Dnes Sobota - obcasny-dest 6°C
Zítra Neděle - zatazeno 10°C
Sobota 17. 4. 2021
Svátek má Rudolf
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Kvůli dceři málem přišel o byt
Ilustrační foto: Leadgenia

Kvůli dceři málem přišel o byt

Při nehospodárném zacházení s penězi dostala do problémů svého otce Karolína z Prahy. Kvůli exekuci, kterou zavinila, otec málem přišel o byt.

Ukázalo se, že jedna půjčka bez registru může spustit finanční kolotoč, který se dotkne nejen nás, ale také našich nejbližších.

Děti na prvním místě

Přestože rodiče by za své děti dali ruku do ohně, spálit se mohou i sáhnutím příliš hluboko do kapsy. Někteří nechtějí ponechat nic náhodě, a proto se rozhodnou část majetku převést na své potomky ještě za života.

To se vymstilo panu Radimovi, jehož příběh by vám měl být poučením. Jeho dcera Karolína nakládala s penězmi nezodpovědně. Kupovala si věci, které si nemohla dovolit a půjčovala si od známých.

Později přišlo vystřízlivění a díky srovnávači půjček si sice některé půjčky do výplaty konsolidovala, ale pak přišli nečekané výdaje, pokuta za černou jízdu v MHD a snížení příjmu kvůli koronaviru. A už to šlo z kopce.

Aby vše mohla poplatit, Karolína se rozhodla, že si vezme půjčku a bude ručit bytem, který jí otec svěřil. Jelikož byla oprávněným vlastníkem, otci o tom vůbec neřekla.

Finanční spirála až k exekuci

Poslední rána nastala, když Karolínu vyhodili z práce a ona tak nebyla schopná všechny své pohledávky splácet. Netrvalo dlouho, než jí ve schránce přistálo oznámení o exekučním řízení.

Radim by tak naprosto nevědomky přišel o místo k žití. Dcera měla naštěstí dost rozumu, a nakonec se mu se vším svěřila. 

Jediné řešení, když nemovitost jde do dražby, byl zpětný odkup nemovitosti. Radim díky tomu mohl v bytě zůstat. Karolína slíbila, že bude poctivě platit nájem a jakmile se jí podaří dostat finanční situaci zase pod kontrolu, byt zpátky odkoupí pomocí té nejvýhodnější hypotéky, kterou si vybere díky hypoteční kalkulačce.

Po konsolidaci splátek mohla pohodlně platit otci nájem, odvádět pravidelně splátky a také si spořit na případné nečekané finanční výdaje. Díky zodpovědnému přístupu k řešení problému (i když na poslední chvíli) je její majetek i otcovo bydlení nyní v bezpečí.

Ale ne vždy to končí takto dobře. Bohužel lidé často své problémy nechají zajít příliš daleko a jediné řešení je pak bankrot…

Autorkou textu je Petra Černinská


Zachytit osudy pamětníků 20. století zvládli mladí dokumentaristé i v době pandemie

Dnes v 10:55

Ani náročný rok 2020 v době covidové epidemie, zavřené školy s distanční výukou, či online nahrávání nezabránilo mladým dokumentaristům z Prahy 11 zaznamenávat neobyčejná vyprávění pamětníků 20. století.

Praha 4 rozšiřuje sběr oleje a tuků z domácností, přibydou nová stanoviště

Dnes v 10:04

Praha 4 bude pokračovat ve sběru olejů a tuků od obyvatel. Obyvatelé městské části mohou i nadále odevzdávat použitý olej do nádob na sběr použitého oleje, které jsou umístěné na vybraných stanovištích tříděného odpadu.

Praha 1 představuje plán na revitalizaci malostranského parku Cihelná

Dnes v 09:05

Celková revitalizace prostranství na břehu Vltavy naváže na záměr hlavního města, které chce vést po rampě pod Mánesovým mostem cyklostezku směřující na území sousední Prahy 7. Projekt počítá i s opravou nábřeží, stezkou pro pěší, trávníky, hracím koutkem pro děti, pítkem, novými stromy, lavičkami...

Praha 6: Kontejnery na rostlinný odpad ze zahrádek

Dnes v 08:01

Víkendové velkoobjemové kontejnery na likvidaci zejména rostlinného odpadu ze zahrádek, ale i na objemný odpad z domácností budou na stanovištích během tohoto víkendu.

Praha 6 plánuje další komunitní zahradu, zájemci se mohou registrovat

Včera v 11:00

Radnice šesté městské části před nějakou dobou ve spolupráci se společností Kaufland a KOKOZA otevřela komunitní zahradu u Kauflandu v Podbabě. Ta se setkala s velkým úspěchem a nadšením.

Praha 9: Víčka od PET lahví a použité brýle na radnici nenoste

Včera v 10:00

Z důvodu nezájmu odběratelů byla radnice deváté městské části nucena zrušit sběrné místo víček od PET lahví a použitých brýlí, které bylo ve vstupní hale nové radnice.

Centrum Jednička vznikne na místě bývalé modlitebny

Včera v 08:13

Historický dům v Praze 1 v Truhlářské ulici 8 již více než rok prochází rozsáhlou rekonstrukcí, které předcházel náročný průzkum za asistence dohledu památkářů. Vzniknout zde má nové centrum Jednička, které poskytne prostor pro trávení volného času všem generacím obyvatel první...

Granty Prahy 1 pomáhají zkrášlovat centrum metropole

15. dubna 2021 v 16:54

Částku přesahující čtrnáct milionů korun obdrží letos přes dvě desítky úspěšných žadatelů z řad SVJ, družstev či soukromých osob, kteří se tak díky tomu mohou pustit do oprav vnějších fasád, výměny oken, oprav střech a dalších venkovních částí objektů.

PVK: Výluky v dodávkách vody v šestnáctém týdnu

15. dubna 2021 v 10:56

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 4 plánuje revitalizaci veřejných prostranství v oblasti Pankráce

14. dubna 2021 ve 22:45

Praha 4 si nechala zpracovat studii, která zhodnotila stav a potenciál veřejných prostranství na svém území.  Cílem je na základě jasných kritérií dlouhodobě revitalizovat a rozvíjet veřejná prostranství v závislosti na finančních možnostech městské části a dalších subjektů...

Nová ulice ve Vysočanech ponese jméno Ladislava Hindla

14. dubna 2021 ve 21:04

Na návrh vysočanské radnice souhlasila Místopisná komise Prahy aby jedna z nových ulic, které vznikají ve Vysočanech, nesla jméno po vysočanském rodákovi, vynikajícím sportovci a vlastenci Ladislavu Hindlovi.

Praha 1: Při rušení nočního klidu volejte Opletalku

14. dubna 2021 v 17:59

Jak postupovat při rušení nočního klidu, v případě hlasité hudby nebo křiku v nočních hodinách, když turisté nerespektují noční klid mezi 22. a 6. hodinou? Volejte „Opletalku“

Další články
Nahoru