Dnes Pátek - obcasny-dest 6°C
Zítra Sobota - polojasno 4°C
Pátek 3. 2. 2023
Svátek má Blažej
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Květy do vašeho interiérového stylu: Které jsou nejlepší?
Foto: Shutterstock.com

Květy do vašeho interiérového stylu: Které jsou nejlepší?

Každý interiérový styl je charakteristický několika pravidly a zásadami. Na základě nich se vybírají jednotlivé kusy nábytku, menší detaily nebo dokonce rostliny a květiny. Chcete s příchodem teplého počasí dostat do interiéru trochu přírody? Máme praktické tipy, které vám pomohou s výběrem i aranžováním.

Rustikální a vintage styl

Rustikální styl patří mezi jedny z nejoblíbenějších v současnosti. Vyznačuje se využíváním bledých barev a přírodních materiálů. Je praktický, ale přitom velmi pěkný. Vytváří příjemnou atmosféru, díky čemuž se hodí do každé jedné místnosti.

Podobně je na tom i vintage. Orientuje se sice na sytější odstíny, ale snaží se poskytovat i kombinaci funkčnosti a komfortu. Proto můžete v obou využívat podobné, neboli stejné doplňky.

Kuchyně ve vintage stylu nebo jakákoli místnost v rustikálním stylu si nejlépe poradí s řezanými kytkami. Přitáhnou pozornost a zaujmou i z dálky.  

Rada odborníka

Z řezaných květin udělejte velkou kytici a vložte ji do minimalistické skleněné vázy. Dovolte květinám, aby vynikly.

V rámci druhů se zaměřte na růže v jakékoliv barvě a polní květiny.

kvety-do-interieru-2

 

Industriální a boho styl

Inklinujete k industriálnímu stylu, charakteristický spíše tmavšími barvami? Tento chladný, ale přitom praktický trend miluje materiály, jako kov a sklo. Nevadí mu ani menší nedokonalosti, které dokonce schválně vyhledává.

Aby výsledek nebyl příliš strohý a neosobní, interiér je nutno doplnit něčím živým. Skvělou volbou jsou okrasné pokojové květiny. Na rozdíl od kytic nebo řezaných typů jsou masivnější a větší. Celý design povyšuje samotný květináč, který může mít různé podoby. Od závěsných typů přes modely na nožičkách až k provedením vhodným k postavení na zem.

Pokojové květy však nejsou určeny jen pro industriální styl. Klidně je umístíte i do domácnosti zařízené v trendu boho. Tady ale myslite na to, že vám nebude stačit jen jednoduchý květináč.

Boho je známý svou ozdobností. Ve velkém jsou v něm zastoupeny detaily, jako například střapce. Snažte se proto sáhnout po zdobené nádobě s pěknými oušky nebo propracovaným lemem.

kvety-do-interieru-3 

Minimalismus

K dalším populárním stylům patří chladný, neosobní a čistý minimalismus. Jak již z jeho charakteristiky vyplývá, zaměřit byste se měli na jednodušší rostliny. Nejlepší jsou celozelené typy s velkými listy. Dobrou volbou jsou také palmy přinášející trochu exotiky.

Špatně neuděláte ani tehdy, když sáhnete po barevných květech. Kytice nebo menší aranžmá umí doplnit stůl i poličku. Dbejte ale na to, že by se nemělo jednat o příliš výrazné a kontrastní typy. Nejlepší jsou ty, které kombinují maximálně dvě barvy.

  kvety-do-interieru-4 

Glamour styl

Přesným opakem minimalismu je glamour styl. Je charakteristický využíváním množství barev a dekorací. Na první pohled se může zdát, že nepodléhá žádným pravidlům. Pravdou však je přesný opak. I u takhle  zařízených interiérů je nutno myslet na kombinaci barev a materiálů.

Do glamour stylu můžete využít různé květiny a rostliny. Nejlépe vypadají masivní kytice z řezaných květin ve velké zdobené váze. Doplněk položte na jídelní nebo konferenční stůl. Výborně bude vypadat i na příručním stole v chodbě.

Rada odborníka

Když nechcete kytici, do glamour domu či bytu zakomponujte velkou palmu. Zasaďte ji do rozměrného květináče ve výrazných barvách. Okolí naaranžujte pomocí koberců a dekorativních lamp. Přidat můžete i polštáře a přehozy.

kvety-do-interieru-5 

Květy v každém stylu

Dostaňte trochu přírody i do vašeho domova. Využijte sílu krásně barevných květin či celo – zelených rostlin a vytvořte si příjemnou atmosféru. Kromě toho nezapomeňte ani na pěkné vázy a květináče, které jsou základem úspěchu.

zdroj informací: decoraid.com


Pět nejčastějších chyb při dávání novoročního předsevzetí. Děláte je také?

20. ledna 2023 ve 13:48

Zhubnu do plavek, začnu si hlídat stravu nebo konečně přestanu kouřit. Také patříte mezi ty, kteří si s příchodem ledna dávají nové životní cíle? Ať už jsou tato novoroční předsevzetí jakákoliv, šance na jejich dodržení bývá obvykle malá. Víte proč? Toto je pět nejčastějších chyb, kterých se...

Fashion market v Praze 11

16. ledna 2023 ve 12:02

V sobotu 21. ledna se od 10 do 14 hodin koná Fashion market v Kulturním centru a kavárně Mezi Domy.

Pacienti s HAE trpí nebezpečnými otoky. Dárci plazmy jim dávají šanci na lepší život

27. prosince 2022 v 08:02

Pod zkratkou HAE se ukrývá vzácné onemocnění, které postihuje přibližně jednoho z 50 000 lidí. Projevuje se otoky na různých částech těla, jež mohou výrazně komplikovat život, nebo jej dokonce ohrozit. Pomoc těmto pacientům přinášejí i léky vyráběné z krevní plazmy. Její dárci v rámci akce Giving...

ORL ambulance pro dospělé i děti v Nemocnici Na Františku

21. prosince 2022 ve 13:13

V prostorách Nemocnice Na Františku otevře 2. ledna svoji ORL ambulanci profesor Jan Betka, mezinárodně uznávaný odborník na ušní, nosní a krční onemocnění.

Další články
Nahoru