Dnes Pátek - skorojasno 13°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 12°C
Sobota 1. 4. 2023
Svátek má Hugo
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Kvůli Dušičkám zesílí strážníci dohled nad pražskými hřbitovy
Na některé hřbitovy budou dohlížet také strážníci na koních. Foto: MP

Kvůli Dušičkám zesílí strážníci dohled nad pražskými hřbitovy

Od čtvrtka posílí pražští strážníci v souvislosti s blížící se Památkou zesnulých dohled nad hřbitovy v metropoli. Dušičky letos připadají na úterý 2. listopadu.

Kromě pěších hlídek budou na některých pražských hřbitovech zajišťovat dohled nad veřejným pořádkem také strážníci na koních, do jejich okolí vyrazí se cvičenými psy. Zapojí se také motohlídky.

Zvýšený dohled bude denně v rámci výkonu služby zajišťovat několik stovek strážníků. V tomto režimu kontroly budou pokračovat v denních i nočních hodinách až do neděle 7. listopadu.

Svou přítomností budou především preventivně působit proti možným krádežím pietních předmětů a osobních věcí návštěvníků.

„Protože není možné v těchto místech zajistit nepřetržitou přítomnost hlídek, rádi bychom apelovali na návštěvníky hřbitovů, obzvláště pak na seniory, aby nepodceňovali toto nebezpečí, byli ostražití a chovali se bezpečně,“ uvádí mluvčí městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Dále budou strážníci dohlížet na případný vandalismus a narušování veřejného pořádku, ale také na auta návštěvníků a parkovací kázeň v okolí hřbitovů.

„Nikdy nechoďte na hřbitovy úplně sami, nezůstávejte sami v odlehlých částech zejména rozsáhlejších hřbitovů a nenavštěvujte hřbitovy krátce po otevření a krátce před uzavřením objektu,“ apeluje především na seniory Seifertová. 


Autor: puc

Dohoda Prahy 2 s provozovateli zavádí pravidla pro bikesharing na území městské části

30. března 2023 ve 23:04

Zástupci městské části Praha 2 a bikesharingových společností společně podepsali Dohodu o provozu bikesharingu na území Prahy 2, která zavádí jasná pravidla jeho provozování v této městské části. Svým podpisem se zástupci společností zavázali k jejich dodržování. Informovala o tom v tiskové zprávě...

Praha 6: Setkání s občany Břevnova

28. března 2023 ve 22:47

Témata, která vás zajímají, můžete probrat se zástupci radnice Prahy 6 před Galerií Kuzebauch, na rohu ulic Dvořeckého a Říčanova.

Další články
Nahoru