Dnes Pondělí - oblacno -1°C
Zítra Úterý - snih -3°C
Pondělí 25. 1. 2021
Svátek má Miloš
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Kvalita vody v pražských koupalištích se nezměnila
V biotopu Lhotka je nyní čistá voda bez zhoršené kvality. Foto: archiv

Kvalita vody v pražských koupalištích se nezměnila

V přírodních koupalištích v hlavním městě je nyní voda vhodná ke koupání, v nádrži Hostivař zůstává zhoršená kvalita vody. Lze se tam ale koupat. Vyplývá to z informací na webu Hygienické stanice hlavního města. V metropoli je sedm přírodních koupališť, které podléhají kontrole hygieniků.

Voda vhodná ke koupání je podle hygieniků v rybníku Šeberák v Kunraticích, v nádrži Divoká Šárka v údolí Šáreckého potoka, v rybníce Motol v Praze 5. Čistá voda bez zhoršené kvality je také v biotopu Lhotka, který spravuje městská část Praha 4, a v biotopu Radotín, který zřizuje radnice Prahy 16. Měření na těchto koupalištích s přírodním čištěním vody hygienici provedli naposledy v červnu.

Hostivařská přehrada v Praze 10 se potýká podle měření hygieniků se sníženou průhledností vody. Koordinátorka provozu na největší pražské vodní ploše Petra Laňková ČTK řekla, že voda má „neobvykle dobrou" kvalitu v posledních dnech. Ještě v květnu a na začátku června totiž byly ve vodě sinice.

Podle informací na webu Státního zdravotního ústavu se u člověka koupajícího se ve vodě, v níž jsou sinice, mohou objevit vyrážky, rýma, bolest hlavy či žaludeční potíže. Hygienici však podle informací na webu vodu v přehradě letos za nevhodnou pro koupání neoznačili. Po koupání doporučuje Hygienická stanice hlavního města osprchovat se pitnou vodou.

Kvalita vody se už dříve zlepšila v přírodním koupališti Džbán v Praze 6. Voda v nádrži vybudované na Litovickém potoce byla podle výsledků měření hygieniků v květnu a na počátku měsíce června zakalená. Zhoršená kvalita vody se při třetím letošním měřením nepotvrdila. Voda je nyní vhodná ke koupání.


Zítra zasedne Zastupitelstvo městské části Praha 5

Dnes v 16:40

Zasedání Zastupitelstva městské části Praha 5 se koná 26. ledna od 9 hodin a bude online.

Tragédie v Uhříněvsi, vlak tam na přejezdu srazil člověka

Dnes v 11:55

Na železničním přejezdu v Uhříněvsi srazil včera krátce podevatenácté hodině rychlík člověka. Signalizační zařízení bylo údajně v provozu.

Hořel částečně devastovaný byt

22. ledna 2021 ve 14:40

Hodinu a dvanáct minut po dnešní půlnoci zasahovali profesionální a dobrovolní hasiči u požáru bytu obytného domu v suchdolské ulici K Háji.

Další články
Nahoru