dnes
Pondělí - jasno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
1°C
pozítří
Středa - zatazeno
2°C
Kvůli horku musí pražské tramvaje zpomalovat
Něco na ochlazení: před třemi a půl měsíci měli tramvajové koleje při kalamitě problém se sněhem, dnes ho mají s horkem. Foto: archiv

Kvůli horku musí pražské tramvaje zpomalovat

Současné horké dny namáhají pražské tramvajové koleje, především na starších tratích budovaných pomocí panelů. Hrozí vykolejení vozů? Snad ne, vytipovaná místa jsou totiž monitorována. Přesto někde jedou z preventivních důvodů tramvaje pomaleji, než obvykle.

Takzvané BKV panely, které jsou v Praze položeny na 62 kilometrech tratí, tedy necelé polovině jejich celkové délky v hlavním městě, při vysokých teplotách „pracují“ a jejich vinou může docházet ke zvýšené námaze kolejí.

Naštěstí se nic nestalo a nedošlo k vykolejení. Za posledních pět dní však bylo už v Praze devět případů, kdy došlo k vybočení koleje uložené do žlábku ve zmiňovaném panelu.

V pondělí 17. června odpoledne pak byl z tohoto důvodu krátkodobě přerušen provoz na tramvajové trati Smíchovské nádraží – Sídliště Barrandov.

„Na některých tramvajových úsecích v Praze jsme kvůli horku snížili dočasně rychlost na 15 kilometrů v hodině. Zatím není jasné, kdy se vše vrátí k normálu," uvedl tiskový mluvčí dopravního podniku Petr Vorlíček.


Další články
Nahoru