Dnes Sobota - jasno 9°C
Zítra Neděle - jasno 9°C
Sobota 3. 6. 2023
Svátek má Tamara
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Květy do vašeho interiérového stylu: Které jsou nejlepší?
Foto: Shutterstock.com

Květy do vašeho interiérového stylu: Které jsou nejlepší?

Každý interiérový styl je charakteristický několika pravidly a zásadami. Na základě nich se vybírají jednotlivé kusy nábytku, menší detaily nebo dokonce rostliny a květiny. Chcete s příchodem teplého počasí dostat do interiéru trochu přírody? Máme praktické tipy, které vám pomohou s výběrem i aranžováním.

Rustikální a vintage styl

Rustikální styl patří mezi jedny z nejoblíbenějších v současnosti. Vyznačuje se využíváním bledých barev a přírodních materiálů. Je praktický, ale přitom velmi pěkný. Vytváří příjemnou atmosféru, díky čemuž se hodí do každé jedné místnosti.

Podobně je na tom i vintage. Orientuje se sice na sytější odstíny, ale snaží se poskytovat i kombinaci funkčnosti a komfortu. Proto můžete v obou využívat podobné, neboli stejné doplňky.

Kuchyně ve vintage stylu nebo jakákoli místnost v rustikálním stylu si nejlépe poradí s řezanými kytkami. Přitáhnou pozornost a zaujmou i z dálky.  

Rada odborníka

Z řezaných květin udělejte velkou kytici a vložte ji do minimalistické skleněné vázy. Dovolte květinám, aby vynikly.

V rámci druhů se zaměřte na růže v jakékoliv barvě a polní květiny.

kvety-do-interieru-2

 

Industriální a boho styl

Inklinujete k industriálnímu stylu, charakteristický spíše tmavšími barvami? Tento chladný, ale přitom praktický trend miluje materiály, jako kov a sklo. Nevadí mu ani menší nedokonalosti, které dokonce schválně vyhledává.

Aby výsledek nebyl příliš strohý a neosobní, interiér je nutno doplnit něčím živým. Skvělou volbou jsou okrasné pokojové květiny. Na rozdíl od kytic nebo řezaných typů jsou masivnější a větší. Celý design povyšuje samotný květináč, který může mít různé podoby. Od závěsných typů přes modely na nožičkách až k provedením vhodným k postavení na zem.

Pokojové květy však nejsou určeny jen pro industriální styl. Klidně je umístíte i do domácnosti zařízené v trendu boho. Tady ale myslite na to, že vám nebude stačit jen jednoduchý květináč.

Boho je známý svou ozdobností. Ve velkém jsou v něm zastoupeny detaily, jako například střapce. Snažte se proto sáhnout po zdobené nádobě s pěknými oušky nebo propracovaným lemem.

kvety-do-interieru-3 

Minimalismus

K dalším populárním stylům patří chladný, neosobní a čistý minimalismus. Jak již z jeho charakteristiky vyplývá, zaměřit byste se měli na jednodušší rostliny. Nejlepší jsou celozelené typy s velkými listy. Dobrou volbou jsou také palmy přinášející trochu exotiky.

Špatně neuděláte ani tehdy, když sáhnete po barevných květech. Kytice nebo menší aranžmá umí doplnit stůl i poličku. Dbejte ale na to, že by se nemělo jednat o příliš výrazné a kontrastní typy. Nejlepší jsou ty, které kombinují maximálně dvě barvy.

  kvety-do-interieru-4 

Glamour styl

Přesným opakem minimalismu je glamour styl. Je charakteristický využíváním množství barev a dekorací. Na první pohled se může zdát, že nepodléhá žádným pravidlům. Pravdou však je přesný opak. I u takhle  zařízených interiérů je nutno myslet na kombinaci barev a materiálů.

Do glamour stylu můžete využít různé květiny a rostliny. Nejlépe vypadají masivní kytice z řezaných květin ve velké zdobené váze. Doplněk položte na jídelní nebo konferenční stůl. Výborně bude vypadat i na příručním stole v chodbě.

