Dnes Úterý - oblacno 10°C
Zítra Středa - obcasny-dest 10°C
Úterý 23. 4. 2024
Svátek má Vojtěch
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Květy do vašeho interiérového stylu: Které jsou nejlepší?
Foto: Shutterstock.com

Květy do vašeho interiérového stylu: Které jsou nejlepší?

Každý interiérový styl je charakteristický několika pravidly a zásadami. Na základě nich se vybírají jednotlivé kusy nábytku, menší detaily nebo dokonce rostliny a květiny. Chcete s příchodem teplého počasí dostat do interiéru trochu přírody? Máme praktické tipy, které vám pomohou s výběrem i aranžováním.

Rustikální a vintage styl

Rustikální styl patří mezi jedny z nejoblíbenějších v současnosti. Vyznačuje se využíváním bledých barev a přírodních materiálů. Je praktický, ale přitom velmi pěkný. Vytváří příjemnou atmosféru, díky čemuž se hodí do každé jedné místnosti.

Podobně je na tom i vintage. Orientuje se sice na sytější odstíny, ale snaží se poskytovat i kombinaci funkčnosti a komfortu. Proto můžete v obou využívat podobné, neboli stejné doplňky.

Kuchyně ve vintage stylu nebo jakákoli místnost v rustikálním stylu si nejlépe poradí s řezanými kytkami. Přitáhnou pozornost a zaujmou i z dálky.  

Rada odborníka

Z řezaných květin udělejte velkou kytici a vložte ji do minimalistické skleněné vázy. Dovolte květinám, aby vynikly.

V rámci druhů se zaměřte na růže v jakékoliv barvě a polní květiny.

kvety-do-interieru-2

 

Industriální a boho styl

Inklinujete k industriálnímu stylu, charakteristický spíše tmavšími barvami? Tento chladný, ale přitom praktický trend miluje materiály, jako kov a sklo. Nevadí mu ani menší nedokonalosti, které dokonce schválně vyhledává.

Aby výsledek nebyl příliš strohý a neosobní, interiér je nutno doplnit něčím živým. Skvělou volbou jsou okrasné pokojové květiny. Na rozdíl od kytic nebo řezaných typů jsou masivnější a větší. Celý design povyšuje samotný květináč, který může mít různé podoby. Od závěsných typů přes modely na nožičkách až k provedením vhodným k postavení na zem.

Pokojové květy však nejsou určeny jen pro industriální styl. Klidně je umístíte i do domácnosti zařízené v trendu boho. Tady ale myslite na to, že vám nebude stačit jen jednoduchý květináč.

Boho je známý svou ozdobností. Ve velkém jsou v něm zastoupeny detaily, jako například střapce. Snažte se proto sáhnout po zdobené nádobě s pěknými oušky nebo propracovaným lemem.

kvety-do-interieru-3 

Minimalismus

K dalším populárním stylům patří chladný, neosobní a čistý minimalismus. Jak již z jeho charakteristiky vyplývá, zaměřit byste se měli na jednodušší rostliny. Nejlepší jsou celozelené typy s velkými listy. Dobrou volbou jsou také palmy přinášející trochu exotiky.

Špatně neuděláte ani tehdy, když sáhnete po barevných květech. Kytice nebo menší aranžmá umí doplnit stůl i poličku. Dbejte ale na to, že by se nemělo jednat o příliš výrazné a kontrastní typy. Nejlepší jsou ty, které kombinují maximálně dvě barvy.

  kvety-do-interieru-4 

Glamour styl

Přesným opakem minimalismu je glamour styl. Je charakteristický využíváním množství barev a dekorací. Na první pohled se může zdát, že nepodléhá žádným pravidlům. Pravdou však je přesný opak. I u takhle  zařízených interiérů je nutno myslet na kombinaci barev a materiálů.

Do glamour stylu můžete využít různé květiny a rostliny. Nejlépe vypadají masivní kytice z řezaných květin ve velké zdobené váze. Doplněk položte na jídelní nebo konferenční stůl. Výborně bude vypadat i na příručním stole v chodbě.

Rada odborníka

Když nechcete kytici, do glamour domu či bytu zakomponujte velkou palmu. Zasaďte ji do rozměrného květináče ve výrazných barvách. Okolí naaranžujte pomocí koberců a dekorativních lamp. Přidat můžete i polštáře a přehozy.

kvety-do-interieru-5 

Květy v každém stylu

Dostaňte trochu přírody i do vašeho domova. Využijte sílu krásně barevných květin či celo – zelených rostlin a vytvořte si příjemnou atmosféru. Kromě toho nezapomeňte ani na pěkné vázy a květináče, které jsou základem úspěchu.

zdroj informací: decoraid.com


Celostátní kolo Zeměpisné olympiády opět po roce na Albertově

20. dubna 2024 ve 13:09

Ve školním roce 2023/2024 se koná již 26. ročník Zeměpisné olympiády, soutěže pro nadané žáky v zeměpise (geografii). Ve dnech 25. a 26. dubna se pak v prostorách Přírodovědecké fakulty UK na Albertově uskuteční celostátní kolo soutěže, ve kterém se úspěšní řešitelé krajských kol se utkají...

V Praze 4 otevřeli Doupě, klub bude pomáhat dětem a mladistvým

14. dubna 2024 v 08:46

Praha 4 má nízkoprahové zařízení pro děti a mládež, klub Doupě. Klub s nízkým prahem znamená, že je otevřen dětem a mládeži bez nutnosti udávat jméno, věk, adresu či jiné osobní údaje. Pomáhat bude hlavně dětem a mladistvým, kteří se nacházejí v nepříznivé životní situaci nebo jsou takovou situací...

Program Šestka táborová vstoupil do dalšího ročníku

4. dubna 2024 v 09:47

I v letošním roce podpoří Praha 6 rodiny s dětmi v tradičním programu Aktivní město – Šestka táborová. Program byl zahájen 1. dubna. Na prázdninové pobyty dětí ve věku 3 až 18 let na letních táborech, pobytových, příměstských nebo sportovních soustředěních, získají rodiče od radnice městské části...

Diakonie Praha odhaluje životy lidí s autismem

31. března 2024 ve 21:11

Na 2. dubna připadá každoročně Světový den porozumění autismu. Diakonie Praha k této příležitosti spouští osvětovou kampaň o životě lidí s autismem a chováním náročným na péči. Skrze výstavu fotografií a audio příběhy chce přiblížit široké veřejnosti, jak mohou lidé s tímto typem postižení vnímat...

Čapadlo u Hollaru nabídne pivnici, kavárnu, bary i cvičení jógy

29. března 2024 v 06:28

Novým provozovatelem čapadla u Hollaru v Praze 1 je od března Robert Koura, šéfkuchař pražské restaurace U Pinkasů. Zónu kolem čapadla se svým týmem upravil a pokud tomu bude přát počasí, v polovině dubna by ho rád zpřístupnil veřejnosti.

Další články
Nahoru