Dnes Úterý - obcasny-dest 13°C
Zítra Středa - obcasny-dest 12°C
Úterý 27. 9. 2022
Svátek má Jonáš
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Květy do vašeho interiérového stylu: Které jsou nejlepší?
Foto: Shutterstock.com

Květy do vašeho interiérového stylu: Které jsou nejlepší?

Každý interiérový styl je charakteristický několika pravidly a zásadami. Na základě nich se vybírají jednotlivé kusy nábytku, menší detaily nebo dokonce rostliny a květiny. Chcete s příchodem teplého počasí dostat do interiéru trochu přírody? Máme praktické tipy, které vám pomohou s výběrem i aranžováním.

Rustikální a vintage styl

Rustikální styl patří mezi jedny z nejoblíbenějších v současnosti. Vyznačuje se využíváním bledých barev a přírodních materiálů. Je praktický, ale přitom velmi pěkný. Vytváří příjemnou atmosféru, díky čemuž se hodí do každé jedné místnosti.

Podobně je na tom i vintage. Orientuje se sice na sytější odstíny, ale snaží se poskytovat i kombinaci funkčnosti a komfortu. Proto můžete v obou využívat podobné, neboli stejné doplňky.

Kuchyně ve vintage stylu nebo jakákoli místnost v rustikálním stylu si nejlépe poradí s řezanými kytkami. Přitáhnou pozornost a zaujmou i z dálky.  

Rada odborníka

Z řezaných květin udělejte velkou kytici a vložte ji do minimalistické skleněné vázy. Dovolte květinám, aby vynikly.

V rámci druhů se zaměřte na růže v jakékoliv barvě a polní květiny.

kvety-do-interieru-2

 

Industriální a boho styl

Inklinujete k industriálnímu stylu, charakteristický spíše tmavšími barvami? Tento chladný, ale přitom praktický trend miluje materiály, jako kov a sklo. Nevadí mu ani menší nedokonalosti, které dokonce schválně vyhledává.

Aby výsledek nebyl příliš strohý a neosobní, interiér je nutno doplnit něčím živým. Skvělou volbou jsou okrasné pokojové květiny. Na rozdíl od kytic nebo řezaných typů jsou masivnější a větší. Celý design povyšuje samotný květináč, který může mít různé podoby. Od závěsných typů přes modely na nožičkách až k provedením vhodným k postavení na zem.

Pokojové květy však nejsou určeny jen pro industriální styl. Klidně je umístíte i do domácnosti zařízené v trendu boho. Tady ale myslite na to, že vám nebude stačit jen jednoduchý květináč.

Boho je známý svou ozdobností. Ve velkém jsou v něm zastoupeny detaily, jako například střapce. Snažte se proto sáhnout po zdobené nádobě s pěknými oušky nebo propracovaným lemem.

kvety-do-interieru-3 

Minimalismus

K dalším populárním stylům patří chladný, neosobní a čistý minimalismus. Jak již z jeho charakteristiky vyplývá, zaměřit byste se měli na jednodušší rostliny. Nejlepší jsou celozelené typy s velkými listy. Dobrou volbou jsou také palmy přinášející trochu exotiky.

Špatně neuděláte ani tehdy, když sáhnete po barevných květech. Kytice nebo menší aranžmá umí doplnit stůl i poličku. Dbejte ale na to, že by se nemělo jednat o příliš výrazné a kontrastní typy. Nejlepší jsou ty, které kombinují maximálně dvě barvy.

  kvety-do-interieru-4 

Glamour styl

Přesným opakem minimalismu je glamour styl. Je charakteristický využíváním množství barev a dekorací. Na první pohled se může zdát, že nepodléhá žádným pravidlům. Pravdou však je přesný opak. I u takhle  zařízených interiérů je nutno myslet na kombinaci barev a materiálů.

Do glamour stylu můžete využít různé květiny a rostliny. Nejlépe vypadají masivní kytice z řezaných květin ve velké zdobené váze. Doplněk položte na jídelní nebo konferenční stůl. Výborně bude vypadat i na příručním stole v chodbě.

Rada odborníka

Když nechcete kytici, do glamour domu či bytu zakomponujte velkou palmu. Zasaďte ji do rozměrného květináče ve výrazných barvách. Okolí naaranžujte pomocí koberců a dekorativních lamp. Přidat můžete i polštáře a přehozy.

kvety-do-interieru-5 

Květy v každém stylu

Dostaňte trochu přírody i do vašeho domova. Využijte sílu krásně barevných květin či celo – zelených rostlin a vytvořte si příjemnou atmosféru. Kromě toho nezapomeňte ani na pěkné vázy a květináče, které jsou základem úspěchu.

zdroj informací: decoraid.com


Lidé s epilepsií se rozvádějí častěji než zdraví lidé, ukázala studie

Včera v 11:48

Společenské stigma provází lidi s epilepsií často od útlého dětství. Kvůli nízkému sebevědomí a nepochopení okolí tak mohou mít problém s navázáním partnerských vztahů. Podle brazilské studie „Rodinný stav pacientů s epilepsií: Faktory a kvalita života“ čelí lidé s epilepsií dokonce vyššímu riziku...

Nová pobytová služba pro dospělé s autismem

23. září 2022 v 11:40

Diakonie Praha ve spolupráci s hlavním městem slavnostně otevřela novou pobytovou sociální službu pro Pražany s těžší formou autismu, kteří potřebují individuální, intenzívní, a hlavně neustálou péči. Nový Domov Daniela ve Stodůlkách vznikl jako dostavba a sloužit bude od...

Pozor na záměnu plicních nemocí s postcovidovým syndromem, varují pneumologové

12. září 2022 v 11:08

Za potížemi s dýcháním nemusí být vždy postcovidový syndrom– varují plicní lékaři. Poslední dva roky jim do ordinací chodí pacienti, u nichž došlo k záměně vážné plicní choroby, jakou je například idiopatická plicní fibróza (IPF), za postcovidový syndrom. Člověka, který přijde k lékaři s potížemi...

Další články
Nahoru