Dnes Pondělí - zatazeno 26°C
Zítra Úterý - bourky 19°C
Úterý 17. 5. 2022
Svátek má Aneta
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Kvůli Dušičkám zesílí strážníci dohled nad pražskými hřbitovy
Na některé hřbitovy budou dohlížet také strážníci na koních. Foto: MP

Kvůli Dušičkám zesílí strážníci dohled nad pražskými hřbitovy

Od čtvrtka posílí pražští strážníci v souvislosti s blížící se Památkou zesnulých dohled nad hřbitovy v metropoli. Dušičky letos připadají na úterý 2. listopadu.

Kromě pěších hlídek budou na některých pražských hřbitovech zajišťovat dohled nad veřejným pořádkem také strážníci na koních, do jejich okolí vyrazí se cvičenými psy. Zapojí se také motohlídky.

Zvýšený dohled bude denně v rámci výkonu služby zajišťovat několik stovek strážníků. V tomto režimu kontroly budou pokračovat v denních i nočních hodinách až do neděle 7. listopadu.

Svou přítomností budou především preventivně působit proti možným krádežím pietních předmětů a osobních věcí návštěvníků.

„Protože není možné v těchto místech zajistit nepřetržitou přítomnost hlídek, rádi bychom apelovali na návštěvníky hřbitovů, obzvláště pak na seniory, aby nepodceňovali toto nebezpečí, byli ostražití a chovali se bezpečně,“ uvádí mluvčí městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Dále budou strážníci dohlížet na případný vandalismus a narušování veřejného pořádku, ale také na auta návštěvníků a parkovací kázeň v okolí hřbitovů.

„Nikdy nechoďte na hřbitovy úplně sami, nezůstávejte sami v odlehlých částech zejména rozsáhlejších hřbitovů a nenavštěvujte hřbitovy krátce po otevření a krátce před uzavřením objektu,“ apeluje především na seniory Seifertová. 


Autor: puc

Střechy základních škol chce Praha 5 využít pro solární energii

14. května 2022 ve 12:25

Fotovoltaickou elektrárnu jako alternativní zdroj energie se pokusí využít městská část Praha 5. 

Praha 5 převezme soukromou mateřskou školu a zajistí kapacity pro 50 dětí

13. května 2022 v 19:14

Soukromá mateřinka Korálek na Smíchově ukončí provoz ke konci letošního června. Po nezbytných stavebně technických úpravách převezme objekt školky městská část a zřídí zde odloučené pracoviště MŠ Podbělohorská.

Kvůli osobním a finančním problémům chtěla skočit ze Štefánikova mostu

13. května 2022 ve 14:39

Ve středu v noci, krátce po třiadvacáté hodině, přijal operační důstojník na lince 158 oznámení o ženě, která stojí na Štefánikově mostě v Praze 1 za zábradlím a chce spáchat sebevraždu. Tuto informaci okamžitě předal všem hlídkám v terénu a jako první byli na místě policisté pohotovostní...

Chatbot vylepšuje komunikaci s uprchlíky z Ukrajiny

12. května 2022 v 18:58

Praha jako první v rámci Evropské unie zavedla komunikační nástroj, který má za cíl pomoci uprchlíkům z Ukrajiny řešit jejich životní situaci. 

Nové zahrádky pro děti i revitalizace vnitrobloků podpoří radnice Prahy 2

12. května 2022 v 10:15

Praha 2 poskytne finanční podporu pro oblast životního prostředí na rok 2022 a první čtvrtletí roku 2023. Podporu konkrétních devíti projektů schválili radní na svém jednání, dotace od radnice bude 250 tisíc korun.

Další články
Nahoru