dnes
Čtvrtek - jasno
27°C
zítra
Pátek - skorojasno
24°C
pozítří
Sobota - jasno
28°C
Kuráž jim nechybí: S touto sestavou vybojujeme post primátora, věří staronový předseda Pirátů Profant

Kuráž jim nechybí: S touto sestavou vybojujeme post primátora, věří staronový předseda Pirátů Profant

Pražští Piráti si přes internetové hlasování zvolili nové předsednictvo, protože tomu minulému uplynulo dvouleté volební období. Svou funkci předsedy pražského sdružení obhájil poslanec a informatik Ondřej Profant, který uspěl již v prvním kole s podporou 80 % hlasů.

Za místopředsedy byli zvoleni:

- Adam Zábranský, předseda klubu pražských zastupitelů za Piráty,

– Daniel Mazur, předseda Pirátů na Praze 5, manažer výzkumných a infrastrukturních projektů a stranický garant oblasti vzdělávání,

– Vít Šimral, pirátský asistent senátorů Libora Michálka a Ladislava Kose a stranický garant pracovní a sociální oblasti, a

- Jaromír Beránek, manažer portfolia ve StartupYardu a vedoucí finančního odboru Pirátů.

Úkolem nově zvoleného předsednictva bude především příprava a koordinace nadcházejících komunálních voleb, které se uskuteční na podzim 2018. Ve sněmovních volbách získali v Praze Piráti 17,5 % hlasů a stali se druhou nejsilnější stranou.

„Do pražského předsednictva se dostali lidé s rozličnými znalostmi a zkušenostmi. Věřím, že v tomto složení připravíme komunální kampaň tak, že úspěšně vybojujeme pozici pražského primátora,“ komentuje výsledek volby staronový předseda pražských Pirátů Ondřej Profant.


Praha 7 začne nakupovat energie z obnovitelných zdrojů

18. června 2019 v 11:33

V návaznosti na vyhlášení stavu klimatické nouze schválili včera zastupitelé Prahy 7 záměr uplatnit u nákupu energií záruky původu z obnovitelných zdrojů. Sedmá městská část nakupuje od roku 2016 plyn a elektřinu za výhodnější ceny v aukcích na komoditní burze.

Další články
Nahoru