dnes
Sobota - zatazeno
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
6°C
Letní PrahaPražský život

Květiny našich prababiček

Co jsou to řezance a nebo kruhule se dozvíte v Botanické zahradě v Troji, pokud do konce srpna navštívíte výstavu květin, které pěstovali naši předkové před více jak stoletím.

Mnohé z představených květin sloužily nebo dodnes slouží v domácím léčitelství, jiné se využívaly jako zelenina. Některé květiny byly a jsou symbolem štěstí, pevnosti manželství, Velikonoc, Vánoc, ochrany stavení apod.

Dozvíte se něco o zahradnické zbrojnici, o kruhulích, odprutcích, řezancích a dalších tajích starodávného zahradničení. Seznámíte se s některými starými recepty na ochranu rostlin. Uvidíte poslední dochované kravincové květináče, které vyráběly v Plzni – Kožlanech.
Osvojíte si i některé dávno zapomenuté názvy květin.

botanicka-vystava-nahled Výstava je otevřena ve venkovních i vnitřních prostorách severní části zahrady ve foliovém skleníku a jeho nejbližším okolí denně od 10 do 19 hodin. Nejsnadnější přístup na výstavu je ze stanice metra Kobylisy autobus č. 144, výstupní  stanice Na Pazderce, pokladna SEVER.

O sobotách a nedělích chystá botanická zahrada prodej pěstebních přebytků. K dostání budou též některé málo známé květiny v historických hliněných květináčích.

V sobotu 30. 8., na vás čeká Petra Koubínová, zakázkový květinový atelier Modrokvět, aranžování suchých květin (Biedermaier), věnečky, košíčky apod.

 


Další články
Nahoru