Dnes Sobota - oblacno 20°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 22°C
Sobota 25. 5. 2024
Svátek má Viola
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Kvůli autům na náplavce se u Vltavy dočasně ruší farmářské trhy
V místech, kde se v sobotu konají trhy, budou ještě přes dva týdny jezdit auta. Foto: Jan Puci

Kvůli autům na náplavce se u Vltavy dočasně ruší farmářské trhy

Až do 8. března budou kvůli opravě tramvajové trati na části Rašínova nábřeží jezdit auta ve směru z centra po náplavce v úseku mezi Palackého náměstím a Výtoní. I když se tradiční sobotní farmářské trhy kvůli tomu měly přesunout o desítky metrů směrem na jih, nakonec z bezpečnostních důvodů na náplavce nebudou vůbec. Tedy alespoň zítra. 

Od úterý 15. února až do úterý 8. března mají jezdit auta po pravobřežní náplavce. V místech, kde se už roky konají v sobotu farmářské trhy. Ještě před začátkem opravy tratě, kvůli které bylo toto třítýdenní opatření zavedeno, bylo představiteli města oznámeno, že trhy se přesunou na náplavku mezi železničním mostem a Vyšehradským tunelem. 

Nicméně nakonec z bezpečnostních důvodů bylo toto rozhodnutí přehodnoceno a trhy se na náplavce zítra konat nebudou. Jak to bude vypadat poslední únorovou sobotu a v sobotu 5. března, zatím není jasné.

„Musíme trh v sobotu 19. února zrušit z důvodu bezpečí a zdraví lidí, ale i potravin. Pro další soboty hledáme náhradní řešení, rýsuje se, brzy dáme vědět,“ uvedlo na sociálních sítí sdružení Archteyp, které trhy organizuje. 

V minulosti, když se kvůli nějaké akci nemohly trhy konat, tak se přesunuly na Palackého náměstí k pomníku. Nicméně tam je nyní také stavební ruch z probíhající opravy tratě. 

Partnerské farmářské trhy na Řezáčově náměstí v Praze 7 a Kubánském náměstí v Praze 10 se zítra konají bez omezení.


Autor: Jan Puci

Malostranský hřbitov: Tanec smrti

Dnes v 09:28

Divadelní průvod, pohřeb smutku, připomínka radostí života ve stylu site-specific, která herce společně s diváky podněcuje k oslavě života, ale nezapomíná ani na lidskou smrtelnost ve čtvrtek 30. května ve 20:30.

Reuse neděle v Praze 6

Dnes v 07:52

Dát věcem druhou šanci můžete v neděli 2. června od 11 do 18 hodin na Vítězném náměstí.

Praha 6: Setkání v parku Malý Břevnov

Dnes v 07:25

Další ze série setkání představitelů šesté městské části s veřejností se uskuteční v parku na Malém Břevnově. Tématem setkání ve středu 29. května v 17 hodin bude doprava, bytová výstavba nebo kulturní akce.

Žižkovské mezidvorky 2024

Dnes v 06:31

Třináctý ročník multižánrového sousedského festivalu v sobotu 25. května od 13 hodin. Těšit se můžete na staronové, ale i zbrusu nové účastníky, nové dvorky k prozkoumání, bohatý program, setkání s místními umělci a výtvarníky a dalšími zajímavými lidmi...

Přijďte si s námi zahrát. Nedělní open air koncert

Včera ve 12:30

Devátý ročník open air koncertu s názvem Přijďte si s námi zahrát v neděli 26. května na Střeleckém ostrově.

Středověké slavnosti na Hradčanech

Včera v 09:21

Druhé Středověké slavnosti na Hradčanech v krásném prostředí parku Maxe van der Stoela nedaleko pražského hradu v Praze 6.

Kouzlo Prahy ve Vrtbovské zahradě

Včera v 09:05

Výstavu obrazů od autorky Katky Neveu – Kouzlo Prahy najdete ve Vrtbovské zahradě do 31. května.

Dobročinnej Blešák v Praze 10

Včera v 09:02

Přijďte si nakoupit stylové kousky a oživte udržitelně svůj šatník. Letos můžete podpořit organizaci Nedoklubko. Tato nezisková organizace pomáhá rodičům předčasně narozených dětí a neonatologickým oddělením v České republice již od roku 2002.

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 22. týden

23. května 2024 v 11:44

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Další články
Nahoru