Dnes Neděle - jasno 0°C
Zítra Pondělí - prehanky-snih 3°C
Neděle 29. 1. 2023
Svátek má Zdislava
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Pražské krimiZpravodajství

Kurzy sebeobrany v Praze 14 pokračují i letos

V rámci programu prevence kriminality pořádá Praha 14 kurzy sebeobrany pro ženy, děti, seniory i širokou veřejnost. Série lekcí se uskutečnila také v loňském roce.

„Lekce probíhaly vždy jednou týdně, pod vedením zkušených lektorů sebeobranného systému krav maga a byly pro občany zdarma,“ řekl místostarosta Prahy 14 Jaromír Krátký (ODS), který má oblast prevence a bezpečnosti ve své gesci.

„Celkem se kurzů zúčastnilo bezmála sedm desítek lidí. Absolventům děkujeme za účast, zpětnou vazbu i za zájem o osobní bezpečnost,“ dodal místostarosta.

Kurzy krav maga učí účastníky nejen obranným či útočným technikám, ale přispívají také k rozvoji svalové síly, pohybové obratnosti, sebedůvěry, odvahy, sebeovládání, cílevědomosti a mnoha dalších pozitivních vlastností.

„Sebeobranné lekce budou probíhat i v letošním roce. Cílem tréninků je naučit se předcházet konfliktům a řešit je, když nastanou,“ doplnil Krátký.


Autor: Cen

Pro Euroklíč na radnici Prahy 9

26. ledna 2023 v 19:10

Euroklíč je speciálně upravený univerzální klíč, který je určen pro osoby se sníženou schopností pohybu a orientace. Slouží k otevření veřejně přístupných sociálních zařízení, výtahů, schodišťových plošin a podobných zařízení.

Praha 13 rozšířila ZŠ Mezi Školami o dvě třídy

25. ledna 2023 ve 22:44

Ve Fakultní základní škole Mezi Školami v Praze 13 vznikly dvě nové třídy pro zhruba 40 předškoláků. Radnice z nevyužitých prostor vytvořila moderní třídy i zázemí, na stavební úpravy dala deset milionů korun. Informovala o tom mluvčí městské části Lucie...

Praha 1 by měla ze Sberbanky získat zpět téměř všechny peníze

25. ledna 2023 ve 22:10

Radnice Prahy 1 je na dobré cestě získat zpět 93 až 100 procent finančních prostředků, které měla před válkou na Ukrajině uloženy ve Sberbank CZ. Informovali o tom zástupci vedení první městské části.

Praha 4 valorizuje nájemné, výše odpovídá polovině roční míry inflace

25. ledna 2023 v 18:10

Praha 4 uplatní pro letošní rok valorizaci nájemného za pronájem majetku ve vlastnictví metropole, svěřeného čtvrté městské části, ve výši 7,55 procenta. To odpovídá polovině roční míry inflace oficiálně vyhlášené Českým statistickým úřadem za rok 2022. Rozhodla o tom dnes Rada městské části...

Další články
Nahoru