dnes
Čtvrtek - prehanky-dest
7°C
zítra
Pátek - snih-dest
3°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
2°C
Krvavý Měsíc posvítí na naše ego, superúplněk a jeho energie bude silná. Co se s námi bude dít?
Ilustrační foto: freeimages

Krvavý Měsíc posvítí na naše ego, superúplněk a jeho energie bude silná. Co se s námi bude dít?

Vesmírné divadlo vytáhne na nás hned čtyři trumfy naráz a poskytne nám dechberoucí představení na sklonku noci 28. září. Luna bude v úplňku, bude se pohybovat v nejbližší vzdálenosti od Země, a proto uvidíme takzvaný superúplněk, který záhy zmizí ve stínu Země, a budeme svědky úplného zatmění Měsíce. Tento úchvatný zážitek bude umocněn tím, že Luna bude mít červený nádech díky jejímu osvětlení nepřímými slunečními paprsky, což se označuje jako Krvavý Měsíc. A to vše bude signováno dnem pro naši republiku svátečním, v němž slaví svátek patron země svatý Václav.        

Krvavému superúplňku bude vládnout znamení Berana, v němž se Luna nachází a Slunce ve Vahách (jemuž v konjunkci bude sekundovat Černá Luna – Lilith a Merkur také ve Vahách). To znamená v překladu do nám srozumitelného jazyka, že vše se bude odehrávat na úrovni našeho vlastního sebeuvědomění a že naše ego bude zajímavě podrobeno sebezpytování.

Začneme si klást otázku po smyslu toho, jak a v čem žijeme. Jak nás vidí druzí a jak nahlížíme sami na sebe. Zda žijeme to, co opravdu žít máme. Rozpor mezi tím, jak chceme vypadat a jací uvnitř opravdu jsme, začne být dlouhodobě k neunesení. Proto energii tohoto vesmírného divadla můžeme využít pro svou obrodu a ke startu nových začátků.

Měli bychom si uvědomit, že hezké líbivé pouzdro, v němž skrýváme svou pravou podstatu, nás svazuje a znemožňuje nám najít další cestu za svým štěstím. Ulpívat na tom, co se nevyvíjí a co potlačuje naše skutečné potřeby, je v dlouhodobém horizontu smrtící především pro naši duši.

Energie úplňku bude silná a bude v lidech vyvolávat nervozitu, aktivitu, podněcovat rozmíšky a nutit k přešlapům proti zavedeným pravidlům. Nenechte se tedy strhnout agresivitou úplňku a spíš využijte energii k ukončení toho, co cítíte ve svém životě zastaralé a nazrálé změny, především v pracovní oblasti.

tamchynova2606-nahled

RNDr. Jana Tamchynová

Touha po změnách bude hluboká, divoká a zásadní. Energie bude natolik silná, že nás bude ovlivňovat minimálně celý podzim a proto není třeba radikálních čistek na pracovním stole během dne volna. Naopak. V pondělí raději odpočívejte, střádejte v sobě silnou energii životní síly, kterou můžete nasměrovat do nových začátků hned v úterý. Pociťovanou vášeň, která může být silná, si užijte, ale pod jejím vlivem nic neslibujte a k ničemu se neuvazujte, brzy totiž pomine.

Na nic netlačte, nesnažte se vyřešit během jednoho dne vše to, co jste nezvládali předchozí měsíce. Netrpělivost a neklidná mysl spíš bude vaši komunikaci ohrožovat. Nasměrujte ji spíš na vlastní chyby a vyříkejte si sami se sebou, co potřebujete začít ve svém životě dělat nově a jinak.

Autorkou textu je RNDr. Jana Tamchynová, poradce osobnostního rozvoje, kinezioliog, numerolog. Kontakt: jana@tamchynova.cz


Tato nemoc si nevybírá: Je často spojená se studem, zranitelností, pochybnostmi o sobě a negativními myšlenkami. Snadno se tak může stát, že člověk začne nenávidět své tělo jako zdroj depresí a překážku, která mu zabraňuje žít spokojeným životem

16. ledna 2018 ve 14:01

Různým stupněm onemocní téměř každý druhý člověk starší padesáti let, většina lidí ale vůbec neví, že touto nemocí trpí. Podle Tomanové se dá rozvoji předcházet

29. prosince 2017 v 18:46

Primářka Rehabilitačního ústavu Brandýs nad Orlicí Michaela Tomanová formou otázek a odpovědí bolest nohou u dětí, bezpečné lyžování u lidí nad 65 let a jak předcházet osteoporóze, která hrozí každému druhému člověku staršímu padesáti let.

Absurdní požadavek: Vraťte mi peníze, potkala jsem totiž arabské hosty, což mne šokovalo

25. prosince 2017 v 09:08

Na odlehčení mezi svátky si přečtěte kuriozity a vtipné příhody klientů ERV Evropské pojišťovny. Některé případy jen potvrzují, že jsme někdy národem skutečně vynalézavým.

Novoroční předsevzetí tentokrát vydrží

21. prosince 2017 v 10:42

Příchod nového roku je pro většinu z nás spjat s bilancováním roku předešlého. Co se nám podařilo, v čem jsme úspěšní či naopak, co nám v životě chybí a co nám na sobě samých vadí. Zkrátka co bychom mohli změnit v roce nadcházejícím. Není tedy divu, že právě milník mezi dvěma roky je příhodný...

Jeho doporučení mohou znít až strašidelně, ale je dobré o nich vědět. Nyní jsou totiž jedním z nejohroženějších orgánů, neodborné provedení může vést ke katastrofě, ne k úspěšnému vstupu do nového roku

20. prosince 2017 v 08:17

Oslavy vánočních svátků a příchodu nového roku jsou plné radosti a veselí, mnohdy ale bohužel i úrazů. Oči jsou v tomto období jedním z nejohroženějších orgánů. I když podle statistik vedou zranění rukou a prstů, poranění očí má častěji fatální následky. Největší hrozbou jsou amatérské ohňostroje....

innogy: Odhalte včas hrozbu požáru nebo otravy oxidem uhelnatým

19. prosince 2017 ve 14:58

Jedovatý plyn CO je jako tichý zabiják. Není vidět, ani cítit. Bez detektoru oxidu uhelnatého nemají lidé ani zvířata šanci zaznamenat jeho přítomnost. Většina případů proto končí otravou, a dokonce i smrtí.

Další články
Nahoru