jinak klidná ulice Kazaňská ve Štěrboholech zažila v pondělí dopoledne policejní manévry. Našla se tam totiž lahev s neznámou tekutinou. Informovali o tom policisté na síti X.

„Zasahujeme v Kazaňské ulici v pražských Štěrboholech, kde byla na ulici nalezena lahev s neznámou tekutinou, kdy nemůžeme vyloučit, že by se mohlo jednat o vysoce výbušný nitroglycerin,“ sdělili policisté krátce před polednem.

Bylo proto uzavřeno okolí nálezu a evakuovaly se dva domy. Následně se ukázalo, že v lahvi byl neškodný glycerol, neškodný glycerol, bezbarvá tekutina bezbarvá kapalina bez zápachu, která se používá například v nemrznoucích směsích do automobilů, v kosmetickém i potravinářském průmyslu. Nitroglycerin je kapalina důležitá pro výrobu plastických trhavin.

„Opatření na místě končí,“ uvedli policisté ve 12:10 hodin.


Autor: red

Ministr Baxa prodlouží mandát řediteli Národního divadla Burianovi

Včera ve 13:12

Stávající ředitel Národního divadla (ND) Jan Burian zůstane ve funkci do konce července 2028, aby se pod jeho vedením dokončila rekonstrukce Nové scény ND. Novinářům to řekl ministr kultury Martin Baxa (ODS).

Praha 4 vymění písek v pískovištích

Včera v 09:55

Vedení Prahy 4 na svém nedávném jednání rozhodlo o tom, že městská část uzavře smlouvu o výměně písku v pískovištích a doplnění dopadových plochách na dětských hřištích ve správě městské části s pražskou společností Great Garden CZ.

Praha schválila investiční plán vodohospodářské infrastruktury

Včera v 09:23

Rada hl. m. Prahy na svém pondělním jednání schválila návrh Střednědobého investičního plánu vodohospodářské infrastruktury hlavního města pro roky 2025–2029. Díky navýšení prostředků bude v příštích letech možné lépe spravovat, udržovat a dále rozvíjet vodovody a kanalizace...

O příspěvek na doučování byl zájem, požádalo o něj přes 300 dětí

20. července 2024 v 07:38

Radnice Prahy 6 na jaře rozhodla o pomoci rodičům deváťáků s přípravou na přijímací zkoušky na střední školy a nabídla jim příspěvek dva tisíce korun na přípravné kurzy, zkoušky nanečisto, přípravu na talentovky a podobně. Městská část na tento program vyčlenila ve svém rozpočtu jeden...

Další články
Nahoru