dnes
Neděle - zatazeno
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
6°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
10°C
Kvůli alkoholu za volantem byl v podmínce. Přesto řídil a zase nadýchal. 4,31 promile!
Z baru přímo za volant. To nebyl pro zadrženého řidiče žádný problém. Ilustrační foto: sxc.hu

Kvůli alkoholu za volantem byl v podmínce. Přesto řídil a zase nadýchal. 4,31 promile!

V sobotu kolem půl čtvrté odpoledne zastavili policisté z Pohotovostní motorizované jednotky sedmatřicetiletého řidiče Peugeotu 307 v Tupolevově ulici v Letňanech. Když se pak ale řidič podrobil orientační dechové zkoušce, nestačili se policisté divit – hodnota na přístroji ukazovala 3,95 promile alkoholu v dechu.

Po několika minutách byla provedena další zkouška, která hodnotu potvrdila. Podnapilého řidiče policisté zadrželi pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky a převezli ho na nejbližší služebnu.

Tam navíc zjistili, že řidič byl minulý rok pravomocně odsouzen za stejný skutek a letos v lednu tohoto roku se na tohoto muže vztahovala amnestie s tím, že do roku 2014 má uložený podmíněný trest odnětí svobody.

Z tohoto důvodu policisté rozšířili právní kvalifikaci o druhý odstavec příslušného paragrafu a zadrženému řidiči hrozí až tříleté vězení. Když pak policisté převezli řidiče na protialkoholní záchytnou stanici, lékaři mu naměřili neuvěřitelných 4,31 alkoholu v dechu.

„Celý případ policisté konzultovali se státním zástupcem, který rozhodl o tom, že věc bude vedena ve zkráceném přípravném řízení na svobodě,“ uvedla mluvčí pražské policie Jana Rösslerová.


Autor: Dalibor Kracík

Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Brutální napadení, kopy, obušky a pouta na bezohledné párty v bytě

6. listopadu 2017 v 10:49 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Rutinní kontrola rušení nočního klidu v bytě ve Zvánovické ulici se změnila v brutální napadení strážníků. Ti museli ke zklidnění útočníků použít donucovací prostředky a pouta. Případ dále šetří policisté.

Další články
Nahoru