dnes
Úterý - skorojasno
4°C
zítra
Středa - zatazeno
3°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
3°C
Kruh dá nahlédnout na architekturu. Jinou perspektivou
Foto: kruh.cz

Kruh dá nahlédnout na architekturu. Jinou perspektivou

Jiná perspektiva. To je souhrnný název sedmi přednášek, které představí zajímavé osobnosti evropské architektury. Do Prahy přijedou tvůrci z Francie, Švýcarska, Řecka, Německa a dalších zemí. Cyklus zahájí 2. března v kině Světozor britský architekt Jonathan Sergison z ateliéru Sergison Bates architects. Přednáškové večery s následnou diskuzí se uskuteční vždy první čtvrtek v měsíci od března do prosince.   

Cílem je obohacení české scény o pohled významných představitelů světové architektury jak v rovině teoretické, tak praktické.

„Přednášky představí několik inovativních architektů, osobitých, tvůrčích a jedinečných, kteří přináší jiný pohled na architekturu, a to bez ohledu na zemi původu. Cyklus se bude zabývat různými tématy architektury: plánování měst, sociální výstavbou, reflexí architektury, rekonstrukcemi, urbanismem i experimentální architekturou,“ prozrazuje k tématu letošního cyklu Marcela Steinbachová, architektka a zakladatelka KRUHu. Právě nacházení jedinečného pohledu, který nekopíruje vzory, je kurátorským posláním tohoto spolku.
 
Prvním hostem roku 2017 bude Jonathan Sergison z Velké Británie. Svoji přednáškou s podtitulem Úvahy o současném evropském městě zahájí cyklus Jiná perspektiva v kině Světozor ve čtvrtek 2. března od 19.30 hodin. Jonathan Sergison je architekt a zakladatel studia Sergison Bates architects, které získalo od svého založení 22 ocenění za realizace ve Švýcarsku, Velké Británii i Rakousku. Studio se věnuje především bytové výstavbě a klade důraz na jednoduchost, detail, kontext a funkčnost staveb, které vychází z potřeb jejich obyvatelů. Ve svém portfoliu mají ale i například stavbu domu s pečovatelskou službou či městskou knihovnu ve Švýcarsku.

Jonathan Sergison mimo to přednáší na Accademia di Mendrisio ve Švýcarsku. Do Prahy přijede, aby hovořil o nutnosti přizpůsobení architektury měnícím se potřebám bydlení. Bydlení představuje největší část (70 %) z městské zástavby a nutnost pokrýt měnící se nároky na bydlení a uspokojit rostoucí počty obyvatel je problém, který evropská města řeší různě. Jaké jsou možné strategie pro řešení současných a budoucích potřeb moderních evropských měst? To bude hlavní téma první přednášky roku 2017.

Vstup na přednášku je 100 korun pro dospělé a 80 korun pro studenty. Více informací najdete na www.kruh.info


Z ulic začínajá mizet neoprávněná reklama

15. prosince 2018 v 10:26

Odbor hospodaření s majetkem magistrátu dosáhl úspěchu v letitém soudním sporu s reklamní společností euroAWK a její sesterskou společností ORIS. Na základě platných exekučních příkazů vydaných v listopadu tohoto roku již započaly práce na odstranění neoprávněných reklamních zařízení těchto...

Další články
Nahoru