dnes
Úterý - prehanky-dest
6°C
zítra
Středa - prehanky-snih
3°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
7°C
Kulturní dům Krakov v Bohnicích se převlékne do nového pláště
Takto vypadal Krakov před rekonstrukcí. Foto: Petr Vilgus / Wikimedia Commons

Kulturní dům Krakov v Bohnicích se převlékne do nového pláště

Radnice Prahy 8 zahájí realizaci projektu “Snížení energetické náročnosti objektu Kulturní dům Krakov”, jehož cílem je zlepšení energetických vlastností a získání moderního vzhledu kulturního centra v Bohnicích.

„Po nedávné opravě střešního pláště se tentokrát zaměříme na okna a obvodový plášť budovy,“ upřesnila radní MČ Praha 8 Markéta Adamová. „S ohledem na okolní barevnou zástavbu jsme nakonec vybrali umírněné barevné řešení, v kombinaci bílé a dvou odstínů šedé,“ dodala.

Obvodový plášť budovy KD Krakov bude po rekonstrukci pokryt vizuálně zajímavými plechovými kazetami, v kombinaci s okny v moderním designu. Vypadat bude podobně jako nedaleká Poliklinika Mazurská. Náklady do zateplení by se měly vrátit v podobě úspor za energii.

Výběrové řízení na dodavatele stavby, které by mělo začít přibližně do měsíce, bude probíhat do konce září. Samotná rekonstrukce následně proběhne v podzimních a zimních měsících, a ukončena by měla být nejpozději do konce letošního roku. Provoz kulturního domu by měl být narušen pouze minimálně.

Očekávaná investiční akce města bude podpořena dotací z fondů EU, která by měla pokrýt 50 až 60 % celkových nákladů. Předpokládané náklady na rekonstrukci dosáhnou 37,2 miliónu korun.


Autor: Lukáš Plecháček

Galerie 1 hostila narozeninové Vostrý kafe

13. ledna 2018 v 15:39

Vostrý kafe, pravidelná pánská setkání pro mužné sousedy z Prahy 1, slaví první narozeniny a od nového roku se navíc stěhuje do Galerie 1, kde se nyní bude jednou za měsíc konat. Prvním letošním hostem byl Michal „Radar“ Vrátný.

Praha 6 chystá řadu akcí, kterými připomene sto let od vzniku republiky

11. ledna 2018 v 15:46

Praha 6 při příležitosti stého výročí vzniku samostatného Československa pořádá celou řadu kulturních a vzpomínkových akcí, které jsou rozloženy do celého roku.

Další články
Nahoru