Dnes Středa - zatazeno 7°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 5°C
Středa 14. 4. 2021
Svátek má Vincenc, Vincent
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Kvalita vody v pražských koupalištích se nezměnila
V biotopu Lhotka je nyní čistá voda bez zhoršené kvality. Foto: archiv

Kvalita vody v pražských koupalištích se nezměnila

V přírodních koupalištích v hlavním městě je nyní voda vhodná ke koupání, v nádrži Hostivař zůstává zhoršená kvalita vody. Lze se tam ale koupat. Vyplývá to z informací na webu Hygienické stanice hlavního města. V metropoli je sedm přírodních koupališť, které podléhají kontrole hygieniků.

Voda vhodná ke koupání je podle hygieniků v rybníku Šeberák v Kunraticích, v nádrži Divoká Šárka v údolí Šáreckého potoka, v rybníce Motol v Praze 5. Čistá voda bez zhoršené kvality je také v biotopu Lhotka, který spravuje městská část Praha 4, a v biotopu Radotín, který zřizuje radnice Prahy 16. Měření na těchto koupalištích s přírodním čištěním vody hygienici provedli naposledy v červnu.

Hostivařská přehrada v Praze 10 se potýká podle měření hygieniků se sníženou průhledností vody. Koordinátorka provozu na největší pražské vodní ploše Petra Laňková ČTK řekla, že voda má „neobvykle dobrou" kvalitu v posledních dnech. Ještě v květnu a na začátku června totiž byly ve vodě sinice.

Podle informací na webu Státního zdravotního ústavu se u člověka koupajícího se ve vodě, v níž jsou sinice, mohou objevit vyrážky, rýma, bolest hlavy či žaludeční potíže. Hygienici však podle informací na webu vodu v přehradě letos za nevhodnou pro koupání neoznačili. Po koupání doporučuje Hygienická stanice hlavního města osprchovat se pitnou vodou.

Kvalita vody se už dříve zlepšila v přírodním koupališti Džbán v Praze 6. Voda v nádrži vybudované na Litovickém potoce byla podle výsledků měření hygieniků v květnu a na počátku měsíce června zakalená. Zhoršená kvalita vody se při třetím letošním měřením nepotvrdila. Voda je nyní vhodná ke koupání.


Praha pronajme byty neziskové organizaci Bona

12. dubna 2021 v 16:48

Rada hlavního města Prahy dnes rozhodla o pronájmu dvou městských bytů neziskové organizaci Bona. Organizace tyto byty poskytne svým klientům v režimu chráněného bydlení.

Praha 6 rozšířila úřední hodiny radnice

12. dubna 2021 v 10:02

Praha 6 s ukončením nouzového stavu rozšiřuje od dnešního dne úřední hodiny u nejvíce poptávaných služeb. Jedná se o agendu osobních dokladů – občanských průkazů a cestovních dokladů, Czech POINT, podatelnu a také kancelář pro zóny placeného stání.

Praha 5: Úřední hodiny radnice se prozatím nemění

12. dubna 2021 v 09:29

V pondělí 12. dubna přestalo platit opatření, které upravuje provoz orgánů veřejné moci a správních orgánů. Provoz úřadu je pro občany bez omezení agend.

Praha 15: Třetí ročník Participativního rozpočtu

11. dubna 2021 v 19:12

Od pondělí 19. dubna mohou obyvatelé patnácté městské části podávat své návrhy do 3. ročníku Participativního rozpočtu Prahy 15.

Další články
Nahoru