dnes
Pondělí - zatazeno
4°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - polojasno
3°C
Zlatý had se přizpůsobuje aktuální sezóně
Interiér vinárny a restaurace Zlatý had. Foto: archiv

Zlatý had se přizpůsobuje aktuální sezóně

Zážitková gastronomie – s oblibou zmiňovaný a hojně doporučovaný fenomén posledních let. Ale kam se za ní vydat? Třeba do vinárny a restaurace Zlatý had v Praze na Malé Straně.

Každý den mají hosté k dispozici více než 250 druhů cizích a tuzemských vín.

Každé úterý a sobotu od 19 hodin tady připravují gurmánské snoubení čtyř jídel s pěti víny za cenu 490 korun pro jednu osobu. Ovšem nápaditá gastronomie a kvalitní vína z celého světa jsou tady dostupné každý den. Právě na tomto atraktivním spojení je koncept restaurace a vinárny Zlatý had založen.

Vinárna a restaurace Zlatý had byla na frekventované turistické trase mezi Národním divadlem a Pražským hradem otevřena v roce 1999. Vaří se tady jako za starých časů, bez chemických dochucovadel a náhražek, z čerstvých surovin od lokálních dodavatelů, takže menu se denně přizpůsobuje aktuální sezóně a nabídce.

Návrat ke starým dobrým časům evokuje útulný interiér zařízený originálním nábytkem a dekoracemi z přelomu devatenáctého a dvacátého století. Separátním akcím, jako jsou firemní či rodinné oslavy, párty, ochutnávky nebo kulturní akce slouží oddělený prostor v suterénu.

Součástí restaurace je prodejní galerie Zlatý had s obrazy známého a respektovaného českého malíře a výtvarníka Michala Singera.
Vinárna a restaurace Zlatý had v Plaské ulici na Malé Straně je otevřena každý den od 12 do 02 hodin. Kuchyně vaří až do 23.30 hodin.


Autor: Renata Rákosová

Onemocnění může propuknout v jakémkoliv věku, bez ohledu na pohlaví. Může vyvolat několik různých komplikací, postihuje oči, končetiny i srdce. Výskyt neustále stoupá, ročně je u nás 10 000 nových případů

9. prosince 2017 v 16:29

Výskyt chronických civilizačních nemocí, včetně zákeřné cukrovky, neustále stoupá. Podle údajů Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR vzrostl celkový počet diabetiků od roku 2010 za pět let o téměř 52 tisíc, tedy zhruba 10 tisíc ročně. V roce 2015 byla cukrovka diagnostikována 858 tisícům...

Alarmující zjištění: Většina lidí je při měření nemělo v pořádku, jen čtvrtina Čechů je má zdravé. Tušíte, jestli se tento zdravotní problém týká i vás?

4. prosince 2017 v 10:05

Pouze čtvrtina Čechů má zdravé cévy, zbývajícím 75 % stárnou cévy rychleji než oni sami. Lékárníci ve vybraných lékárnách po celém Česku již rok měří lidem takzvaný cévní věk – parametr, který dokáže odhalit riziko kardiovaskulárních onemocnění. Speciálním přístrojem prověřili cévy už 17,5 tisícům...

Laureátka Ceny Milady Paulové 2017, prof. Jiřina Bartůňková: Je to ocenění všech mých kolegů a kolegyň

30. listopadu 2017 ve 12:06

Ve středu 29. listopadu se v prostorách Senátu Parlamentu ČR uskutečnilo slavnostní předávání cen MŠMT, udělovaných v oblasti vysokého školství, vědy a výzkumu za rok 2017. Jednou z cen je Cena Milady Paulové, kterou MŠMT spolupráci s NKC – gender a věda Sociologického ústavu AV ČR letos udělilo...

Všichni o téhle „lejdy"slyšeli, ale jen málokdo ví, co s ní dělat. Může přijít kdykoli během života, pojí se s ní řada mýtů. Hlavně nic do pusy!

26. listopadu 2017 v 15:48

Věděli jste, že epilepsií trpí zhruba jeden ze sta lidí? Všichni o téhle „lejdy" slyšeli, ale jen málokdo ví, co je potřeba udělat, když někdo epileptický záchvat dostane.   

Jak správně pečovat o svůj mozek, jak ho nakopnout a jakým chybám se vyvarovat, radí primářka rehabilitačního ústavu

19. listopadu 2017 ve 12:02

Poznáte, kdy je váš mozek „unavený“? A jak ho nejlépe stimulovat? Či jaké vitamíny jsou nejlepší pro funkci vašich nervů? Na tyto a další otázky odpovídá primářka Rehabilitačního ústavu Brandýs nad Orlicí – MUDr. Michaela Tomanová.

Touto nemocí se u nás léčí více 900 tisíc pacientů, jejich počet každý rok narůstá. Hrozí poškození ledvin i očí. Do konce listopadu se lidé po celém Česku mohou nechat zdarma vyšetřit na příznaky, které sami nepoznají

19. listopadu 2017 v 11:37

Preventivní program Zdraví národa nabídne od 20. do 30. listopadu další bezplatné vyšetření krve. V jeho průběhu budou mít zájemci starší 18 let příležitost si na vybraných pracovištích laboratoří synlab czech ověřit, jestli netrpí cukrovkou neboli diabetem 2. typu. S touto nemocí se v České...

Další články
Nahoru