Dnes Pátek - zatazeno 19°C
Zítra Sobota - zatazeno 18°C
Pátek 17. 9. 2021
Svátek má Naděžda
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Kvůli dceři málem přišel o byt
Ilustrační foto: Leadgenia

Kvůli dceři málem přišel o byt

Při nehospodárném zacházení s penězi dostala do problémů svého otce Karolína z Prahy. Kvůli exekuci, kterou zavinila, otec málem přišel o byt.

Ukázalo se, že jedna půjčka bez registru může spustit finanční kolotoč, který se dotkne nejen nás, ale také našich nejbližších.

Děti na prvním místě

Přestože rodiče by za své děti dali ruku do ohně, spálit se mohou i sáhnutím příliš hluboko do kapsy. Někteří nechtějí ponechat nic náhodě, a proto se rozhodnou část majetku převést na své potomky ještě za života.

To se vymstilo panu Radimovi, jehož příběh by vám měl být poučením. Jeho dcera Karolína nakládala s penězmi nezodpovědně. Kupovala si věci, které si nemohla dovolit a půjčovala si od známých.

Později přišlo vystřízlivění a díky srovnávači půjček si sice některé půjčky do výplaty konsolidovala, ale pak přišli nečekané výdaje, pokuta za černou jízdu v MHD a snížení příjmu kvůli koronaviru. A už to šlo z kopce.

Aby vše mohla poplatit, Karolína se rozhodla, že si vezme půjčku a bude ručit bytem, který jí otec svěřil. Jelikož byla oprávněným vlastníkem, otci o tom vůbec neřekla.

Finanční spirála až k exekuci

Poslední rána nastala, když Karolínu vyhodili z práce a ona tak nebyla schopná všechny své pohledávky splácet. Netrvalo dlouho, než jí ve schránce přistálo oznámení o exekučním řízení.

Radim by tak naprosto nevědomky přišel o místo k žití. Dcera měla naštěstí dost rozumu, a nakonec se mu se vším svěřila. 

Jediné řešení, když nemovitost jde do dražby, byl zpětný odkup nemovitosti. Radim díky tomu mohl v bytě zůstat. Karolína slíbila, že bude poctivě platit nájem a jakmile se jí podaří dostat finanční situaci zase pod kontrolu, byt zpátky odkoupí pomocí té nejvýhodnější hypotéky, kterou si vybere díky hypoteční kalkulačce.

Po konsolidaci splátek mohla pohodlně platit otci nájem, odvádět pravidelně splátky a také si spořit na případné nečekané finanční výdaje. Díky zodpovědnému přístupu k řešení problému (i když na poslední chvíli) je její majetek i otcovo bydlení nyní v bezpečí.

Ale ne vždy to končí takto dobře. Bohužel lidé často své problémy nechají zajít příliš daleko a jediné řešení je pak bankrot…

Autorkou textu je Petra Černinská


V rámci Dnů Prahy 15 se konala akce Pestrá Hostivař

14. září 2021 ve 23:24

V rámci několikadenních slavností sportu a kultury s názvem Dny Prahy 15 se v neděli odpoledne konala na Kozinově náměstí akce Pestrá Hostivař. Program odstartovali Pardálové se staropražskými písničkami, dále vystoupila ukrajinská skupina IGNIS a na závěr kapela The...

Praha 8: Dobrovolný úklid Ďáblického háje

13. září 2021 v 16:46

Praha 8 zve dobrovolníky. V sobotu 18. září se bude uklízet Ďáblický háj.

Na Hanspaulce vznikla první školní ulice

13. září 2021 ve 12:13

Od dnešního rána do 8. října v časech mezi 7:30 a 8. hodinou je omezen vjezd všem motorovým vozidlům do ulice Na Čihadle v úseku mezi křížením s ulicemi Finkovská a Na Hanspaulce.

Zájemci si mohou rezervovat svatební obřad na data plná dvojek

12. září 2021 v 10:34

2. 2., 20. 2. a 22. 2. 2022 jsou data, která nepochybně skrývají jistou symboliku a kouzlo. A uzavřít sňatek v takto zajímavých dnech, je pro mnohé nastávající manžele vždy lákavá možnost. Pokud tedy právě vy plánujete se svými partnery svatební obřad, čeká na vás jedinečná příležitost oficiálně...

Prosecký podzim 2021

11. září 2021 ve 13:05

V neděli 19. září v Parku Přátelství na Proseku se od 14 do 18 hodin koná odpolední přehlídka volnočasových aktivit organizací z Prahy 9. Rodinné odpoledne má podtitul Dveře volného času dokořán. Večer bude patřit koncertu Pražské mobilní zvonohry Petra Rudolfa Manouška a na závěr je připraven...

Newyorský hasič Manahan přijede do Prahy

10. září 2021 v 06:10

Hasičský záchranný sbor hl.m. Prahy si připomíná 20. výročí teroristických útoků na budovy Světového obchodního centra (WTC) v New Yorku. Při této příležitosti zavítá do České republiky newyorský hasič James Manahan, který se účastnil záchranných prací přímo...

PVK: Ve třicátém sedmém týdnu nepoteče voda v těchto ulicích

9. září 2021 v 09:28

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Další články
Nahoru