Dnes Pondělí - dest 13°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 14°C
Pondělí 5. 6. 2023
Svátek má Dobroslav
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Kvůli autům na náplavce se u Vltavy dočasně ruší farmářské trhy
V místech, kde se v sobotu konají trhy, budou ještě přes dva týdny jezdit auta. Foto: Jan Puci

Kvůli autům na náplavce se u Vltavy dočasně ruší farmářské trhy

Až do 8. března budou kvůli opravě tramvajové trati na části Rašínova nábřeží jezdit auta ve směru z centra po náplavce v úseku mezi Palackého náměstím a Výtoní. I když se tradiční sobotní farmářské trhy kvůli tomu měly přesunout o desítky metrů směrem na jih, nakonec z bezpečnostních důvodů na náplavce nebudou vůbec. Tedy alespoň zítra. 

Od úterý 15. února až do úterý 8. března mají jezdit auta po pravobřežní náplavce. V místech, kde se už roky konají v sobotu farmářské trhy. Ještě před začátkem opravy tratě, kvůli které bylo toto třítýdenní opatření zavedeno, bylo představiteli města oznámeno, že trhy se přesunou na náplavku mezi železničním mostem a Vyšehradským tunelem. 

Nicméně nakonec z bezpečnostních důvodů bylo toto rozhodnutí přehodnoceno a trhy se na náplavce zítra konat nebudou. Jak to bude vypadat poslední únorovou sobotu a v sobotu 5. března, zatím není jasné.

„Musíme trh v sobotu 19. února zrušit z důvodu bezpečí a zdraví lidí, ale i potravin. Pro další soboty hledáme náhradní řešení, rýsuje se, brzy dáme vědět,“ uvedlo na sociálních sítí sdružení Archteyp, které trhy organizuje. 

V minulosti, když se kvůli nějaké akci nemohly trhy konat, tak se přesunuly na Palackého náměstí k pomníku. Nicméně tam je nyní také stavební ruch z probíhající opravy tratě. 

Partnerské farmářské trhy na Řezáčově náměstí v Praze 7 a Kubánském náměstí v Praze 10 se zítra konají bez omezení.


Autor: Jan Puci

První pokuta pro hlavní město za protisoutěžní loterijní vyhlášky byla potvrzena

Dnes v 08:19

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Mlsna potvrdil prvostupňové rozhodnutí, jímž byla hlavnímu městu Praze uložena pokuta ve výši 2 679 000 korun za porušení zákona o ochraně hospodářské soutěže v souvislosti s loterijními vyhláškami. Rozklad podaný hlavním městem předseda...

Za hmyzem do Letňan

Dnes v 07:55

Poznejte náš hmyz na naučné procházce za drobnou havětí se spolkem Darwin ve středu 14. června.

Jedlá školní zahrada ve Stodůlkách

Dnes v 07:48

Nová jedlá školní zahrada se otevírá ve čtvrtek 8. června při Fakultní základní škole profesora Otokara Chlupa Pedagogické fakulty UK ve Stodůlkách díky spolupráci mezi společností Lidl a programem Skutečně zdravá škola.

Muzejní noc na 1. lékařské fakultě UK otevře běžně nepřístupná místa

Dnes v 05:32

I letos se 1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy zúčastní Festivalu muzejních nocí. V pátek 16. června bude možné navštívit anatomické muzeum, stomatologické muzeum a Faustův dům. Před zahájením prohlídek proběhne v Anatomickém ústavu 1. LF UK přednáškové odpoledne, na kterém zazní například...

Praha 1: Spolkový den v parku Kampa

Včera v 18:10

Spolkový den se koná ve čtvrtek 15. června od 15 hodin v parku Kampa.

V pítku v parku u Chodovské tvrze neteče voda, hnízdí tady modřinka

Včera v 16:30

Sýkorka modřinka se ke hnízdění vybrala i letos netypické místo, pítko v parku u Chodovské tvrze.

Barvám neutečeš v Centrálním parku Prahy 13

Včera ve 14:38

Barvám neutečeš, běžecký závod, kterého se účastní nejen dospělí běžci, ale i děti, senioři nebo celé rodiny, kdy nejde o čas, ale především o zábavu se koná v sobotu 10. června od 9 do 16 hodin.

Den s Policií ČR Praha

2. června 2023 v 15:47

V sobotu 10. června proběhne na Letenské pláni již třináctý ročník Dne s Policií České republiky. Návštěvníci se mohou od 10 do 16 hodin těšit na množství vystavené policejní techniky a ukázky činností policistů.

Sobota: Na Kulaťák na trhy

2. června 2023 v 15:39

Sobotní trhy na Kulaťáku se konají od 8 do 14 hodin. Kromě tradiční nabídky se můžete těšit i na osvěžující ledové nápoje od The Tea Republic, Česko.  

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 23. týden

2. června 2023 ve 12:20

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Další články
Nahoru