Dnes Pondělí - zatazeno 4°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 3°C
Pondělí 5. 12. 2022
Svátek má Jitka
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Kvůli alkoturismu požaduje Praha 1 navýšení strážníků na svém území
Ilustrační foto: archiv

Kvůli alkoturismu požaduje Praha 1 navýšení strážníků na svém území

S ohledem na květnové schválení nového znění vyhlášky o zákazu požívání alkoholických nápojů na veřejných prostranstvích Praha 1 stupňuje tlak na navýšení počtu strážníků, aby také bylo možné novou vyhlášku v nočních ulicích efektivně vymáhat. Informoval o tom starosta městské části Petr Hejma (STAN).

„Praha 1 se dlouhodobě potýká se zásadním nedostatkem strážníků. Jejich počet navíc v uplynulých zhruba deseti letech dokonce poklesl, zatímco počet turistů – zejména těch, kteří přijíždějí hlavně za alkoholem – razantně narostl. Zřizovatelem Městské policie hl. m. Prahy je ale hlavní město a jejím nejvyšším velitelem je pak pražský primátor,“ uvedl Hejma. 

„Doposud při stanovování počtů strážníků není bohužel zohledňována náročnost služby v centru a podle nás prostě nelze v tomto směru klást rovnítko mezi centrem metropole a jejími okrajovými částmi. To množství alkoholových turistů v nočních hodinách je u nás opravdu obrovské a vyžaduje zvýšený počet městských strážníků,“ pokračoval.

Podle něj se Praha 1 ve snaze vynutit si dodržování nočního klidu snaží komunikovat jak s provozovateli pub crawl a podobných aktivit, tak i s podnikateli v provozovnách, které se na alkoturismu podílejí. 

„V případech, kdy ale nezaznamenáme vstřícný postoj a uvědomění si, jak je těmito akcemi narušován klidný život obyvatel, jsme připraveni zesílit kontrolní činnost a přizvat k tomu kontrolní orgány státní správy, hasiče, policisty a podobně,“ prohlásil Hejma.


Autor: red

PVK: Přehled plánovaných výluk na 49. týden

2. prosince 2022 v 15:39

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Výstava nožů na Novoměstské radnici

2. prosince 2022 v 09:44

Na podzimní prodejní výstavě na Novoměstské radnici v Praze 2 bude 4. prosince k vidění nejlepší produkce nožířského umění v Evropě a v ČR.

Obyvatelé Prahy 14 budou mít možnost žádat o dotace

1. prosince 2022 ve 21:33

Obyvatelé Prahy 14, kteří plánují ve svých domech či jejich okolí sázet zeleň nebo zavést opatření, která pomáhají zadržovat vodu v krajině – například zachytávat dešťovou vodu na zalévání zahrad, či obyvatelé, kteří plánují vzdělávací či zážitkový projekt v oblasti ekologie, mohou získat dotaci...

Praha 6: Kampus Dejvice zve na Advent

30. listopadu 2022 v 07:21

Tradiční Advent na kampusu před budovou VŠCHT se koná 7. prosince v 17 až 21 hodin. Čeká vás program v režii studentských spolků, tvůrčí dílny, pečené kaštany a hodně svařáku.  

Vedení Prahy 4 rozdělilo gesce mezi jednotlivé radní

29. listopadu 2022 v 19:35

Radní Prahy 4 schválila na svém prvním zasedání ve středu 23. listopadu rozdělení gescí nad různými oblastmi v rámci samostatné působnosti městské části Praha 4. Zároveň schválila Rada i pořadí zastupování starosty místostarosty. Městská část o tom informovala na svém...

Zabezpečte řádně vodoměry, upozorňují PVK před zimou

28. listopadu 2022 v 19:51

Pražské vodovody a kanalizace před nadcházející zimní sezónou doporučují svým zákazníkům řádné zabezpečení vodoměrů.

Další články
Nahoru