dnes
Neděle - skorojasno
12°C
zítra
Pondělí - jasno
12°C
pozítří
Úterý - skorojasno
12°C
KSČM ve volbách do pražského zastupitelstva nenasadí nové tváře, stávající sestavu opět povede Semelová
Pražská zastupitelka Marta Semelová. Foto: archiv

KSČM ve volbách do pražského zastupitelstva nenasadí nové tváře, stávající sestavu opět povede Semelová

KSČM povede v hlavním městě do podzimních komunálních voleb stejně jako v roce 2010 a 2014 Marta Semelová. V březnu současnou předsedkyni komunistického klubu pražských zastupitelů zvolili v tajné volbě straníci na krajské konferenci. Na dalších třech místech budou stávající pražští zastupitelé KSČM Petr Šimůnek, Ivan Hrůza a Helena Briardová. Na dotaz ČTK to sdělila Semelová. V minulých volbách do obecních zastupitelstev získali komunisté za 5,9 procenta hlasů čtyři mandáty v zastupitelstvu hlavního města.

Komunisté zatím nevybrali všechny lídry do zastupitelstev městských částí. V šesti městských částech byli vybraní lídři v čele kandidátních listin pro městské části už při posledních komunálních volbách. Před čtyřmi lety získali komunisté pod vedením Heleny Briardové tři mandáty v zastupitelstvu Prahy 6.

Současná zastupitelka městské části i hlavního města bude v čele kandidátky v Praze 6 i letos na podzim. Zdeněk Nagovský bude lídrem komunistů v Praze 8, kde v minulých volbách získala KSČM pět mandátů.

V Praze 2 KSČM povede Pavel Bouda. V minulých volbách tam komunisté získali tři procenta a do zastupitelstva se nedostali. Milan Macek bude lídrem v Praze 5, kde se KSČM v roce 2014 ziskem 4,7 procenta hlasů do zastupitelstva neprobojovala.

Kandidátku v Praze 7 povede Miroslava Moučková. KSČM v sedmé městské části před čtyřmi lety získala také méně než potřebných pět procent, konkrétně 3,16 procenta.

V Praze se komunisté zaměří na systém dostupného bydlení, tedy výstavbu nových bytů, nastavení horního limitu nájmů nebo zdanění prázdných bytů a domů. Dalšími pražskými tématy KSČM bude zlepšení průjezdnosti města a životního prostředí, větší kontrola hospodaření s majetkem města a nezahušťování zástavby.

V Praze už společnou kandidaturu ohlásily TOP 09 a STAN. Jedničkou kandidátky pro volby do pražského zastupitelstva by měl být europoslanec a předseda TOP 09 Jiří Pospíšil a lídrem za STAN bude právnička Hana Marvanová. Lídra si vybrali Piráti, a to Zdeňka Hřiba.

KDU-ČSL povede radní Jan Wolf. Předvolební kampaň zahájila před několika týdny jako první ODS, kterou by podle kuloárních informací měla vést do voleb místostarostka Prahy 2 Alexandra Udženija.

V pražském 65členném zastupitelstvu nyní vládne koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice, která má těsnou většinu 33 hlasů.


Na pozici náhradníka do Správní rady VZP byl zvolen nominant Pirátů Východský

14. února 2019 ve 14:36

V souvislosti se zvolením do funkce pražského primátora se Zdeněk Hřib (Piráti) vzdal funkce člena Správní rady VZP s ohledem na kumulaci funkcí, tak jak se slíbil před nástupem do čela vedení Prahy. Piráti na jeho místo nominovali Pavla Východského. Toho předevčírem na pozici náhradníka jmenovala...

Priority vedení Prahy 6 popisuje chválené programové prohlášení. Má 36 stran, nahlédněte do něj

13. února 2019 v 11:42 | Aktualizováno v 17:10

Rada městské části Praha 6 včera schválila „Programové prohlášení Rady městské části Praha 6 pro roky 2018 – 2022“. Jde o soubor priorit vedení radnice. 

Praha 1 vstoupila do spolku Otevřená města

31. ledna 2019 v 19:34

Úterním rozhodnutím zastupitelů Prahy 1 se tato městská část připojila k 11 městům a městským částem a vstoupila do spolku Otevřená města z. s. Ten usiluje o větší otevřenost radnic, vstřícnost k občanům, efektivnější využívání dat a sdílení zkušeností mezi...

Další články
Nahoru