Dnes Čtvrtek - skorojasno 3°C
Zítra Pátek - prehanky-snih 7°C
Čtvrtek 21. 1. 2021
Svátek má Běla
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Kvůli dceři málem přišel o byt
Ilustrační foto: Leadgenia

Kvůli dceři málem přišel o byt

Při nehospodárném zacházení s penězi dostala do problémů svého otce Karolína z Prahy. Kvůli exekuci, kterou zavinila, otec málem přišel o byt.

Ukázalo se, že jedna půjčka bez registru může spustit finanční kolotoč, který se dotkne nejen nás, ale také našich nejbližších.

Děti na prvním místě

Přestože rodiče by za své děti dali ruku do ohně, spálit se mohou i sáhnutím příliš hluboko do kapsy. Někteří nechtějí ponechat nic náhodě, a proto se rozhodnou část majetku převést na své potomky ještě za života.

To se vymstilo panu Radimovi, jehož příběh by vám měl být poučením. Jeho dcera Karolína nakládala s penězmi nezodpovědně. Kupovala si věci, které si nemohla dovolit a půjčovala si od známých.

Později přišlo vystřízlivění a díky srovnávači půjček si sice některé půjčky do výplaty konsolidovala, ale pak přišli nečekané výdaje, pokuta za černou jízdu v MHD a snížení příjmu kvůli koronaviru. A už to šlo z kopce.

Aby vše mohla poplatit, Karolína se rozhodla, že si vezme půjčku a bude ručit bytem, který jí otec svěřil. Jelikož byla oprávněným vlastníkem, otci o tom vůbec neřekla.

Finanční spirála až k exekuci

Poslední rána nastala, když Karolínu vyhodili z práce a ona tak nebyla schopná všechny své pohledávky splácet. Netrvalo dlouho, než jí ve schránce přistálo oznámení o exekučním řízení.

Radim by tak naprosto nevědomky přišel o místo k žití. Dcera měla naštěstí dost rozumu, a nakonec se mu se vším svěřila. 

Jediné řešení, když nemovitost jde do dražby, byl zpětný odkup nemovitosti. Radim díky tomu mohl v bytě zůstat. Karolína slíbila, že bude poctivě platit nájem a jakmile se jí podaří dostat finanční situaci zase pod kontrolu, byt zpátky odkoupí pomocí té nejvýhodnější hypotéky, kterou si vybere díky hypoteční kalkulačce.

Po konsolidaci splátek mohla pohodlně platit otci nájem, odvádět pravidelně splátky a také si spořit na případné nečekané finanční výdaje. Díky zodpovědnému přístupu k řešení problému (i když na poslední chvíli) je její majetek i otcovo bydlení nyní v bezpečí.

Ale ne vždy to končí takto dobře. Bohužel lidé často své problémy nechají zajít příliš daleko a jediné řešení je pak bankrot…

Autorkou textu je Petra Černinská


O názvech ulic v Praze 13 se dočtete na webu městské části

Dnes v 11:53

Některé ulice a prostranství mají svůj název odjakživa a nikdo neví proč, jiné jsou připomínkou slavných osobností nebo událostí. Někdy nás nenapadne, proč zrovna tento název, jindy tápeme, kdo ta či ona osobnost byla. V Praze 13 nesou ulice jména jako Otavova po operním pěvci Zdenku Otavovi ale...

Jak zjistit správnou výši nájmu? Ztrácet čas prohlížením inzerátů už nemusíte

Včera v 15:55

Stanovení optimální výše nájmu vyžaduje neustálé sledování aktuálního dění na trhu s bydlením. Ať už sháníte nového nájemníka, pronájem teprve promýšlíte nebo naopak hledáte nové bydlení v nájmu, současná situace na trhu s bydlením se stává značně nepřehlednou a...

Maraton Robothon 2021: Oslava sta let slova robot

Včera v 07:41

V pátek 22. ledna odstartuje ze Švandova divadla inovační online maraton Robothon 2021 připomínající stoleté výročí vzniku slova robot, které se objevilo poprvé ve hře R.U.R. Karla Čapka v lednu 1921. Na Robothonu se proti sobě postaví týmy studentů českých vysokých...

Praha 11: Vyfoťte to a pošlete na radnici

15. ledna 2021 ve 12:05

Nepořádek, uhynulí holubi, nelegální skládka, poničené lavičky, díry v chodníku. Občané městské části mohou prostřednictvím MMS zpráv a e-mailem zasílat na adresu mms@praha11.cz fotografie s upozorněním na nedostatky, které se na území městské části Praha...

Anketa ukázala, jak se žije v jednotlivých lokalitách Prahy 5

12. ledna 2021 ve 22:30

Radnice Prahy 5 na podzim vyhlásila anketu a díky jejím výsledkům má nyní detailní přehled o tom, co trápí obyvatele v konkrétních místech i jaké změny by v budoucnu uvítali.

Praha 9: HitHit kampaň pro Knoflík

12. ledna 2021 ve 12:45

Rodinné a komunitní centrum Knoflík v Praze 9 funguje víc jak 20 let. V této nelehké době, době zavřených kurzů, kaváren a aktivit nabízí odměny ve formě zážitků, kurzů, drobností a dobrot s vírou, že špatný čas přejde.

Pražské služby v nové kampani vysvětlují, jak se správně zbavit vánočního stromku

10. ledna 2021 ve 21:23

Kam s ním? Rozhodně ne do popelnice, prosí společnost Pražské služby (PSAS). Řeč je o vánočním stromku. Pražané se tohoto symbolu Vánoc zbavují tradičně v průběhu ledna. Se správným postupem likvidace radí nová kampaň na sociálních sítích Pražských služeb a...

Další články
Nahoru