Rada odborníka

Když nechcete kytici, do glamour domu či bytu zakomponujte velkou palmu. Zasaďte ji do rozměrného květináče ve výrazných barvách. Okolí naaranžujte pomocí koberců a dekorativních lamp. Přidat můžete i polštáře a přehozy.

kvety-do-interieru-5 

Květy v každém stylu

Dostaňte trochu přírody i do vašeho domova. Využijte sílu krásně barevných květin či celo – zelených rostlin a vytvořte si příjemnou atmosféru. Kromě toho nezapomeňte ani na pěkné vázy a květináče, které jsou základem úspěchu.

zdroj informací: decoraid.com


Praha 18 přispívá na prevenci

1. června 2023 v 08:09

Od 1. června mohou obyvatelé Prahy 18 žádat o příspěvek na preventivní vyšetření ve výši 500 korun.

Onkologičtí pacienti oslaví život

31. května 2023 v 08:32

Všichni mají jedno společné – onemocněli rakovinou, dokázali ji překonat a po léčbě žijí. Onkologičtí pacienti po celém světě oslavují svůj život vždy první červnovou neděli. Letos poprvé i v Praze. Na akci Den onkopacientů – Survivorship Day, kterou organizuje Hlas onkologických pacientů, dorazí...

Příspěvek na léči: Praha a Olomoucko vykazují nejdelší lhůty

28. května 2023 ve 14:44

Příspěvek na péči (PnP), který je zásadním nástrojem účinného fungování systému sociální péče v Česku, je jen v pětině případů vyřízen včas. V téměř 80 procentech případů není dodržena zákonná lhůta 60 dnů pro vyřízení žádosti o PnP. Vyplývá to z dotazování poskytovatelů sociálních služeb...

Slunečnice upozorní na roztroušenou sklerózu, zasadí je pacienti

26. května 2023 ve 13:47

Desítky nově zasazených slunečnic upozorní v úterý 30. května v Kateřinské zahradě na roztroušenou sklerózu (RS). Zasadí je tam sami pacienti v rámci akce Rozsviťme Českou republiku. Ta se koná u příležitosti Světového dne RS a startuje půl hodiny po poledni. 

Dny otevřených center pro léčbu migrény začnou v červnu

23. května 2023 ve 22:16

Lidé trpící migrénou, kterých je v Česku více než milion,mohou opět přijít konzultovat svůj stav se specialisty. Po úspěšném prvním ročníku otevře letos své dveře šest Center pro léčbu bolestí hlavy. V červnu se do osvětové akce zapojí Městská poliklinika Praha a Nemocnice Teplice, na podzim budou...

Běh naděje v Lesoparku Letňany

23. května 2023 ve 12:23

Běh naděje, sportovně společenská humanitární akce spojená s veřejnou sbírkou určenou na výzkum rakoviny, se koná ve středu 31. května 2023 v 9 až 17 hodin.

Na vyšetření štítné žlázy čekají lidé i půl roku

22. května 2023 ve 14:38

Pacienti musí na vyšetření štítné žlázy u specialisty čekat i půl roku, protože endokrinologů je málo a jejich kapacitní možnosti nejsou neomezené. O pacienty s mírnými poruchami nebo ty, kteří jsou stabilizovaní a mají zavedenou léčbu, by se přitom v budoucnu mohli starat všeobecní praktičtí...

Zbavte se vrásek s Asombroso - s kolagenovou péčí a krémem s hadím jedem

22. května 2023 ve 13:31

Každá žena touží mít svěží a mladistvou pleť bez vrásek. Dnešní věda je naštěstí daleko a s vráskami se tak už nikdo nemusí smiřovat. Stačí sáhnout po těch správných produktech péče o pleť.

České muzeum stříbra láká na Kutnohorské léto

18. května 2023 ve 13:46

Tajuplné noční prohlídky středověkého stříbrného dolu za svitu kahanu, které se konají každou středu. Letní muzejní čtvrtky s interaktivním workshopem na téma baroko.  Vlastnoruční výroba nádob podle prvních zemědělců. Komentované prohlídky k výstavám i koncert středověké hudby pod širým nebem. To...

Další články
Nahoru