Dnes Pátek - zatazeno 1°C
Zítra Sobota - zatazeno 1°C
Pátek 9. 12. 2022
Svátek má Vratislav
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Kvůli hromadné otravě plynem rozvezli zdravotníci skoro třicet lidí do nemocnic
Na místo dorazil i velkopacitní vůz Atego. Foto: ZZS HMP

Kvůli hromadné otravě plynem rozvezli zdravotníci skoro třicet lidí do nemocnic

Kvůli hromadné otravě oxidem uhelnatým zasahovali záchranáři a hasiči v sobotu 25. prosince pozdě večer v Modřanech. Pár desítek lidí bylo ošetřeno zdravotníky a při vědomí odvezeno do nemocnic.

„V Modřanech došlo ke hromadné intoxikaci osob oxidem uhelnatým. Všechny osoby (20 až 30) jsou při vědomí a postupně je ošetřujeme a rozvážíme do pražských nemocnic,” sdělila záchranka na Twitteru.

Později bylo upřesněno, že bylo odvezeno 27 lidi do nemocnic, a to do Fakultní Thomayerovy nemocnice, Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, Fakultní nemocnice v Motole, Ústřední vojenské nemocnice a Všeobecné fakultní nemocnice.

Ošetření přímo na místě úniku potřebovalo i několik dětí, do nemocnic bylo odvezeno celkem sedmadvacet lidí. 

U rodinného domu, kde došlo k úniku, měla záchranka čtyři sanitky a evakuační vozidlo Atego, ve kterém lze přepravit až 12 pacientů najednou.

Aktivován byl traumatologický plán, tedy postup pro situace s vysokým počtem zraněných osob. Plán záchranářům stanoví opatření a postupy v případě hromadných neštěstí. V Modřanech podle pražské zdravotnické záchranné služby trval hodinu a dvě minuty.

„V Modřanech zasahujeme u úniku CO v rodinném domě. Několik osob je v péči záchranky, my odvětráváme dům a měříme koncentrace,” sdělili hasiči.

Okolnosti úniku jedovatého plynu vyšetřují policisté.


Autor: red

Pietní shromáždění v Praze 15 k uctění památky Antonína Švehly

Včera ve 12:46

U příležitosti výročí úmrtí státníka Antonína Švehly se koná pietní shromáždění k uctění jeho památky v sobotu 10. prosince od 14 hodin u hrobky Antonína Švehly.

Anketa: Kudy se bude ubírat Praha 5?

Včera v 06:46

Strukturální plán Prahy 5 řeší kde měnit územní plán, jak se má městská část a její čtvrti rozvíjet i kam umístit nové školy, školky a další veřejnou vybavenost. Aby tento dokument opravdu vyjadřoval potřeby občanů Prahy 5, nemohou ho tvořit pouze odborníci, pracovníci úřadu a političtí zástupci....

Další články
Nahoru