dnes
Pondělí - zatazeno
3°C
zítra
Úterý - zatazeno
4°C
pozítří
Středa - zatazeno
2°C
Kvůli berlínskému útoku jsou posílena bezpečnostní opatření v Praze
Zvýšená bezpečnostní opatření se týkají hlavně centra Prahy. Ilustrační foto: archiv

Kvůli berlínskému útoku jsou posílena bezpečnostní opatření v Praze

Pražská policie v souvislosti s aktuální bezpečnostní situací v Evropě přijala adekvátní bezpečnostní opatření. Konkrétně posílila bezpečnostní opatření na těch nejexponovanějších místech, tedy na vánočních trzích v centru metropole, v prostředcích MHD a na dalších místech. Zvýšenou pozornost policisté i strážníci městské policie věnují rovněž historickým památkám a pražským nákupním centrům. 

Městská policie Praha přijala zvýšená bezpečnostní opatření již v souvislosti se zahájením adventních svátků, se kterými je obecně spojena větší kumulace lidí na různých místech metropole.

„Při řešení aktuální bezpečnostní situace na území hlavního města Prahy strážníci úzce spolupracují s policisty. Mimořádnou pozornost mimo jiné věnují odloženým věcem, odstaveným vozidlům a jakémukoliv podezřelému chování osob,“ uvedl magistrát v tiskové zprávě.  

„Na dnešní koordinační poradě jsme se domluvili s Policiím ČR a Městskou policií hl. m. Prahy, že budeme průběžně vyhodnocovat aktuální bezpečnostní situaci a případně přijmeme potřebná bezpečnostní opatření. Návštěvníky metropole a Pražany bych rád ujistit, že magistrát, policisté a strážníci dělají maximum pro bezpečný a klidný průběh nadcházejících vánočních svátků,“ uvedl radní pro bezpečnost Libor Hadrava.


Vánoční koncert v Kulturním centru Prahy 5

Včera v 09:40

Kulturní centrum Prahy 5 pořádá v pondělí 17. prosince v 16:30 hodin vánoční koncert. Adventní a vánoční písně budou hrát žáci hudebních kurzů lektorů Jana Rychetského, Karla Hälbiga a Vojtěcha Racka.

Z ulic začínajá mizet neoprávněná reklama

15. prosince 2018 v 10:26

Odbor hospodaření s majetkem magistrátu dosáhl úspěchu v letitém soudním sporu s reklamní společností euroAWK a její sesterskou společností ORIS. Na základě platných exekučních příkazů vydaných v listopadu tohoto roku již započaly práce na odstranění neoprávněných reklamních zařízení těchto...

Jakub Jan Ryba ve Vysočanech: Hej, mistře

15. prosince 2018 v 09:49

Mimořádný předvánoční koncert v římskokatolickém kostele Svatyně Krista Krále ve Vysočanech pořádá městská část Praha 9 v rámci Cyklu koncertů vážné hudby.

Praha 5 zve na Adventní sobotu s beuronským uměním

15. prosince 2018 v 09:35

Dnes se od 14:30 hodin koná prohlídka kostela Zvěstování Panně Marii při klášteře sv. Gabriela v Praze 5.

Neděle: Třetí adventní koncert v Praze 5

14. prosince 2018 v 10:56

Třetí z tradičních adventních koncertů, které pořádá pátá městská část, se koná v neděli 16. prosince v obřadní síni ve Stroupežnického ulici č. 10.

Další články
Nahoru