dnes
Úterý - obcasny-dest
8°C
zítra
Středa - zatazeno
10°C
pozítří
Čtvrtek - oblacno
10°C
Kupujte žetony, extra prodloužená jízda! Žádná kočkovina, Cyklohráček končí sezónu stylově
Cyklohráček. Foto: archiv ČD

Kupujte žetony, extra prodloužená jízda! Žádná kočkovina, Cyklohráček končí sezónu stylově

Cyklohráček, výletní vlak přestavěný na velké pojízdné hřiště pro děti, míří do finále své sezony a o tomto víkendu pojede letos naposledy na své pravidelné trase z Prahy kolem Okoře do Slaného. Pro všechny fandy železnice je na tento víkend připravena mimořádná jízda Cyklohráčku do Železničního muzea ve Zlonicích, které se tím také rozloučí se svou sezonou a otevře opět až na jaře. Speciální jízda se uskuteční v sobotu 31. října odpoledne a Cyklohráček bude na zájemce čekat i s posilovým vozem, aby zvládl všechny odvézt.

Na návštěvu muzea ve Zlonicích budou mezi příjezdem a odjezdem Cyklohráčku dvě hodiny. Během nich se mohou všichni svézt na úzkorozchodné průmyslové dráze, prohlédnout si řadu historických lokomotiv, výstavu o historii zabezpečovací techniky a návěstidel a pro každého bude připraveno občerstvení a upomínkové předměty.

Pro nejmenší je ve vlaku dětský koutek s hrami, knížkami, stavebnicemi i vláčkodráhou, ti větší můžou cestou uspořádat třeba turnaj v Člověče, nezlob se, dámě, kartách i piškvorkách, kreslit křídami nebo skládat obří molitanovou stavebnici. O všechny hry se na palubě starají hrajvedoucí, kteří mají pro děti také dárky na památku.

Jízdní řád Cyklohráčku do Zlonic

Do Zlonic vyrazí 31. října sobotní odpolední Cyklohráček z Prahy, s odjezdem z Masarykova nádraží ve 13:18. Pojede podle pravidelného jízdního řádu až do Slaného, odkud bude pokračovat do Zlonic, kam přijede v 15 hodin. Zpět do Prahy vyrazí v 16:59, ve Slaném bude v 17:11 a dál bude pokračovat podle pravidelného jízdního řádu až do Prahy, kam dorazí v 18:49.

Jak to vypadá v Cyklohráčku

V Cyklohráčku se neplatí žádné speciální jízdné, platí v něm standardní tarif ČD a Pražské integrované dopravy. Detailní jízdní řád Cyklohráčku najdete na www.cyklohracek.cz.

Mikulášský Čertohráček

Cyklohráček pojede v neděli 1. listopadu letos naposledy po své pravidelné trase do Slaného, ale není to jeho úplně poslední letošní cesta. Stejně jako loni vyrazí na Mikuláše na speciální jízdy Prahou jako Čertohráček a za zvuku koled se na jeho palubě potkáte s Mikulášovou družinou včetně čerta. Těšit se na něj můžete v sobotu 5. i v neděli 6. prosince.
  


Čertovské řádění a vánoční tvoření v Monkey´s Gym

9. listopadu 2017 v 09:30

Umějí čert, Mikuláš a anděl sportovat? Že nevíte? Tak se přijďte 3. prosince odpoledne podívat do dětského centra Monkey´s Gym na Zábavné čertování, které je spojené i s vánočním tvořením pro děti i rodiče. Po celé odpoledne bude o zábavu postaráno.

Další články
Nahoru