dnes
Pátek - jasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - skorojasno
2°C
Zoo chystá oslavu kulatin Kvídy, víme co samice hrabáče kapského dostane za dárek!
Kvída dokáže skvěle hrabat a ráda ryje v půdě. Foto: Zoo Praha

Zoo chystá oslavu kulatin Kvídy, víme co samice hrabáče kapského dostane za dárek!

Samice hrabáče kapského Kvída včera oslavila své desáté narozeniny. Popřát jí přišel i ředitel pražské zoo Miroslav Bobek, který se netají, že je Kvída jedním z jeho nejoblíbenějších zvířat. A protože je tato labužnická pohodářka opravdu výraznou tváří trojské zoo, rozhodla se zoo jí na příští víkend připravit pořádnou narozeninovou oslavu, na kterou zve širokou veřejnost.

Návštěvníci mohou přijít popřát Kvídě k jejím kulatinám v sobotu 7. února do Afrického domu. Oslava bude probíhat od 13 hodin a nebude chybět ani narozeninový dárek: enrichmentové krmítko s moučnými červy v podobě proutěného kuželu inspirovaného tvarem termitišť.

Kvída se narodila 1. února 2005 v holandské Zoo Arnhem a do Prahy přišla na konci května 2006. Její oficiální jméno zní Quote, chovatelé si ji však pro její přátelskou povahu přejmenovali. Její nejoblíbenější pochoutkou jsou červi. Loni na podzim se Kvídě narodilo mládě, které bohužel po pár dnech zemřelo. Více o tom čtěte zde.

Víc se o životě těchto netradičně vypadajících tvorů dozvědí návštěvníci v rámci Kvídiných narozeninových oslav příští víkend. V Africkém domě ukážou průvodci například ukázky oblíbené potravy hrabáčů, lidé se také mohou těšit na komentovaná setkání, která budou po celou příští sobotu i neděli probíhat každou hodinu.


Další články
Nahoru