dnes
Pátek - oblacno
5°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
3°C
pozítří
Neděle - snih
2°C
Kvůli hrozbě bombou bylo v Praze evakuováno přes 1000 lidí
Moravská ulice. Ilustrační foto: ŠJů / Wikimedia Commons

Kvůli hrozbě bombou bylo v Praze evakuováno přes 1000 lidí

Policie v Praze na Vinohradech uzavřela dnes ráno kvůli anonymní hrozbě bombou Moravskou a Sázavskou ulici a evakuovala z místních škol a pošty přes 1000 lidí.

Bomba se nenašla

Policisté prohledali budovy a bombu nenašli. Kolem 10:10 akci ukončili a život v místě se vrátil k normálu. Střední průmyslová škola dopravní, a. s. na svém webu informovala, že výuka v budově Moravská byla dnes ukončena ve 12 hodin.

Policisté zcela uzavřeli obě ulice proto, že anonym neupřesnil, kde by měla být bomba uložena, zda v budově, či na volném prostranství. Přístupy z přilehlých ulic přehradili páskou a hlídali je. Evakuována byla pošta, gymnázium, další střední škola a základní škola. Prohlídka budov a veřejného prostranství, včetně například odpadkových košů, zabrala desítkám policistů víc jak tři hodiny.

„Kriminalisté budou věc prošetřovat pro podezření z trestného činu šíření poplašné zprávy. Budeme se samozřejmě snažit vypátrat a případně zadržet autora tohoto telefonátu," uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan. Nechtěl spekulovat o tom, jestli ji nahlásil některý ze studentů z vyklizených škol. Autorovi telefonátu hrozí v případě vypátrání a odsouzení trest odnětí svobody až na dva roky.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru