dnes
Úterý - polojasno
27°C
zítra
Středa - skorojasno
31°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
30°C
Květinová doručovací služba sází na špičkové floristy v regionech
Foto: fleurop.cz

Květinová doručovací služba sází na špičkové floristy v regionech

Doručování květin má u nás čím dál více příznivců a kytice poslané k narozeninám, svátku nebo jako poděkování dělají svým příjemcům radost stále častěji. Na český trh vstupuje největší světová doručovací služba květin Fleurop, jejíž prioritou je nejen čerstvost a kvalita květin, ale především fakt, že kytice budou vytvářet ti nejlepší floristé ze všech koutů České republiky, aby květiny co nejméně cestovaly.

„My toho dosahujeme tím, že dodáváme objednávky floristům, kteří jsou co nejblíže adresátovi květinového daru. Do naší sítě pečlivě vybíráme ty nejlepší floristy z celé České republiky – floristická studia, květinové ateliéry, úspěšná místní květinářství. Spolupracujeme s takovými floristy, pro které je jejich práce vášní, sledují trendy a mají chuť se neustále rozvíjet. Ono se totiž jedná o docela obtížné řemeslo, což málokdo tuší, protože navenek je vidět v květinářství krásné vonící květinové aranžmá. Jenže aby taková kytice vznikla, je mimo jiné třeba velmi brzy vstávat a jet pro čerstvé květiny, náležitě o ně pečovat, samozřejmě reagovat na sezónnost, svátky i tradice,“ říká Jitka Mandysová ze společnosti www.Fleurop.cz, jež se zaměřuje na on-line prodej kytic.

Nápadité kytice od českých floristů
fleurop-cz-019-websize-nahled Moderní kytice vázané těmi nejlepšími českými floristy mají jedno společné – vždy jsou originální a nápadité. Nejde totiž jen o květiny samotné, ale i o způsob, jakým jsou prezentovány: Co byste třeba řekli na dřevěná polínka, jež slouží jako podstavce?
Jarmila Pejpalová, Pavel Hruška, Růžena Bubeníčková a další známí floristé nejenže vytváření krásná aranžmá, ale také jsou držiteli mnoha ocenění ve floristických soutěží a mají zpravidla za sebou praxi v zahraničí.

„Sortiment kytic pro český trh odborníci navrhli tak, aby byl blízký české povaze – nebyl tedy převzat od německých kolegů. Vazby kytic prezentované v e-shopu a zhotovené podle aktuálních trendů floristiky vytvořily přední české floristky Lucie Kulmanová a Daniela Sedliská,“ upozorňuje Jitka Mandysová s tím, že sortiment se bude neustále vyvíjet v sezónních kolekcích pro jednotlivá roční období.

Chceme podpořit regionální živnostníky
Květinová doručovací služba Fleurop nyní buduje svoji síť v Praze, Brně, v krajských městech a postupně ji bude stále více rozšiřovat.

„Chceme podporovat živnostníky a malé rodinné firmy, aby se znovu staly nedílnou součástí čilého obchodního ruchu měst a obcí, což se pod náporem nadnárodních řetězců a různých super a hypermarketů bohužel poněkud vytrácí. Fungujeme globálně, myslíme lokálně. Partnery prezentujeme na našem webu a chceme, aby příjemce kytice vždy věděl, že ji uvázal konkrétní člověk „ze sousedství“, z jejich obce či města,“ poukazuje Petr Tilšer z www.Fleurop.cz na hlavní myšlenku společnosti, která chce u nás zároveň podporovat floristiku jako řemeslo a motivovat mladé lidi, kteří studují tento obor.


Rádio Expres FM zaznamenává nejvyšší poslechovost za svou historii. Dopomohla i nová večerní show

14. srpna 2018 v 10:50

Pražské rádio Expres FM má nejvyšší poslechovost ve své šestnáctileté historii. Vyplývá to z aktuálních výsledků průzkumu Radioprojektu, které potvrdily vzestupnou tendenci v rámci denní i týdenní poslechovosti stanice. 

Bezpečné dodávky plynu jistí každý den 230 pracovníků pohotovostní služby

8. srpna 2018 v 15:33

Více než dvě stě plynařů je připraveno v jakoukoli denní dobu okamžitě vyrazit a co nejrychleji prověřit hlášení o závadách nebo úniku plynu, které lidé oznamují prostřednictvím nonstop linky plynové pohotovosti na čísle 1239. Pracovníci společnosti GridServices se v rámci skupiny innogy starají...

Sledujte sdílení kol a automobilů v aplikaci Moje Praha

8. srpna 2018 v 09:14

Po více jak půlročním provozu přichází aplikace Moje Praha s novinkami, které přinášejí Pražanům nové praktické informace. Vedle přehledu kulturního dění v metropoli a navigační služby na nejbližší místa ve veřejném prostoru, jako jsou úřady, volná parkovací místa, dětská hřiště, lékárny nebo...

Daniel Barták je bezpečnostním ředitelem DPP

3. srpna 2018 v 09:43

Dopravní podnik má od 1. srpna nového bezpečnostního ředitele. Nově bude funkci vykonávat Daniel Barták. Nahradil tak Antonína Fedorka, který k 31. červenci ukončil v DPP pracovní poměr.

V pololetí přibylo nejvíce podnikatelů za poslední tři roky

3. srpna 2018 v 08:17

V prvním pololetí roku 2018 začalo v České republice podnikat 31 187 fyzických osob, zatímco své podnikání ukončilo 24 698 lidí. Díky tomu v České republice přibylo během prvního pololetí 6 492 fyzických osob podnikatelů, o 43 % více než před rokem a nejvíce za poslední tři roky. Počet podnikatelů...

Počet českých firem s britským vlastníkem stále roste

1. srpna 2018 ve 12:05

Velká Británie by měla opustit Evropskou unii koncem března 2019. Poradenská společnost Bisnode, která dlouhodobě sleduje vzájemné vazby a propojení mezi ekonomickými subjekty, zveřejnila analýzu, ve které porovnává, jak se brexit vyvíjí z pohledu podnikání britských firem v České republice....

GasNet se soustředí na podporu seniorů. Za 10 let už firma věnovala více než 25 milionů korun

27. července 2018 ve 12:10

Polohovací lůžka, antidekubitní a zdravotní matrace a hygienické pomůcky – to jsou nejčastější položky nákupů pořizovaných z finančních darů pro domovy seniorů, hospice a další zdravotní a sociální zařízení. Takové zjištění vyplynulo z průzkumu společnosti GasNet ze skupiny innogy. Největší...

V prvním pololetí vzniklo 16 154 nových firem, hodně společností ale také zaniká

25. července 2018 v 15:19

V roce 2017 vzniklo nejvíc firem od předkrizového roku 2007. Loňský rekord v počtu nově registrovaných firem se zřejmě letos překonat nepodaří, přesto podnikatelé zakládají nové firmy stále rychlým tempem. V prvním pololetí jich vzniklo 16 154, což je o 7 procent méně než ve srovnatelném období...

Další články
Nahoru