dnes
Pondělí - prehanky-snih-dest
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
9°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Které městské části umožní o svátcích beztrestně parkovat v modrých zónách?
O svátcích bude možné parkovat i v modrých zónách Prahy 2. Ilustrační foto: archiv

Které městské části umožní o svátcích beztrestně parkovat v modrých zónách?

Některé radnice v centru metropole se rozhodly vyjít vstříc motorizovaným Pražanům, kteří budou chtít jet o svátcích na konci roku autem do městské části, kde jsou modré zóny umožňující parkování jen rezidentům.

V Praze 2 bude možné parkovat v modrých zónách od soboty 21. prosince až do čtvrtka 2. ledna. V tomto termínu nebudou parkování soukromých aut bez rezidenčních karet za předním sklem nijak postihována.

I v třetí městské části budou moci řidiči parkovat na modrých zónách až do 2. ledna. Opatření však v porovnání s „dvojkou“ nezačne platit již o posledním adventním víkendu, ale až na Štědrý den.

K opatřením se tradičně připojila i radnice Prahy 7. „Přerušení zóny placeného stání bude platné od 20 hodin 23. prosince do 8 hodin 2. ledna,“ sdělil mluvčí Martin Vokuš.


Autor: Dalibor Kracík

Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Další články
Nahoru