Dnes Úterý - zatazeno 9°C
Zítra Středa - oblacno 10°C
Úterý 23. 4. 2024
Svátek má Vojtěch
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražské krimiZpravodajství

Kurzy sebeobrany v Praze 14 pokračují i letos

V rámci programu prevence kriminality pořádá Praha 14 kurzy sebeobrany pro ženy, děti, seniory i širokou veřejnost. Série lekcí se uskutečnila také v loňském roce.

„Lekce probíhaly vždy jednou týdně, pod vedením zkušených lektorů sebeobranného systému krav maga a byly pro občany zdarma,“ řekl místostarosta Prahy 14 Jaromír Krátký (ODS), který má oblast prevence a bezpečnosti ve své gesci.

„Celkem se kurzů zúčastnilo bezmála sedm desítek lidí. Absolventům děkujeme za účast, zpětnou vazbu i za zájem o osobní bezpečnost,“ dodal místostarosta.

Kurzy krav maga učí účastníky nejen obranným či útočným technikám, ale přispívají také k rozvoji svalové síly, pohybové obratnosti, sebedůvěry, odvahy, sebeovládání, cílevědomosti a mnoha dalších pozitivních vlastností.

„Sebeobranné lekce budou probíhat i v letošním roce. Cílem tréninků je naučit se předcházet konfliktům a řešit je, když nastanou,“ doplnil Krátký.


Autor: Cen

Škola a školka hledají školníka

21. dubna 2024 v 10:05

ZŠ a MŠ Praha 4, Sdružení 1080 přijme do svého kolektivu od 1. srpna na hlavní pracovní poměr školníka. Jeho úkoly budou zahrnovat běžné údržbářské a provozní práce ve škole a na školním pozemku.

Praha 14 uspořádala deváté setkání koordinátorů environmentální výchovy

21. dubna 2024 v 10:03

Praha 14 byla letos již podeváté hostitelem setkání koordinátorů environmentální výchovy v pražských mateřských, základních a středních školách. Na organizaci dubnové akce se vedle městské části i tentokrát podílely dvě stálice: „Ekoškola“ ZŠ Generála Janouška, vedená ředitelkou Jaroslavou...

Při výročí tísňové linky 112 se oceňovalo

21. dubna 2024 v 09:44

Před dvaceti lety, 20. dubna 2004, byl v Praze spuštěn provoz linky 112 v současné moderní podobě. Jedním z důvodů byl i světový šampionát v ledním hokeji, který se tehdy konal v Praze. Moderní technologie tísňové komunikace tak byly uvedeny do ostrého provozu.

V ubytovně byl pobodán muž

20. dubna 2024 v 18:41

V noci na sobotu byl pobodán po konfliktu na ubytovně v dolních Chabrech třicetiletý cizinec, kterého převezli záchranáři do nemocnice.

Další články
Nahoru