dnes
Sobota - skorojasno
19°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
14°C
pozítří
Pondělí - prehanky-dest
9°C
Kvůli berlínskému útoku jsou posílena bezpečnostní opatření v Praze
Zvýšená bezpečnostní opatření se týkají hlavně centra Prahy. Ilustrační foto: archiv

Kvůli berlínskému útoku jsou posílena bezpečnostní opatření v Praze

Pražská policie v souvislosti s aktuální bezpečnostní situací v Evropě přijala adekvátní bezpečnostní opatření. Konkrétně posílila bezpečnostní opatření na těch nejexponovanějších místech, tedy na vánočních trzích v centru metropole, v prostředcích MHD a na dalších místech. Zvýšenou pozornost policisté i strážníci městské policie věnují rovněž historickým památkám a pražským nákupním centrům. 

Městská policie Praha přijala zvýšená bezpečnostní opatření již v souvislosti se zahájením adventních svátků, se kterými je obecně spojena větší kumulace lidí na různých místech metropole.

„Při řešení aktuální bezpečnostní situace na území hlavního města Prahy strážníci úzce spolupracují s policisty. Mimořádnou pozornost mimo jiné věnují odloženým věcem, odstaveným vozidlům a jakémukoliv podezřelému chování osob,“ uvedl magistrát v tiskové zprávě.  

„Na dnešní koordinační poradě jsme se domluvili s Policiím ČR a Městskou policií hl. m. Prahy, že budeme průběžně vyhodnocovat aktuální bezpečnostní situaci a případně přijmeme potřebná bezpečnostní opatření. Návštěvníky metropole a Pražany bych rád ujistit, že magistrát, policisté a strážníci dělají maximum pro bezpečný a klidný průběh nadcházejících vánočních svátků,“ uvedl radní pro bezpečnost Libor Hadrava.


Praha 4 otevřela azylový dům pro sociálně znevýhodněné rodiny s dětmi

21. března 2019 ve 12:37

Azylový dům byl dnes otevřen v Horáčkově ulici v Praze 4. Bude sloužit k ubytování sociálně znevýhodněných rodin s dětmi, včetně rodin s jedním rodičem – samoživitelkou nebo samoživitelem, které nemají trvalé bydlení a jsou v sociální nouzi, a navíc nabízí šest sociálních bytů. Azylový dům...

Další články
Nahoru