dnes
Čtvrtek - zatazeno
6°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
Víkendové tipy

Kryt Folimanka otevřen pro návštěvníky v sobotu 14. listopadu

Již více než rok mohou lidé jeden den v měsíci nahlédnout do útrob podzemního krytu pod parkem na Folimance, který byl až do loňského září pro veřejnost nepřístupný. Další příležitost navštívit zdarma „bunkr“ se nabízí v sobotu 14. listopadu od 9 do 15 hodin.

Kromě kompletně vybaveného a plně funkčního krytu civilní obrany najdeme uvnitř i výstavní prostory. Na stěnách visí fotografie ostatních velkých bunkrů na území Prahy a také snímky a dokumenty zachycující speleologické průzkumy, prováděné v souvislosti s pražskými kryty.

Bunkr Folimanka o rozloze 1332 m² se nachází v ulici Pod Karlovem a má kapacitu 1300 osob. Je osvětlený, udržovaný a vytápěný. Byl vybudován v období studené války v režimu přísného utajení. 


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Další články
Nahoru