Dnes Sobota - jasno 14°C
Zítra Neděle - skorojasno 23°C
Sobota 8. 5. 2021
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Kuriózní nehoda: Bavorák s bratislavskou espézetkou skončil na schodech
Vyprošťování auta pomocí hydraulické ruky. Foto: HZS Praha

Kuriózní nehoda: Bavorák s bratislavskou espézetkou skončil na schodech

Dnes při rozednění zasahovala jednotka pražských hasičů na konci ulice Lublaňská v Praze 2. Na schodech uvízlo osobní auto BMW s bratislavskou poznávací značkou.

„Velitel zásahu povolal vyprošťovací automobil s hydraulickou rukou, vozidlo se s jeho pomocí podařilo vyprostit za necelou hodinu. Po vyproštění byl automobil předán Policii ČR, která okolnosti nehody šetří,“ uvedl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Řidič jel před nehodou v protisměru po Nuselském mostě. Z něj následně sjel do parku Folimanka a vjel na schody. Zde uvízl. Následně odmítl podrobit se zkoušce na alkohol a testu na drogy. 

nehoda-lublanska-clanek

nehoda-lublanska-clanek1

Čas od času pražští hasiči zasahují u kuriózních nehod. Například letos v květnu sjelo v ulici Xaveriova v Praze 5 auto z komunikace do obytného domu. S ohledem na to, že vůz byl v prudkém srázu a ve špatně přístupném terénu, povolal velitel zásahu na místo jeřáb.

„Vyproštění trvalo asi 30 minut, postupovalo se opatrně, aby nedošlo k poškození fasády domu,“ uvedl mluvčí hasičů Martin Kavka. Auto hasiči vrátili zpět na kola a na komunikaci, kde ho zajistili proti pohybu a vzniku požáru. Nikdo nebyl zraněn.

auto-v-dome-2

auto-v-dome-3

auto-v-dome-5

Při další kuriózní nehodě usnul loni v září opilec za volantem. Žena zavolala na tíšnovou linku, že byla v Horáčkově ulici v Praze 4 svědkem dopravní nehody. Červené auto prý vytlačilo z parkovacího místa její modrý vůz.

V nastartovaném autě seděl na místě řidiče muž a spal. Na první pohled bylo patrné, že je pod vlivem alkoholu. Sedmačtyřicetiletý muž měl oděvy znečištěné zvratky, sotva mluvil a už vůbec nedokázal pochopit, v jaké se ocitl situaci.

Test na alkohol se povedl až na několikátý pokus a ukázal hodnotu téměř dvě promile.


PVK mají rychlejší a přesnější přehled o kvalitě vody

5. května 2021 ve 20:59

Kvalita pitné vody je pro Pražské vodovody a kanalizace naprostou prioritou. Vzhledem k nutnosti rychlé a spolehlivé detekce kontaminantů vod, PVK ve své akreditované laboratoři zavedly nové moderní metody analýzy vody.

Diskuze: Dostupné rodinné bydlení v Praze 8

5. května 2021 ve 20:06

Praha 8 eviduje více než 100 000 stálých obyvatel a nadále se rozvíjí. Jak vytvořit dobré podmínky pro život celých rodin? Jak jim nabídnout finančně dostupné a kvalitní bydlení a vybavenost? Kam se má ubírat bytová výstavba? Jaké možnosti má samospráva a jaké nástroje má...

Města a obce musí dostat víc peněz na rozvoj, shodl se kulatý stůl poslankyně Červíčkové

5. května 2021 ve 20:04

Jak zajistit udržitelný rozvoj českých měst a obcí? A je kontribuce (nucený příspěvek/daň, pozn. red.) investorů tou správnou cestou? Podle účastníků včerejšího kulatého stolu pořádaného pražskou poslankyní Monikou Červíčkovou je kontribuce dvousečnou zbraní, která může vést akorát k dalšímu...

Radnice pomůže živnostníkům a podnikatelům, mohou inzerovat zdarma

5. května 2021 v 18:18

Praha 15 chce prostřednictvím bezplatné řádkové inzerce podpořit firmy, podnikatele a živnostníky se sídlem, provozovnou či poskytováním služeb v patnácté městské části.

Další články
Nahoru