Dnes Pátek - zatazeno 15°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 15°C
Pátek 30. 9. 2022
Svátek má Jeroným
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Kvůli Dušičkám zesílí strážníci dohled nad pražskými hřbitovy
Na některé hřbitovy budou dohlížet také strážníci na koních. Foto: MP

Kvůli Dušičkám zesílí strážníci dohled nad pražskými hřbitovy

Od čtvrtka posílí pražští strážníci v souvislosti s blížící se Památkou zesnulých dohled nad hřbitovy v metropoli. Dušičky letos připadají na úterý 2. listopadu.

Kromě pěších hlídek budou na některých pražských hřbitovech zajišťovat dohled nad veřejným pořádkem také strážníci na koních, do jejich okolí vyrazí se cvičenými psy. Zapojí se také motohlídky.

Zvýšený dohled bude denně v rámci výkonu služby zajišťovat několik stovek strážníků. V tomto režimu kontroly budou pokračovat v denních i nočních hodinách až do neděle 7. listopadu.

Svou přítomností budou především preventivně působit proti možným krádežím pietních předmětů a osobních věcí návštěvníků.

„Protože není možné v těchto místech zajistit nepřetržitou přítomnost hlídek, rádi bychom apelovali na návštěvníky hřbitovů, obzvláště pak na seniory, aby nepodceňovali toto nebezpečí, byli ostražití a chovali se bezpečně,“ uvádí mluvčí městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Dále budou strážníci dohlížet na případný vandalismus a narušování veřejného pořádku, ale také na auta návštěvníků a parkovací kázeň v okolí hřbitovů.

„Nikdy nechoďte na hřbitovy úplně sami, nezůstávejte sami v odlehlých částech zejména rozsáhlejších hřbitovů a nenavštěvujte hřbitovy krátce po otevření a krátce před uzavřením objektu,“ apeluje především na seniory Seifertová. 


Autor: puc

Hasiči vyprostili dvě osoby po nehodě na Jižní spojce

24. září 2022 v 16:50

Hasiči ze dvou stanic zasahovali v pátek 23. září od 12:01 hodin v Praze 10, na Jižní spojce v oblasti Záběhlic, u nehody kamionu a dodávky. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru