Dnes Neděle - mlha 9°C
Zítra Pondělí - oblacno 7°C
Neděle 25. 2. 2024
Svátek má Liliana
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Kvůli Dušičkám zesílí strážníci dohled nad pražskými hřbitovy
Na některé hřbitovy budou dohlížet také strážníci na koních. Foto: MP

Kvůli Dušičkám zesílí strážníci dohled nad pražskými hřbitovy

Od čtvrtka posílí pražští strážníci v souvislosti s blížící se Památkou zesnulých dohled nad hřbitovy v metropoli. Dušičky letos připadají na úterý 2. listopadu.

Kromě pěších hlídek budou na některých pražských hřbitovech zajišťovat dohled nad veřejným pořádkem také strážníci na koních, do jejich okolí vyrazí se cvičenými psy. Zapojí se také motohlídky.

Zvýšený dohled bude denně v rámci výkonu služby zajišťovat několik stovek strážníků. V tomto režimu kontroly budou pokračovat v denních i nočních hodinách až do neděle 7. listopadu.

Svou přítomností budou především preventivně působit proti možným krádežím pietních předmětů a osobních věcí návštěvníků.

„Protože není možné v těchto místech zajistit nepřetržitou přítomnost hlídek, rádi bychom apelovali na návštěvníky hřbitovů, obzvláště pak na seniory, aby nepodceňovali toto nebezpečí, byli ostražití a chovali se bezpečně,“ uvádí mluvčí městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Dále budou strážníci dohlížet na případný vandalismus a narušování veřejného pořádku, ale také na auta návštěvníků a parkovací kázeň v okolí hřbitovů.

„Nikdy nechoďte na hřbitovy úplně sami, nezůstávejte sami v odlehlých částech zejména rozsáhlejších hřbitovů a nenavštěvujte hřbitovy krátce po otevření a krátce před uzavřením objektu,“ apeluje především na seniory Seifertová. 


Autor: puc

V Ruské ulici někdo na cedule nalepil jména ruských politických vězňů

Včera v 17:43

Ve Vršovicích v Ruské ulici někdo na zhruba pětadvacet cedulí s názvem ulice a na tramvajovou zastávku nalepil jména ruských politických vězňů a disidentů. Ve vzkazu připevněném na pouliční lampě připomněl druhé výročí vpádu ruské armády na Ukrajinu a také nedávnou smrt ruského opozičního politika...

Před magistrátem demonstrovali mladí lidé proti zdražení MHD

22. února 2024 v 10:29

Před pražským magistrátem na Mariánském náměstí ve středu demonstrovalo několik desítek převážně mladých lidí proti možnému zdražení ročního kuponu na městskou hromadnou dopravu, informovala ČTK.

Praha 14: Setkání k revitalizaci parku Bílý kůň

22. února 2024 v 08:24

Radnice Prahy 14 zve ve středu 28. února do Kyjosku na Hutích – Splavná 652, kde můžete vyjádřit svůj názor na novou studii úpravy terénu nad bývalou pískovnou Bílý kůň na Hutích.

Další články
Nahoru