Dnes Pondělí - skorojasno 16°C
Zítra Úterý - jasno 15°C
Pondělí 24. 6. 2024
Svátek má Jan
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Kvůli alkoturismu požaduje Praha 1 navýšení strážníků na svém území
Ilustrační foto: archiv

Kvůli alkoturismu požaduje Praha 1 navýšení strážníků na svém území

S ohledem na květnové schválení nového znění vyhlášky o zákazu požívání alkoholických nápojů na veřejných prostranstvích Praha 1 stupňuje tlak na navýšení počtu strážníků, aby také bylo možné novou vyhlášku v nočních ulicích efektivně vymáhat. Informoval o tom starosta městské části Petr Hejma (STAN).

„Praha 1 se dlouhodobě potýká se zásadním nedostatkem strážníků. Jejich počet navíc v uplynulých zhruba deseti letech dokonce poklesl, zatímco počet turistů – zejména těch, kteří přijíždějí hlavně za alkoholem – razantně narostl. Zřizovatelem Městské policie hl. m. Prahy je ale hlavní město a jejím nejvyšším velitelem je pak pražský primátor,“ uvedl Hejma. 

„Doposud při stanovování počtů strážníků není bohužel zohledňována náročnost služby v centru a podle nás prostě nelze v tomto směru klást rovnítko mezi centrem metropole a jejími okrajovými částmi. To množství alkoholových turistů v nočních hodinách je u nás opravdu obrovské a vyžaduje zvýšený počet městských strážníků,“ pokračoval.

Podle něj se Praha 1 ve snaze vynutit si dodržování nočního klidu snaží komunikovat jak s provozovateli pub crawl a podobných aktivit, tak i s podnikateli v provozovnách, které se na alkoturismu podílejí. 

„V případech, kdy ale nezaznamenáme vstřícný postoj a uvědomění si, jak je těmito akcemi narušován klidný život obyvatel, jsme připraveni zesílit kontrolní činnost a přizvat k tomu kontrolní orgány státní správy, hasiče, policisty a podobně,“ prohlásil Hejma.


Autor: red

Výstava vítězů soutěže dětí z MŠ a ZŠ

Dnes v 11:56

Ve středu 19. června proběhla za účasti radního pro kulturu, sport a školství Prahy 1 Davida Bodečka a zastupitelky Evy Špačkové vernisáž výstavy vítězných výtvorů soutěže určené pro dětí z mateřských a základních škol v Praze 1.

Osudy zajímavých osobností očima žáků z Prahy 2

Dnes v 11:24

Disidentka a dcera Kamily Moučkové, dcera statkáře živořícího v 50. letech v cihelně, válečný utečenec nebo divadelní a filmový herec, jehož dětství zasáhl proces s Miladou Horákovou. Tyto a mnoho dalších fascinujících příběhů přinášejí žáci z Prahy 2, kteří se zapojili do dokumentaristického...

V The Loop Jazz clubu vystoupí Skety

Dnes v 10:03

Blíží se další akce v hostivařském The Loop Jazz clubu. V rámci festivalu Prague Proms se ve čtvrtek 29. června představí vokální soubor SKETY a předvede průřez svým repertoárem.

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 26. týden

Dnes v 07:43

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Nadace Kooperativy se stala partnerem Kampaně na podporu asistence

Včera v 11:56

Cílem kampaně je dostat k veřejnosti zprávu, že lidé s postižením potřebují pomoc a asistenci druhých, aby mohli žít normální, svobodný život. Zájemci o asistenci se často nemusí učit nic nového a mohou tak snadno najít práci, která dává smysl.

Loni provedla THMP 920 tisíc kontrol lamp, lidé mohou závady hlásit

Včera v 10:10

Městská společnost Technologie hlavního města Prahy (THMP) loni provedla 920 000 pravidelných servisních, nočních i revizních kontrol lamp. Informovala o tom na sociálních sítích. Vyřešila také 20 000 poruch. „Nefunkční lampy nebo jiné závady na veřejném osvětlení nám můžete jednoduše hlásit...

Praha 6: Budoucnost altánu na Dědině

Včera v 06:21

Altán na Dědině vznikl jako jeden z úspěšných Nápadů pro šestku v roce 2021 a má sloužit jako místo pro trávení odpočinku.

Praha 6: Budoucnost sportoviště na Macharově náměstí

22. června 2024 v 06:47

Představitelé Prahy 6 zvou zájemce z řad místních obyvatel i širokou veřejnost na diskuzi o budoucnosti a způsobu využívání sportoviště na Macharově náměstí.

Praha 15: Letní zahradní slavnost

21. června 2024 v 11:09

Praha 15 ve spolupráci s CSOP Praha 15 vás zve na Letní zahradní slavnost, která se koná 25. června od 15:30 v zahradě Domu s pečovatelskou službou v Janovské ulici 486.

Další články
Nahoru