Dnes Středa - oblacno 1°C
Zítra Čtvrtek - zatazeno 0°C
Středa 2. 12. 2020
Svátek má Blanka
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Kuriózní nehoda: Bavorák s bratislavskou espézetkou skončil na schodech
Vyprošťování auta pomocí hydraulické ruky. Foto: HZS Praha

Kuriózní nehoda: Bavorák s bratislavskou espézetkou skončil na schodech

Dnes při rozednění zasahovala jednotka pražských hasičů na konci ulice Lublaňská v Praze 2. Na schodech uvízlo osobní auto BMW s bratislavskou poznávací značkou.

„Velitel zásahu povolal vyprošťovací automobil s hydraulickou rukou, vozidlo se s jeho pomocí podařilo vyprostit za necelou hodinu. Po vyproštění byl automobil předán Policii ČR, která okolnosti nehody šetří,“ uvedl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Řidič jel před nehodou v protisměru po Nuselském mostě. Z něj následně sjel do parku Folimanka a vjel na schody. Zde uvízl. Následně odmítl podrobit se zkoušce na alkohol a testu na drogy. 

nehoda-lublanska-clanek

nehoda-lublanska-clanek1

Čas od času pražští hasiči zasahují u kuriózních nehod. Například letos v květnu sjelo v ulici Xaveriova v Praze 5 auto z komunikace do obytného domu. S ohledem na to, že vůz byl v prudkém srázu a ve špatně přístupném terénu, povolal velitel zásahu na místo jeřáb.

„Vyproštění trvalo asi 30 minut, postupovalo se opatrně, aby nedošlo k poškození fasády domu,“ uvedl mluvčí hasičů Martin Kavka. Auto hasiči vrátili zpět na kola a na komunikaci, kde ho zajistili proti pohybu a vzniku požáru. Nikdo nebyl zraněn.

auto-v-dome-2

auto-v-dome-3

auto-v-dome-5

Při další kuriózní nehodě usnul loni v září opilec za volantem. Žena zavolala na tíšnovou linku, že byla v Horáčkově ulici v Praze 4 svědkem dopravní nehody. Červené auto prý vytlačilo z parkovacího místa její modrý vůz.

V nastartovaném autě seděl na místě řidiče muž a spal. Na první pohled bylo patrné, že je pod vlivem alkoholu. Sedmačtyřicetiletý muž měl oděvy znečištěné zvratky, sotva mluvil a už vůbec nedokázal pochopit, v jaké se ocitl situaci.

Test na alkohol se povedl až na několikátý pokus a ukázal hodnotu téměř dvě promile.


Elektronický podpis nově na radnici Prahy 5

Včera ve 12:56

Praha 5 spustila od 1. prosince vydávání všech běžných typů certifikátů pro elektronickou komunikaci. Certifikáty si lze nově zařídit v úředních hodinách na pracovišti ověřování podpisů, listin a Czech POINT, které se nachází na ulici Štefánikova 13.

Nakladatelství ZEĎ nadělilo knihy lidem, kteří pečují o druhé

Včera v 10:23

Vtipné líčení výpravy za zvířaty do exotické Guyany, rozhovory s pětadvaceti předními českými lékaři nebo humorné poučení o našich útrobách, v nichž sídlí dobří a zlí mikrouti. I takové čtení věnovali Jan Pergler a Jan Dražan z nakladatelství ZEĎ v předvánočním čase lidem, kteří se obětavě starají...

Radnice Prahy 13 má otevřeno 20 hodin týdně

Včera v 10:10

Úřad městské části Praha 13 byl nucen omezit úřední hodiny od 12. října na základě usnesení vlády č. 994. Usnesení stanovilo, že orgány veřejné moci a správní orgány musí omezit úřední hodiny na 2 dny v týdnu v rozsahu 5 hodin v daném dni. Starosta městské části Praha 13 společně s tajemníkem...

Jednání Komise pro dotace a EU fondy RMČ. Praha 11 zveřejnila program

30. listopadu 2020 ve 12:25

Jednání komise je veřejné a bude se konat v úterý 1. prosince od 17:30 hodin prostřednictvím elektronického nástroje Microsoft Teams.

Nové elektromobily budou sloužit příspěvkovým organizacím

29. listopadu 2020 v 15:19

Metropole převzala ve čtvrtek 26. listopadu celkem 14 elektrovozů značky Nissan, které budou sloužit pro různé příspěvkové organizace napříč hlavním městem. Nakoupeny byly ve snaze o snížení emisí pevných částic a oxidů dusíku z dopravy a snížení hlukové zátěže v městském prostředí. V nejbližší...

V Běchovicích srazil rychlík mladého muže

28. listopadu 2020 v 11:47

U železniční zastávky v Běchovicích na východě Prahy dnes ráno krátce před sedmou hodinou srazil rychlík do Luhačovic přibližně třicetiletého muže. Ten zraněním na místě podlehl. Vlaky na trati mezi Běchovicemi a Úvaly nabíraly několik hodin zhruba patnáctiminutová...

Další články
Nahoru