Dnes Pátek - obcasny-dest 14°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 13°C
Pátek 22. 9. 2023
Svátek má Darina
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Pražské krimiZpravodajství

Kurzy sebeobrany v Praze 14 pokračují i letos

V rámci programu prevence kriminality pořádá Praha 14 kurzy sebeobrany pro ženy, děti, seniory i širokou veřejnost. Série lekcí se uskutečnila také v loňském roce.

„Lekce probíhaly vždy jednou týdně, pod vedením zkušených lektorů sebeobranného systému krav maga a byly pro občany zdarma,“ řekl místostarosta Prahy 14 Jaromír Krátký (ODS), který má oblast prevence a bezpečnosti ve své gesci.

„Celkem se kurzů zúčastnilo bezmála sedm desítek lidí. Absolventům děkujeme za účast, zpětnou vazbu i za zájem o osobní bezpečnost,“ dodal místostarosta.

Kurzy krav maga učí účastníky nejen obranným či útočným technikám, ale přispívají také k rozvoji svalové síly, pohybové obratnosti, sebedůvěry, odvahy, sebeovládání, cílevědomosti a mnoha dalších pozitivních vlastností.

„Sebeobranné lekce budou probíhat i v letošním roce. Cílem tréninků je naučit se předcházet konfliktům a řešit je, když nastanou,“ doplnil Krátký.


Autor: Cen

Jak bude vypadat nové centrum Hostivaře? Určí to urbanistická soutěž

Včera ve 14:49

Společnost Zelená Hostivař patřící do skupiny JRD Group ve spolupráci s Prahou 15 a magistrátem vyhlašuje urbanistickou soutěž „Nové centrum Hostivař“, realizovanou Českou komorou architektů (ČKA), která určí podobu rozvoje okolí tramvajové smyčky na křížení ulic Průmyslová a Plukovníka...

Hořelo na střeše Lidlu v Praze 5

20. září 2023 ve 21:34 | Aktualizováno v 22:04

Tři jednotky pražských profesionálních hasičů zasahovaly ve středu 20. září před 15. hodinou v ulici K Barrandovu v Praze 5 u požáru na střeše prodejny Lidl. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru