Dnes Úterý - zatazeno 4°C
Zítra Středa - obcasny-dest 6°C
Úterý 31. 1. 2023
Svátek má Marika
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Kvůli autům na náplavce se u Vltavy dočasně ruší farmářské trhy
V místech, kde se v sobotu konají trhy, budou ještě přes dva týdny jezdit auta. Foto: Jan Puci

Kvůli autům na náplavce se u Vltavy dočasně ruší farmářské trhy

Až do 8. března budou kvůli opravě tramvajové trati na části Rašínova nábřeží jezdit auta ve směru z centra po náplavce v úseku mezi Palackého náměstím a Výtoní. I když se tradiční sobotní farmářské trhy kvůli tomu měly přesunout o desítky metrů směrem na jih, nakonec z bezpečnostních důvodů na náplavce nebudou vůbec. Tedy alespoň zítra. 

Od úterý 15. února až do úterý 8. března mají jezdit auta po pravobřežní náplavce. V místech, kde se už roky konají v sobotu farmářské trhy. Ještě před začátkem opravy tratě, kvůli které bylo toto třítýdenní opatření zavedeno, bylo představiteli města oznámeno, že trhy se přesunou na náplavku mezi železničním mostem a Vyšehradským tunelem. 

Nicméně nakonec z bezpečnostních důvodů bylo toto rozhodnutí přehodnoceno a trhy se na náplavce zítra konat nebudou. Jak to bude vypadat poslední únorovou sobotu a v sobotu 5. března, zatím není jasné.

„Musíme trh v sobotu 19. února zrušit z důvodu bezpečí a zdraví lidí, ale i potravin. Pro další soboty hledáme náhradní řešení, rýsuje se, brzy dáme vědět,“ uvedlo na sociálních sítí sdružení Archteyp, které trhy organizuje. 

V minulosti, když se kvůli nějaké akci nemohly trhy konat, tak se přesunuly na Palackého náměstí k pomníku. Nicméně tam je nyní také stavební ruch z probíhající opravy tratě. 

Partnerské farmářské trhy na Řezáčově náměstí v Praze 7 a Kubánském náměstí v Praze 10 se zítra konají bez omezení.


Autor: Jan Puci

Dezinformační sondy Marie Koldinské: Veřejné debaty v Kampusu Hybernská

Dnes v 07:46

Univerzita Karlova v Kampusu Hybernská organizuje cyklus veřejných debat nad problematikou dezinformací. Cílem této řady je umožnit komunikaci mezi aktéry akademické i mimoakademické sféry a vytvořit prostor pro objevování společných možností obrany před rozšiřováním dezinformačních...

Farmářské tržiště se vrací na Rašínovo nábřeží

Včera ve 14:55

V sobotu 4. února zde najdete malé výrobce, farmy a biofarmy, lokální a sezonní zeleninu, s ovoce, byliny, pečivo, maso, uzeniny, mléčné výrobky a domácí vajíčka.

První den na farmářském tržišti Kubáň

29. ledna 2023 ve 20:05

Farmářské tržiště Kubáň v sobotu 4. února zahájí sezonu sousedským opékáním špekáčků na otevřeném ohni v ocelovém koši aneb „Wurst kunst“.

Vyšší odborná škola publicistiky v Praze otevře dveře

29. ledna 2023 v 11:11 | Aktualizováno 30. ledna 2023, 12:25

Vyšší odborná škola publicistiky v Praze pořádá 7. a 21. února Dny otevřených dveří. Všechny zájemce o denní i kombinované studium uvítají pracovníci školy ve Spálené ulici 14 v učebně číslo 311.       

Pololetní prázdniny v Praze 6

27. ledna 2023 v 17:46

Dům Dětí a Mládeže v Praze 6 otevře dveře pro školní děti v době pololetních prázdnin a nabídne různé druhy činnost, jako hry v klubu, turnaj v šipkách, rytmohraní, divadlo, zookoutek, výtvarné dílny, netradiční sporty, 3D tisk, počítačová herna a mnoho dalšího.

V Green Table se dozvíte, kam putuje oblečení ze sbírky

27. ledna 2023 v 11:10

Novoroční sbírka oblečení a doplňků Nadačního fondu Veolia, která probíhá v Green Table Na Florenci 15 v Praze 1, představí kde a komu pomůže oblečení, které jste přinesli.

Policisté uspořádali sbírku pro děti

26. ledna 2023 v 09:36

Příslušníci Speciální pořádkové jednotky Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy již šestnáctým rokem uspořádali sbírku pro dětské oddělení.

Natáčejte a hlaste se. Začíná Antifetfest 2023

24. ledna 2023 v 17:17

Antifetfest aneb Jde to i jinak! 2023 je soutěžní festival amatérských filmů s tematikou rizikového chování, určený dětem a mládeži ze školských zařízení a nízkoprahových klubů pro děti a mládež.

Den otevřených dveří na Fakultě stavební ČVUT

24. ledna 2023 ve 13:30

Den otevřených dveří, který se koná na Fakultě stavební ČVUT v Praze v sobotu 28. ledna, nabídne uchazečům o studium informace o přijímacím řízení, přijímacích zkouškách, možnostech přípravných kurzů a jednotlivých bakalářských studijních programech. 

Komici z Vtípečků se zelím rozesmějí Bar B52

24. ledna 2023 v 09:05

Mladé a neokoukané tváře české stand up komedie zavítají do pražského Baru B52. Diváky rozesmějí nevšedními pohledy na život, absurdními úvahami a neočekávanými pointami. Představení se koná v neděli 29. ledna od 19 hodin.

Další články
Nahoru