Dnes Čtvrtek - mlha 11°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 9°C
Čtvrtek 25. 2. 2021
Svátek má Liliana
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Kuriózní nehoda: Bavorák s bratislavskou espézetkou skončil na schodech
Vyprošťování auta pomocí hydraulické ruky. Foto: HZS Praha

Kuriózní nehoda: Bavorák s bratislavskou espézetkou skončil na schodech

Dnes při rozednění zasahovala jednotka pražských hasičů na konci ulice Lublaňská v Praze 2. Na schodech uvízlo osobní auto BMW s bratislavskou poznávací značkou.

„Velitel zásahu povolal vyprošťovací automobil s hydraulickou rukou, vozidlo se s jeho pomocí podařilo vyprostit za necelou hodinu. Po vyproštění byl automobil předán Policii ČR, která okolnosti nehody šetří,“ uvedl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Řidič jel před nehodou v protisměru po Nuselském mostě. Z něj následně sjel do parku Folimanka a vjel na schody. Zde uvízl. Následně odmítl podrobit se zkoušce na alkohol a testu na drogy. 

nehoda-lublanska-clanek

nehoda-lublanska-clanek1

Čas od času pražští hasiči zasahují u kuriózních nehod. Například letos v květnu sjelo v ulici Xaveriova v Praze 5 auto z komunikace do obytného domu. S ohledem na to, že vůz byl v prudkém srázu a ve špatně přístupném terénu, povolal velitel zásahu na místo jeřáb.

„Vyproštění trvalo asi 30 minut, postupovalo se opatrně, aby nedošlo k poškození fasády domu,“ uvedl mluvčí hasičů Martin Kavka. Auto hasiči vrátili zpět na kola a na komunikaci, kde ho zajistili proti pohybu a vzniku požáru. Nikdo nebyl zraněn.

auto-v-dome-2

auto-v-dome-3

auto-v-dome-5

Při další kuriózní nehodě usnul loni v září opilec za volantem. Žena zavolala na tíšnovou linku, že byla v Horáčkově ulici v Praze 4 svědkem dopravní nehody. Červené auto prý vytlačilo z parkovacího místa její modrý vůz.

V nastartovaném autě seděl na místě řidiče muž a spal. Na první pohled bylo patrné, že je pod vlivem alkoholu. Sedmačtyřicetiletý muž měl oděvy znečištěné zvratky, sotva mluvil a už vůbec nedokázal pochopit, v jaké se ocitl situaci.

Test na alkohol se povedl až na několikátý pokus a ukázal hodnotu téměř dvě promile.


Zemřel František Šedivý, předseda Klubu dr. Milady Horákové

Včera ve 21:33

Ve věku 93 let zemřel v úterý dlouholetý předseda Klubu dr. Milady Horákové, bývalý místopředseda Konfederace politických vězňů František Šedivý.

Praha 2 bude pokračovat v pomoci podnikatelům

23. února 2021 ve 13:05

Radní Prahy 2 na svém pondělním jednání schválili další podporu podnikatelům a živnostníkům v nebytových prostorách městské části, na které dopadla krizová opatření vlády v souvislosti s nařízeným nouzovým stavem. Konkrétně se jedná o slevu z nájmu, možnost uzavření splátkových kalendářů a...

Praha 4: V lese v Hodkovičkách se bude kácet i březnu

23. února 2021 v 10:30

Lesy hlavního města Prahy informovaly čtvrtou městskou část, že budou stromy napadené kůrovcem a nebezpečné suché stromy v Hodkovičkách v lokalitě U Cortéze odstraňovat i v březnu.

Zasedání zastupitelstva Prahy 15

22. února 2021 ve 21:06

Dvanácté zasedání zastupitelstva Prahy 15 se koná 10. března ve Švehlově sokolovně, U Branek 674/7, Praha 10, od 15 hodin.

Odbor bytů a převodů nemovitých věcí Prahy 5 je dočasně uzavřen

22. února 2021 ve 20:23

Ve dnech 22.2. – 26.2. bude Odbor bytů a převodů nemovitých věcí Prahy 5 uzavřen z důvodu realizace stavebních prací. Zaměstnance lze kontaktovat prostřednictvím telefonu a emailu.

Další články
Nahoru