Dnes Pátek - mlha 12°C
Zítra Sobota - oblacno 13°C
Pátek 1. 3. 2024
Svátek má Bedřich
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Kvůli kořenům a bahnu se nemohl dostat z říčky, bojoval o život
Muže zachránila dvoučlenná hlídka. Zdroj foto: Městská policie hl. m. Prahy

Kvůli kořenům a bahnu se nemohl dostat z říčky, bojoval o život

Hlídka strážníků v pondělí ráno před rozbřeskem zachraňovala muže, který spadl v Kyjích do Rokytky a zaklesl se do kořenů. Po vytažení a poskytnutí první pomoci ho strážníci předali záchranářům. Informovala o tom mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.  

Oznámení o volání o pomoc u mostu přes říčku Rokytka jela hlídka prověřit do Hodějovské ulice po šesté hodině ranní. Při kontrole obou břehů náhle zaslechla slabé volání o pomoc a našla muže, který byl až po krk ve vodě, nohy zaklesnuté do kořenů a bahna. 

Sedmačtyřicetiletý muž bez domova na podmáčeném povrchu uklouzl a zřítil se do vody. Sám se na břeh nedokázal dostal. „Koukala mu jen hlava, kterou z posledních sil držel nad hladinou. Strážník vstoupil do koryta potoka a chytil mužovu hlavu, strážnice zavolala záchrannou službu,“ popsala dramatické okamžiky záchrany Seifertová.

„Pak společnými silami muže vyprostili a vytáhli na břeh. Nebyl viditelně zraněný, ale silně podchlazený, nedokázal se téměř hýbat ani mluvit, měl mělký dech a skoro nehmatný pulz,“ pokračovala. 

Strážníci prochladlého muže zabalili do isotermické fólie, do příjezdu záchranářů kontrolovali jeho životní funkce a drželi ho hovorem při vědomí. 

Jak dlouho byl nešťastník ve vodě, nedokázal odhadnout, ale podle vyjádření záchranářů byl jeho organismus na hranici kolapsu způsobeného prochladnutím.


Autor: Karel Netolický

Muž zemřel po pádu z lešení

26. února 2024 v 18:54

Policie vyšetřuje smrtelný pád muže, který se na Žižkově v pondělí po poledni zřítil z lešení. Policisty zajímá, zda nedošlo k porušení bezpečnosti práce.

V Podolí hořela garáž

25. února 2024 v 10:38

Nad nedělním ránem zasahovali pražští hasiči Praze 4 Podolí u požáru garáže. Informovali o tom na síti X. „Vynesli jsme tlakovou lahev a plameny jsme uhasili dvěma vodními proudy,“ sdělili.

Další články
Nahoru