dnes
Středa - zatazeno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
8°C
pozítří
Pátek - snih-dest
3°C
Zpravodajství

Květiny od občanů „zaplavily“ zámeček

S neobvyklou akcí na výzdobu nově zrekonstruovaného Vršovického zámečku přišla městská část Praha 10. Oslovila občany, aby se podíleli na zútulnění nově vzniklých prostor květinami. Akce vzbudila nečekaný ohlas a přes 50 obyvatel Prahy 10 věnovalo na výzdobu celkem osmdesát nejrůznějších květin.   

„Zájem nás mile překvapil. Velké květiny jsme nechávali od lidí svážet, protože některé svou výškou přesahovali výšku 2,5 m. Těší nás, že nejen občané Prahy 10 se zapojili do zkulturnění této vršovické dominanty, která slouží nejen seniorům jako dům spokojeného stáří, ale i svatebčanům v rámci obřadní síně,“ popsal výsledek akce její inciátor – starosta městské části Praha 10 Bohumil Zoufalík (Nez.)

Květiny nevěnovali jenom občané Prahy 10, ale i lidé z okolních městských částí jako třeba z Uhříněvsi či Klánovic. Nejčastěji to byly fíkusy, krotony, ibišky, zelence, tchyniny jazyky, ale i vánoční kaktusy a orchideje. „Dokonce jsme obdrželi i palmu původem z Afriky, kterou její majitel věnoval pro zkrášlení jídelny zámečku. Společně s občany se tak podařilo z Vršovického zámečku vytvořit příjemnější místo pro život nejen jeho obyvatel, ale také případných návštěvníků. Všem lidem, kteří se do této akce zapojili a přispěli tak ke zpříjemnění těchto prostor, bych chtěl velmi poděkovat,“ dodal starosta Zoufalík.

  


Galerie 1 hostila narozeninové Vostrý kafe

13. ledna 2018 v 15:39

Vostrý kafe, pravidelná pánská setkání pro mužné sousedy z Prahy 1, slaví první narozeniny a od nového roku se navíc stěhuje do Galerie 1, kde se nyní bude jednou za měsíc konat. Prvním letošním hostem byl Michal „Radar“ Vrátný.

Další články
Nahoru