Dnes Pátek - zatazeno 26°C
Zítra Sobota - oblacno 22°C
Pátek 20. 5. 2022
Svátek má Zbyšek
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Kvůli autům na náplavce se u Vltavy dočasně ruší farmářské trhy
V místech, kde se v sobotu konají trhy, budou ještě přes dva týdny jezdit auta. Foto: Jan Puci

Kvůli autům na náplavce se u Vltavy dočasně ruší farmářské trhy

Až do 8. března budou kvůli opravě tramvajové trati na části Rašínova nábřeží jezdit auta ve směru z centra po náplavce v úseku mezi Palackého náměstím a Výtoní. I když se tradiční sobotní farmářské trhy kvůli tomu měly přesunout o desítky metrů směrem na jih, nakonec z bezpečnostních důvodů na náplavce nebudou vůbec. Tedy alespoň zítra. 

Od úterý 15. února až do úterý 8. března mají jezdit auta po pravobřežní náplavce. V místech, kde se už roky konají v sobotu farmářské trhy. Ještě před začátkem opravy tratě, kvůli které bylo toto třítýdenní opatření zavedeno, bylo představiteli města oznámeno, že trhy se přesunou na náplavku mezi železničním mostem a Vyšehradským tunelem. 

Nicméně nakonec z bezpečnostních důvodů bylo toto rozhodnutí přehodnoceno a trhy se na náplavce zítra konat nebudou. Jak to bude vypadat poslední únorovou sobotu a v sobotu 5. března, zatím není jasné.

„Musíme trh v sobotu 19. února zrušit z důvodu bezpečí a zdraví lidí, ale i potravin. Pro další soboty hledáme náhradní řešení, rýsuje se, brzy dáme vědět,“ uvedlo na sociálních sítí sdružení Archteyp, které trhy organizuje. 

V minulosti, když se kvůli nějaké akci nemohly trhy konat, tak se přesunuly na Palackého náměstí k pomníku. Nicméně tam je nyní také stavební ruch z probíhající opravy tratě. 

Partnerské farmářské trhy na Řezáčově náměstí v Praze 7 a Kubánském náměstí v Praze 10 se zítra konají bez omezení.


Autor: Jan Puci

Poslední květnový týden nepoteče voda v těchto ulicích

Včera v 17:02

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Bulharský víkend v Praze 14

Včera v 16:15

Ochutnejte výtečné jídlo, typické pití, vyzkoušejte národní tanec, užijte si energickou hudbu a po dobrém jídle třeba film.

Jaká bude bobová dráha? Praha 9 zve na setkání nad mapou

Včera ve 12:54

Další ze setkání s obyvateli devítky nad mapou Prahy 9, tentokrát na téma jak zkvalitnit parter bobové dráhy a přilehlé zeleně a přeměnit tak tento prostor, se koná dnes, 19. května před bobovou dráhou od 16 do 18 hodin.

Blíží se Festival muzejních nocí, svá muzea zpřístupní i 1. lékařská fakulta UK

Včera v 10:36

Na letošním Festivalu muzejních nocí ani letos nebude chybět 1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy. V pátek 3. června od 19. do 23. hodiny zpřístupní fakulta veřejnosti Muzeum srovnávací anatomie, Stomatologické muzeum a Faustův dům. Ještě předtím si mohou zájemci vyslechnout přednášky ve velké...

Praha 11: Hraní bez hranic

Včera v 09:30

V sobotu 21. května od 10 do 17:30 hodin proběhne v KC Zahrada již desáté Hraní bez hranic, ve kterém můžete navštívit africký kontinent. Připraven je pestrý program pro děti i rodiče.

U Gröbeho vily je nová lípa

Včera v 09:13

Volné rabátko za Gröbeho vilou je již zaplněno, zdobí ho nová lípa. Tu 13. května společně zasadili Václav Vondrášek, místostarosta Prahy 2 pro životní prostředí, a zakladatel CEELI Institutu Homer E. Moyer u příležitosti 20. výročí vzniku institutu.

Psí den s Prahou 13 v Centrálním parku

18. května 2022 v 18:32

Oblíbená akce v Centrálním parku Prahy 13 se koná v sobotu 21. května. Ani letos nebude chybět psí dostih, sraz ras, pokus o překonání rekordu ve skoku do výšky a další.

Praha 5 podporuje protidrogovou prevenci. REVOLUTION TRAIN dorazil na Smíchovské nádraží

18. května 2022 v 17:40

Praha 5 podpořila projekt Nadačního fondu NOVÉ ČESKO pro základní školy. Multimediální vlaková souprava REVOLUTION TRAIN dorazila na Smíchovské nádraží, kde byl představen vzdělávací program zaměřený na primární protidrogovou prevenci. Za dva dny zhlédlo program 493 dětí...

Den dětí v Praze 9

18. května 2022 ve 12:51

Pohádkové království, nafukovací atrakce, dikohrátky nebo Kašpárek v pekle. Praha 9 zve na Den dětí.

Den dětí v knihovně na Lužinách

18. května 2022 v 09:26

Oslavit Den Dětí můžete v knihovně na Lužinách. Budou se vyrábět masky, soutěžit a hrát si celý den.

Další články
Nahoru