dnes
Pátek - zatazeno
3°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
3°C
pozítří
Neděle - polojasno
2°C
Kuchařky bez domova otevřou za pár dní v Praze 5 jídelnu
S kuchařkami bez domova se lze občas setkat na pražské náplavce. Foto: facebook.com/jakodomaos/

Kuchařky bez domova otevřou za pár dní v Praze 5 jídelnu

Organizace Jako doma, která se věnuje ženskému bezdomovectví, otevře ve středu 22. března v 11:30 v Brožíkově ulici v Praze 5 veganskou jídelnu.  

Otevřeno bude v pracovní dny od 11 do 18 hodin. Obědy bude bistro nabízet do 15 hodin. Zpočátku jich bude připravovat asi 40 denně. Stát by měly 75 korun. Polévka s pečivem bude za 30 korun.

„Používáme lokální a sezónní potraviny, budeme zpracovávat i zeleninu, kterou kvůli vzhledu obchody neprodávají,“ uvedla Eva Kundrátová, jedna z Kuchařek bez domova. V jídelně bude „stěna kuchařek”, kde jsou příběhy, vzkazy a přání žen bez domova pracujících v jídelně.

„Kromě nabídky jídla a dalšího občerstvení plánujeme v jídelně promítání, přednášky a diskuse na různá sociální témata,“ sdělila Lenka Vrbová z organizace Jako doma.  

Bistro bude fungovat jako sociální podnik. Zaměstnání v něm má hlavní kuchařka, provozní, cateringová síla a barmanka, další ženy pracují jako brigádnice.

„Chtěli jsme nabídnout důstojný plat, byť podle představ by mohl být lepší. Při rozjezdu je to 15 tisíc korun čistého," upřesnila Vrbová.

Prostory organizace Jako doma dostala od Prahy 5 do pronájmu za symbolickou korunu, sama je zrekonstruovala a vybavila. Vyšlo ji to asi na tři miliony. Peníze pocházejí z darů, od nadací i z fondů EU.


Galerie 1 hostila narozeninové Vostrý kafe

13. ledna 2018 v 15:39

Vostrý kafe, pravidelná pánská setkání pro mužné sousedy z Prahy 1, slaví první narozeniny a od nového roku se navíc stěhuje do Galerie 1, kde se nyní bude jednou za měsíc konat. Prvním letošním hostem byl Michal „Radar“ Vrátný.

Další články
Nahoru