dnes
Neděle - prehanky-snih
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - snih-dest
1°C
Kuriózní případy pražských hasičů: řezali prstýnky, pouta i kroužek z penisu
Ilustrační foto: sxc.hu

Kuriózní případy pražských hasičů: řezali prstýnky, pouta i kroužek z penisu

Pražští hasiči v roce 2013 řešili kromě vážných zákroků, při kterých zachraňovali životy a majetek, i kuriózní situace. Na žádost policistů museli třeba uvolnit pouta zadrženého člověka, lékařům pomáhali sundat prstýnky nebo kroužek z penisu.

Některé zákroky se tak již stávají tradicí, jako například sundávání prstýnků. Hasiči jsou k podobným zákrokům voláni především do nemocnic, když lidem natečou prsty po úrazu nebo před operací. Letos takto například pomáhali ženě v porodnici.

Lékaři je ale také zavolali, když si nevěděli rady, jak sundat kroužek z penisu. Bližší podrobnosti nechtěla mluvčí pražského hasičského sboru Pavlína Adamcová vzhledem k povaze případu sdělovat. Uvedla pouze, že kroužek odstranili za pomoci mirkobrusky.

Na pomoc si také posádku požárníků letos v prosinci zavolali policisté z Prahy 10, když nemohli sundat pouta zadržené osobě. Hasiči museli „náramky“ přestřihnout. Dalším klasickým technickým zásahem je vyprošťování lidí, kteří se „zabouchnou“ v místnosti a nedokážou se dostat ven. Letos tak na toaletě podle Adamcové nedobrovolně strávila jedna žena asi o hodinu déle, než zamýšlela.

„Jsme schopni přijet brzy, v Praze do pěti až osmi minut, ale až poté co se to dozvíme," podotkla mluvčí s tím, že paní neměla u sebe mobilní telefon a musela tak počkat, až na toaletu přijde někdo další. Dalším kuriózním zásahem byla pomoc malému chlapci, který si doma zkoušel nové kolo. Noha se mu přitom nešťastně dostala mezi rám a šlapku.

Hasiči také letos pouštěli holuba, který byl uvězněn ve vitríně jednoho z pražských muzeí, nebo vyjížděli k roji včel. „Průzkumem bylo zjištěno, že se jedná o včely z úlů v zahradě,“ uvedla jednotka hasičů. Nijak proti nim proto nezasáhla.

Nehodu, kdy unikala voda z prasklé hadice, hasiči vyřešili uzavřením přívodu vody k pračce a následky srážky vlaku s nákupním vozíkem tím, že vozík odstranili. V září pak odvezli z jednoho domu k likvidaci rozbitý teploměr.


Další články
Nahoru