Dnes Sobota - prehanky-dest 24°C
Zítra Neděle - skorojasno 29°C
Sobota 25. 6. 2022
Svátek má Ivan
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Kvůli alkoturismu požaduje Praha 1 navýšení strážníků na svém území
Ilustrační foto: archiv

Kvůli alkoturismu požaduje Praha 1 navýšení strážníků na svém území

S ohledem na květnové schválení nového znění vyhlášky o zákazu požívání alkoholických nápojů na veřejných prostranstvích Praha 1 stupňuje tlak na navýšení počtu strážníků, aby také bylo možné novou vyhlášku v nočních ulicích efektivně vymáhat. Informoval o tom starosta městské části Petr Hejma (STAN).

„Praha 1 se dlouhodobě potýká se zásadním nedostatkem strážníků. Jejich počet navíc v uplynulých zhruba deseti letech dokonce poklesl, zatímco počet turistů – zejména těch, kteří přijíždějí hlavně za alkoholem – razantně narostl. Zřizovatelem Městské policie hl. m. Prahy je ale hlavní město a jejím nejvyšším velitelem je pak pražský primátor,“ uvedl Hejma. 

„Doposud při stanovování počtů strážníků není bohužel zohledňována náročnost služby v centru a podle nás prostě nelze v tomto směru klást rovnítko mezi centrem metropole a jejími okrajovými částmi. To množství alkoholových turistů v nočních hodinách je u nás opravdu obrovské a vyžaduje zvýšený počet městských strážníků,“ pokračoval.

Podle něj se Praha 1 ve snaze vynutit si dodržování nočního klidu snaží komunikovat jak s provozovateli pub crawl a podobných aktivit, tak i s podnikateli v provozovnách, které se na alkoturismu podílejí. 

„V případech, kdy ale nezaznamenáme vstřícný postoj a uvědomění si, jak je těmito akcemi narušován klidný život obyvatel, jsme připraveni zesílit kontrolní činnost a přizvat k tomu kontrolní orgány státní správy, hasiče, policisty a podobně,“ prohlásil Hejma.


Autor: red

Zastupitelstvo Prahy 17 schválilo vypsání tendru na pečovatelský dům

Dnes v 10:06

Stavba domu s pečovatelskou službou (DPS) v pražských Řepích by měla odhadem stát 380 milionů korun. Kapacita domova je plánovaná pro 125 osob. Vyplývá to z usnesení zastupitelstva Prahy 17, které schválilo vypsání zadávacího řízení na stavitele DPS. Informovala...

Debata: Soutěž 4. kvadrant Vítězného náměstí

Dnes v 09:49

Jak se promění 4. kvadrant Vítězného náměstí a jak jeho nová podoba naváže na historický vývoj území i již vytvořené studie? V úterý 28. června od 19 hodin v Ballingově sále NTK se můžete seznámit s připravovanou mezinárodní architektonickou soutěží na dostavbu 4. kvadrantu Vítězného...

Zákaznické centrum PVK přesune se na Floru, v Dykově ulici bude do konce července uzavřeno

Včera ve 14:10

Zákaznické centrum Pražských vodovodů a kanalizací v Dykově ulici bude od středy 29. června do 31. července uzavřeno. „Důvodem je rekonstrukce objektu. Zákaznické centrum bude dočasně umístěno v sídle PVK na adrese Hradecká 1, Praha 3 v blízkosti stanice metra linky A Flora,“ informoval tiskový...

V Praze platí do odvolání zákaz rozdělávání ohňů na rizikových místech

Včera ve 12:57

Na základě výstrahy před nebezpečím požáru, kterou vydal Český hydrometeorologický ústav, platí od čtvrtka 23. června od až do odvolání na území Prahy nařízení týkající se zákazu rozdělávání ohňů na místech zvýšeného nebezpečí vzniku požáru. Výstraha platí také pro výskyt silných...

V Participativním rozpočtu Prahy 15 lze podpořit až tři návrhy

Včera v 11:47

Revitalizace hřiště, knihobudka, stůl na ping-pong, venkovní sezení. V Praze 15 se hlasuje o participativním rozpočtu.

Hanspaulský festival

Včera v 11:16

Hudba, občerstvení a koutek pro děti 26. června na louce pod Hanspaulským zámečkem.

PIKI příběhy v parku Portheimka

23. června 2022 ve 13:35

Pátá městská část podpořila projekt „PIKI příběhy v parku“ nad nímž přezvali záštitu místostarostové Lukáš Herold a Lubomír Brož. Tento projekt tak úspěšně navazuje na jiné městské části Prahy. Na Smíchově je poprvé s cílem zavést novou letní tradici v parku...

Zastupitelé Prahy 15 se sejdou na mimořádném zasedání

23. června 2022 v 07:11

Osmé mimořádné zasedání ZMČ Praha 15 se koná dne 24. června od 17 hodin v Kulturním centru Varta, Boloňská 310, Horní Měcholupy. Zasedání bude opět vysíláno on‑line.

Zastupitelé Prahy 14 se sejdou na zasedání

22. června 2022 ve 20:24

Ve čtvrtek 23. června se bude v Galerii 14 (náměstí Plukovníka Vlčka 686, Praha 9) konat 16. zasedání Zastupitelstva městské části Praha 14. Začátek je v 15 hodin. Interpelace občanů budou probíhat tradičně od 17 do 17.30 hodin.  

Praha 4 zavlažuje trávníky

22. června 2022 ve 20:03

Radnice Prahy 4 pořídila v loňském roce závlahy travních porostů do pěti svých revitalizovaných parků. Jedná se o parky na Zeleném pruhu, zahrada Jeremenkova, parku Halasova, na Roztylské náměstí a do parku před ZŠ Jižní na Spořilově.

Další články
Nahoru