dnes
Úterý - jasno
14°C
zítra
Středa - zatazeno
17°C
pozítří
Čtvrtek - jasno
22°C
Zpravodajství

Kuchař Marek Fichtner a herečka Míša Tomešová pokřtí Kalendář pomoci

Unikátní kalendář na příští rok připravili dobrovolníci z projektu BuduPomahat.cz. Kalendář pomoci 2018 představuje hned několik způsobů, jak jednoduše a efektivně pomoci těm, kteří to potřebují. Slavnostní křest proběhne 20. listopadu. 

Každý měsíc v Kalendáři pomoci je spojený s jednou či více osobnostmi, které dlouhodobě spolupracují s neziskovými organizacemi. Kalendář tak upozorňuje na benefiční koncerty, sportovní akce, dobročinné bazárky, potravinové sbírky nebo třeba výrobky z chráněných dílen. Pomáhat může opravdu každý.

„Tohle je naprosto perfektní myšlenka, jak dát všechny ty možnosti kudy pomoct a jak pomoct na jedno místo,“ říká zpěvačka Lucie Vondráčková. Ta je jednou z tváří Kalendáře pomoci. Zapojili se i herec Petr Vacek, ultramaratonec René Kujan, herečka a zpěvačka Anna Julie Slováčková nebo špičkový kuchař Marek Fichtner. Ten pokřtí kalendář spolu s herečkou a zpěvačkou Míšou Tomešovou, která se do Kalendáře pomoci nechala vyfotit s celou svou rodinou.

Kalendář je zároveň ojedinělý svým zpracováním. „Přišli jsme s nápadem, který byl pro mě velkou výzvou. Jednotlivé fotografie totiž kombinujeme s ilustracemi, které vytvořila Hanka Křivánková. Vznikly krásné a veselé obrázky,“ vysvětluje fotograf Kalendáře pomoci Honza Kvarda.

Slavnostní křest kalendáře a vernisáž fotografií se uskuteční v pondělí, 20. listopadu od 17 hodin ve VIVIEN café v Praze. Z dalších kalendářových osobností dorazí např. spisovatelka Bára Nesvadbová, zpěvačka Markéta Procházková nebo herečka Denisa Pfauserová.


Další články
Nahoru