dnes
Sobota - prehanky-dest
22°C
zítra
Neděle - polojasno
26°C
pozítří
Pondělí - prehanky-dest
27°C
Kvalita vody v pražských koupalištích se nezměnila
V biotopu Lhotka je nyní čistá voda bez zhoršené kvality. Foto: archiv

Kvalita vody v pražských koupalištích se nezměnila

V přírodních koupalištích v hlavním městě je nyní voda vhodná ke koupání, v nádrži Hostivař zůstává zhoršená kvalita vody. Lze se tam ale koupat. Vyplývá to z informací na webu Hygienické stanice hlavního města. V metropoli je sedm přírodních koupališť, které podléhají kontrole hygieniků.

Voda vhodná ke koupání je podle hygieniků v rybníku Šeberák v Kunraticích, v nádrži Divoká Šárka v údolí Šáreckého potoka, v rybníce Motol v Praze 5. Čistá voda bez zhoršené kvality je také v biotopu Lhotka, který spravuje městská část Praha 4, a v biotopu Radotín, který zřizuje radnice Prahy 16. Měření na těchto koupalištích s přírodním čištěním vody hygienici provedli naposledy v červnu.

Hostivařská přehrada v Praze 10 se potýká podle měření hygieniků se sníženou průhledností vody. Koordinátorka provozu na největší pražské vodní ploše Petra Laňková ČTK řekla, že voda má „neobvykle dobrou" kvalitu v posledních dnech. Ještě v květnu a na začátku června totiž byly ve vodě sinice.

Podle informací na webu Státního zdravotního ústavu se u člověka koupajícího se ve vodě, v níž jsou sinice, mohou objevit vyrážky, rýma, bolest hlavy či žaludeční potíže. Hygienici však podle informací na webu vodu v přehradě letos za nevhodnou pro koupání neoznačili. Po koupání doporučuje Hygienická stanice hlavního města osprchovat se pitnou vodou.

Kvalita vody se už dříve zlepšila v přírodním koupališti Džbán v Praze 6. Voda v nádrži vybudované na Litovickém potoce byla podle výsledků měření hygieniků v květnu a na počátku měsíce června zakalená. Zhoršená kvalita vody se při třetím letošním měřením nepotvrdila. Voda je nyní vhodná ke koupání.


Praha 8 sbírá vavříny, dostala několik ocenění za komunikaci

Včera v 07:56

Zlatý erb za webové stránky, Zlatý lajk za facebookový profil, cena Radniční listy za Osmičku…tři medailová ocenění v letošním roce v rámci Hl. města Prahy. 

Radnice Prahy 1 mění úřední hodiny

13. srpna 2020 ve 12:59

Od 1. září stanovila radnice první městské části úřední hodiny úřadu na pondělí od 8 do 18 hodin a středu od 8 do 18 hodin.

Další články
Nahoru