Dnes Středa - jasno 22°C
Zítra Čtvrtek - skorojasno 26°C
Středa 18. 5. 2022
Svátek má Nataša
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Kvůli hromadné otravě plynem rozvezli zdravotníci skoro třicet lidí do nemocnic
Na místo dorazil i velkopacitní vůz Atego. Foto: ZZS HMP

Kvůli hromadné otravě plynem rozvezli zdravotníci skoro třicet lidí do nemocnic

Kvůli hromadné otravě oxidem uhelnatým zasahovali záchranáři a hasiči v sobotu 25. prosince pozdě večer v Modřanech. Pár desítek lidí bylo ošetřeno zdravotníky a při vědomí odvezeno do nemocnic.

„V Modřanech došlo ke hromadné intoxikaci osob oxidem uhelnatým. Všechny osoby (20 až 30) jsou při vědomí a postupně je ošetřujeme a rozvážíme do pražských nemocnic,” sdělila záchranka na Twitteru.

Později bylo upřesněno, že bylo odvezeno 27 lidi do nemocnic, a to do Fakultní Thomayerovy nemocnice, Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, Fakultní nemocnice v Motole, Ústřední vojenské nemocnice a Všeobecné fakultní nemocnice.

Ošetření přímo na místě úniku potřebovalo i několik dětí, do nemocnic bylo odvezeno celkem sedmadvacet lidí. 

U rodinného domu, kde došlo k úniku, měla záchranka čtyři sanitky a evakuační vozidlo Atego, ve kterém lze přepravit až 12 pacientů najednou.

Aktivován byl traumatologický plán, tedy postup pro situace s vysokým počtem zraněných osob. Plán záchranářům stanoví opatření a postupy v případě hromadných neštěstí. V Modřanech podle pražské zdravotnické záchranné služby trval hodinu a dvě minuty.

„V Modřanech zasahujeme u úniku CO v rodinném domě. Několik osob je v péči záchranky, my odvětráváme dům a měříme koncentrace,” sdělili hasiči.

Okolnosti úniku jedovatého plynu vyšetřují policisté.


Autor: red

Letošním tématem zdravotnického kongresu je paliativní péče

Dnes ve 12:41

Magistrát Prahy organizuje 2. ročník zdravotnického kongresu, tentokrát s názvem Metropolitní zdravotnický kongres paliativní péče 2022. Akce se uskuteční 2. června na Nové radnici na Mariánském náměstí, účastníci se však budou moci připojit i online.

Praha 4 opraví sportoviště u sokolovny v Podolí

Dnes v 07:59

Praha 4 rozhodla o rekonstrukci povrchů sportoviště u sokolovny v Podolí. Součástí rekonstrukce je kompletní výměna umělého povrchu fotbalového hřiště o celkové rozloze 1 240 m2 za povrch nový.

Střechy základních škol chce Praha 5 využít pro solární energii

14. května 2022 ve 12:25

Fotovoltaickou elektrárnu jako alternativní zdroj energie se pokusí využít městská část Praha 5. 

Další články
Nahoru