dnes
Středa - jasno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih-dest
4°C
Víkendové tipy

Kruhový objezd na Vítězném náměstí se měl na pár hodin obarvit do žluta

V neděli 8. října se měl dopoledne na pár hodin kruhový objezd na Vítězném náměstí v Praze 6 při happeningu pořádaném českou pobočkou Greenpeace obarvit žlutou barvou a připomínat obří Slunce. Akce se kvůli předpovědi špatného počasí s předstihem ruší, při dešti by se totiž barva hned smyla a nedocílilo by se požadovaného efektu.

Podobné akce proběhly již dříve v Paříži a v Barceloně, v tomto týdnu se pak přidávají i další evropské metropole. Akce podporují cíle Pařížské klimatické dohody a především občanskou energetiku, tedy možnost provozovat obnovitelné zdroje energie v majetku měst, obcí i řadových občanů.

O nových pravidlech občanské energetiky se právě v těchto dnech jedná na půdě Evropské unie a i pro Českou republiku to bude v nadcházejícím volebním období velké téma.


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Yelloween přiláká do Žlutých lázní pražská strašidla

25. října 2017 ve 13:26

Areál Žluté lázně se stane v neděli 29. října cílem všech strašidel. Malé i velké příšery čeká od 12 do 19 hodin zábavné odpoledne, kde nebude chybět strašidelná show, stezka odvahy, dlabání dýní, opékání špekáčků a mnoho dalších zajímavostí. Vstup do areálu je...

Další články
Nahoru