dnes
Čtvrtek - zatazeno
6°C
zítra
Pátek - prehanky-snih-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
4°C
Pražské krimi

„Kruháč“ nenarovnáš. Ani s jednou a půl promile

Při první nehodě dnešního dne chtěl řidič projet rovně kruhovým objezdem. Nejen, že se mu to nepodařilo, ale navíc mu hrozí až rok vězení. 

Deset minut po půlnoci přijali policisté oznámení o dopravní nehodě v křižovatce ulic Na Jelenách – K Hrnčířům v Praze 4. Při prošetřování „nehodáři“ zjistili, že čtyřicetiletý řidič při vjezdu do zmiňované křižovatky nepřizpůsobil rychlost jízdy dopravně technickému stavu komunikace a narazil přední částí svého vozidla do betonových panelů středového ostrůvku kruhového objezdu.

Kvůli tomu skončilo vozidlo po nehodě převrácené na pravý bok. To ale nebylo jediné podstatné zjištění. K dalšímu policisté dospěli ve chvíli, kdy podrobili řidiče orientační dechové zkoušce, jejíž výsledek byl pozitivní a pohyboval se kolem jedné a půl promile. Z toho důvodu „dopraváci“ následně zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což řidiči v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok, zákaz činnosti, nebo peněžitý trest.

Česky hovořící řidič navíc při nehodě utrpěl zranění, pro které byl následně převezen do nemocnice, kde zůstal v hospitalizaci.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru