Dnes Čtvrtek - zatazeno 2°C
Zítra Pátek - zatazeno 1°C
Čtvrtek 1. 12. 2022
Svátek má Iva
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Kvůli autům na náplavce se u Vltavy dočasně ruší farmářské trhy
V místech, kde se v sobotu konají trhy, budou ještě přes dva týdny jezdit auta. Foto: Jan Puci

Kvůli autům na náplavce se u Vltavy dočasně ruší farmářské trhy

Až do 8. března budou kvůli opravě tramvajové trati na části Rašínova nábřeží jezdit auta ve směru z centra po náplavce v úseku mezi Palackého náměstím a Výtoní. I když se tradiční sobotní farmářské trhy kvůli tomu měly přesunout o desítky metrů směrem na jih, nakonec z bezpečnostních důvodů na náplavce nebudou vůbec. Tedy alespoň zítra. 

Od úterý 15. února až do úterý 8. března mají jezdit auta po pravobřežní náplavce. V místech, kde se už roky konají v sobotu farmářské trhy. Ještě před začátkem opravy tratě, kvůli které bylo toto třítýdenní opatření zavedeno, bylo představiteli města oznámeno, že trhy se přesunou na náplavku mezi železničním mostem a Vyšehradským tunelem. 

Nicméně nakonec z bezpečnostních důvodů bylo toto rozhodnutí přehodnoceno a trhy se na náplavce zítra konat nebudou. Jak to bude vypadat poslední únorovou sobotu a v sobotu 5. března, zatím není jasné.

„Musíme trh v sobotu 19. února zrušit z důvodu bezpečí a zdraví lidí, ale i potravin. Pro další soboty hledáme náhradní řešení, rýsuje se, brzy dáme vědět,“ uvedlo na sociálních sítí sdružení Archteyp, které trhy organizuje. 

V minulosti, když se kvůli nějaké akci nemohly trhy konat, tak se přesunuly na Palackého náměstí k pomníku. Nicméně tam je nyní také stavební ruch z probíhající opravy tratě. 

Partnerské farmářské trhy na Řezáčově náměstí v Praze 7 a Kubánském náměstí v Praze 10 se zítra konají bez omezení.


Autor: Jan Puci

Praha 6: Kampus Dejvice zve na Advent

Včera v 07:21

Tradiční Advent na kampusu před budovou VŠCHT se koná 7. prosince v 17 až 21 hodin. Čeká vás program v režii studentských spolků, tvůrčí dílny, pečené kaštany a hodně svařáku.  

Zabezpečte řádně vodoměry, upozorňují PVK před zimou

28. listopadu 2022 v 19:51

Pražské vodovody a kanalizace před nadcházející zimní sezónou doporučují svým zákazníkům řádné zabezpečení vodoměrů.

Giving Tuesday na náměstí Míru

28. listopadu 2022 v 19:37

K celosvětovému svátku dárcovství, známému jako Giving Tuesday, se letos Praha 2 připojí už popáté v řadě. Charitativní sbírku pro zvířecí útulky zahájí radnice v úterý 29. listopadu v 15 hodin na náměstí Míru.

VFN Praha pořádá dobročinný jarmark

28. listopadu 2022 v 10:19

Od 1. do 4. prosince v nákupním centru Westfield Chodov najdete obchod VFN plný zajímavých módních kousků. Celý výtěžek z prodeje oblečení, bot a doplňků putuje na canisterapeutické psy, kteří dělají radost pacientům na klinikách Všeobecné fakultní nemocnice v Praze.

Praha 4 hledá nejlepšího sportovce za rok 2022

27. listopadu 2022 v 11:38

Praha 4 má mnoho úspěšných sportovců napříč různými kategoriemi, kteří si zaslouží za své výjimečné sportovní výkony získat ocenění. Úspěchy na poli sportu i tentokrát ocení radnice Prahy 4 ve spolupráci s Pražskou tělovýchovnou unií (PTU) v již tradiční Anketě o nejlepšího sportovce Prahy 4 za...

Přednáška: Betonová Praha 70. a 80. let

25. listopadu 2022 ve 12:08

Barevnost architektury 60. let byla násilně upozaděna vpádem okupačních vojsk Varšavské smlouvy v roce 1968. Následující éra normalizace se nesla ve znamení šedého chladného betonu, který charakterizoval snahu o znovu nastolení pořádku ve společnosti.

Výstava: Betlémy – živá tradice

25. listopadu 2022 v 08:34

Muzeum města Prahy pořádá v Zámeckém areálu Ctěnice výstavu věnovanou tradici betlémářství. Výstava je připravená ve spolupráci se Spolkem českých betlémářů a seznamuje návštěvníky s tradicí stavění betlémů, která je na našem území dosud živá. Představuje pestrou škálu materiálů, jejich užití...

Fakulta dopravní ČVUT zve na Den otevřených dveří

24. listopadu 2022 ve 14:42

Doprava tu s námi vždy byla a hýbala světem. Ovlivňuje každého z nás a je tak společenským tématem, proto Fakulta dopravní ČVUT v Praze odstartovala na podzim letošního roku, pro studenty středních škol, novou kampaň „Rozhýbej budoucnost“. 

Další články
Nahoru