Dnes Sobota - skorojasno 15°C
Zítra Neděle - polojasno 11°C
Sobota 21. 5. 2022
Svátek má Monika
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Kvůli dceři málem přišel o byt
Ilustrační foto: Leadgenia

Kvůli dceři málem přišel o byt

Při nehospodárném zacházení s penězi dostala do problémů svého otce Karolína z Prahy. Kvůli exekuci, kterou zavinila, otec málem přišel o byt.

Ukázalo se, že jedna půjčka bez registru může spustit finanční kolotoč, který se dotkne nejen nás, ale také našich nejbližších.

Děti na prvním místě

Přestože rodiče by za své děti dali ruku do ohně, spálit se mohou i sáhnutím příliš hluboko do kapsy. Někteří nechtějí ponechat nic náhodě, a proto se rozhodnou část majetku převést na své potomky ještě za života.

To se vymstilo panu Radimovi, jehož příběh by vám měl být poučením. Jeho dcera Karolína nakládala s penězmi nezodpovědně. Kupovala si věci, které si nemohla dovolit a půjčovala si od známých.

Později přišlo vystřízlivění a díky srovnávači půjček si sice některé půjčky do výplaty konsolidovala, ale pak přišli nečekané výdaje, pokuta za černou jízdu v MHD a snížení příjmu kvůli koronaviru. A už to šlo z kopce.

Aby vše mohla poplatit, Karolína se rozhodla, že si vezme půjčku a bude ručit bytem, který jí otec svěřil. Jelikož byla oprávněným vlastníkem, otci o tom vůbec neřekla.

Finanční spirála až k exekuci

Poslední rána nastala, když Karolínu vyhodili z práce a ona tak nebyla schopná všechny své pohledávky splácet. Netrvalo dlouho, než jí ve schránce přistálo oznámení o exekučním řízení.

Radim by tak naprosto nevědomky přišel o místo k žití. Dcera měla naštěstí dost rozumu, a nakonec se mu se vším svěřila. 

Jediné řešení, když nemovitost jde do dražby, byl zpětný odkup nemovitosti. Radim díky tomu mohl v bytě zůstat. Karolína slíbila, že bude poctivě platit nájem a jakmile se jí podaří dostat finanční situaci zase pod kontrolu, byt zpátky odkoupí pomocí té nejvýhodnější hypotéky, kterou si vybere díky hypoteční kalkulačce.

Po konsolidaci splátek mohla pohodlně platit otci nájem, odvádět pravidelně splátky a také si spořit na případné nečekané finanční výdaje. Díky zodpovědnému přístupu k řešení problému (i když na poslední chvíli) je její majetek i otcovo bydlení nyní v bezpečí.

Ale ne vždy to končí takto dobře. Bohužel lidé často své problémy nechají zajít příliš daleko a jediné řešení je pak bankrot…

Autorkou textu je Petra Černinská


V pondělí a ve středu na farmářské trhy u Komunitního centra Matky Terezy

Dnes v 09:39

Farmářské trhy se v Praze 11 konají každé pondělí a středu od 8 do 18 hodin u Komunitního centra Matky Terezy, až do středy 21. prosince.

Den dětí na Chodovské tvrzi

Včera ve 13:17

Odpoledne plné her, cukrovinek a zábavy ve stylu tradiční poutě v neděli 29. května ve 14 hodin v Praze 11.

Dětský den na Kampě

Včera v 11:18

Praha 1 zve děti v úterý 31. května od 8 hodin na Kampu.

Komentovaná prolídka: Olšanskými hřbitovy

Včera v 07:26

Čtvrtek 26. června ve 14:30 hodin. Provází Kamila Jurajdová.

Poslední květnový týden nepoteče voda v těchto ulicích

19. května 2022 v 17:02

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Bulharský víkend v Praze 14

19. května 2022 v 16:15

Ochutnejte výtečné jídlo, typické pití, vyzkoušejte národní tanec, užijte si energickou hudbu a po dobrém jídle třeba film.

Jaká bude bobová dráha? Praha 9 zve na setkání nad mapou

19. května 2022 ve 12:54

Další ze setkání s obyvateli devítky nad mapou Prahy 9, tentokrát na téma jak zkvalitnit parter bobové dráhy a přilehlé zeleně a přeměnit tak tento prostor, se koná dnes, 19. května před bobovou dráhou od 16 do 18 hodin.

Blíží se Festival muzejních nocí, svá muzea zpřístupní i 1. lékařská fakulta UK

19. května 2022 v 10:36

Na letošním Festivalu muzejních nocí ani letos nebude chybět 1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy. V pátek 3. června od 19. do 23. hodiny zpřístupní fakulta veřejnosti Muzeum srovnávací anatomie, Stomatologické muzeum a Faustův dům. Ještě předtím si mohou zájemci vyslechnout přednášky ve velké...

Praha 11: Hraní bez hranic

19. května 2022 v 09:30

V sobotu 21. května od 10 do 17:30 hodin proběhne v KC Zahrada již desáté Hraní bez hranic, ve kterém můžete navštívit africký kontinent. Připraven je pestrý program pro děti i rodiče.

U Gröbeho vily je nová lípa

19. května 2022 v 09:13

Volné rabátko za Gröbeho vilou je již zaplněno, zdobí ho nová lípa. Tu 13. května společně zasadili Václav Vondrášek, místostarosta Prahy 2 pro životní prostředí, a zakladatel CEELI Institutu Homer E. Moyer u příležitosti 20. výročí vzniku institutu.

Psí den s Prahou 13 v Centrálním parku

18. května 2022 v 18:32

Oblíbená akce v Centrálním parku Prahy 13 se koná v sobotu 21. května. Ani letos nebude chybět psí dostih, sraz ras, pokus o překonání rekordu ve skoku do výšky a další.

Praha 5 podporuje protidrogovou prevenci. REVOLUTION TRAIN dorazil na Smíchovské nádraží

18. května 2022 v 17:40

Praha 5 podpořila projekt Nadačního fondu NOVÉ ČESKO pro základní školy. Multimediální vlaková souprava REVOLUTION TRAIN dorazila na Smíchovské nádraží, kde byl představen vzdělávací program zaměřený na primární protidrogovou prevenci. Za dva dny zhlédlo program 493 dětí...

Další články
Nahoru