Dnes Středa - polojasno 28°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 25°C
Středa 19. 6. 2024
Svátek má Leoš
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Kvůli finále hokejového mistrovství se prodlouží provoz metra
Na lince B bude nejen prodloužen, ale i posílen provoz. Foto: Petr Hejna / DPP

Kvůli finále hokejového mistrovství se prodlouží provoz metra

Pražský dopravní podnik v neděli kvůli medailovým zápasům na hokejovém mistrovství světa prodlouží provoz na všech linkách metra přes půlnoc, přibližně do pondělních 01:00. Na sociální síti X upozornil také na tradiční posílení dopravy na lince B, na které je stanice Českomoravská v sousedství O2 areny, kde se medailové zápasy budou hrát.

Na lince A dopravní podnik posílení provozu kvůli přenosu zápasů na velkoplošnou obrazovku na Staroměstském náměstí neplánuje, může ale zareagovat operativně, řekla ČTK mluvčí dopravního podniku Aneta Řehková. Praha večer nasvítí Petřínskou rozhlednu v národních barvách, oznámil na síti X primátor Bohuslav Svoboda (ODS).

Večerní zápas o zlaté medaile mezi českými hokejisty a Švýcarskem začíná ve 20:20, odpolední souboj o bronz mezi Švédskem a Kanadou bude od 15:20. „Upozorňujeme všechny hokejové fanoušky na možnost využití posilových vlaků metra do stanice Českošvýcarská. Dnes bude provoz na všech linkách metra prodloužen i přes půlnoc, přibližně do 01:00," uvedl dopravní podnik na síti X ve sdělení, v němž název stanice u O2 areny přejmenoval podle obsazení večerního finále.

Provoz metra na lince B dopravní podnik posiloval během šampionátu také při předchozích zápasech. Metro podle dřívějšího oznámení vedoucího odboru komunikace dopravního podniku Daniela Šabíka jezdí mezi Smíchovským nádražím a Českomoravskou dvě hodiny před každým zápasem v intervalu zhruba tří minut, po zápasech ho dispečink podle potřeby posiloval o vložené soupravy.

„Hlavní město si obdivuhodného úsilí našich hokejistů nesmírně váží. Na důkaz podpory jsme se rozhodli nasvítit dneska večer Petřínskou rozhlednu v národních barvách," napsal primátor Svoboda na síti X. Poukázal i na možnost finálový zápas sledovat na Staroměstském náměstí.

Program s velkoplošnou obrazovkou na Staroměstském náměstí začíná ve 13:00. V okolí náměstí dnes po celý den platí dopravní omezení, je například zakázaný vjezd do ulic Celetná, Pařížská, Dlouhá a Železná.


Autor: ČTK

Praha 14: Průmyslová ulice se bude opravovat

16. června 2024 v 17:05

V termínu od 24. června do 31. srpna se bude opravovat Průmyslová ulice v úseku od ulice U Technoplynu až k Zamenhofově. V termínu od 29. června do 31. srpna bude uzavřen celý jízdní pás ve zmíněném úseku ve směru z Hloubětína do Hostivaře.

Praha 4: Oprava vodovodu omezí dopravu v ulici Zálesí

16. června 2024 v 10:19

Na několik etap je rozložena oprava vodovodního řadu v ulici Zálesí na úrovni křižovatky s ulicí Sulická a dál až k ulici Nad Lesním divadlem. V současné době probíhají přípravné práce, které zatím dopravu příliš neomezily.

České dráhy posílí dopravu na festival Rock for People

11. června 2024 v 09:35

V královéhradeckém Parku 360 se bude od 12. do 16. června konat hudební festival Rock for People. Vzhledem k očekávané vyšší poptávce po cestování České dráhy posílí dopravu do Hradce Králové. Posíleny budou některé rychlíky linky R10 Krakonoš a Hradečan mezi Prahou, Hradcem Králové a Trutnovem a...

Větší bezpečnost v okolí Táborské ulice

7. června 2024 v 08:59

Připravované změny v Táborské ulici zajistí větší bezpečnost pro chodce, a především pro školáky. Na veřejném setkání představila radnice Prahy 4 obyvatelům základní změny, které v místě a blízkém okolí přispějí k lepší přehlednosti na komunikacích, a přinesou tak větší...

Další články
Nahoru