dnes
Středa - zatazeno
4°C
zítra
Čtvrtek - polojasno
5°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih-dest
4°C
Křtiny želv pardálích vzdají hold Pratchettovi
V neděli pokřtí Zoo Praha mláďata želv pardálích. Foto: Tomáš Adamec / Zoo Praha

Křtiny želv pardálích vzdají hold Pratchettovi

Víkend bude v pražské zoo věnován plazům. Především želvám a krokodýlům. Návštěvníci se mohou těšit na poutavé přednášky i zajímavé hosty, kteří pokřtí mláďata želv pardálích.

Od sobotního rána budou ve Vzdělávacím centru pražské zoo probíhat zajímavé přednášky věnované zvířecím druhům starším než dinosauři. Posluchači se například dozvědí novinky ze života želv žijících ve volné přírodě a zjistí, co je v dnešní době ohrožuje.

Neděle bude patřit nejen milovníkům plazů, ale také fanouškům Terryho Pratchetta. Jeden z nejznámějších spisovatelů fantasy literatury navštívil pražskou zoo v roce 1999 a největším lákadlem pro něho byl právě Pavilon velkých želv.

Důvod jeho zájmu o želvy byl nasnadě. Velká želva A’Tuin nese na zádech nejen čtyři slony, ale i celou Úžasnou Zeměplochu, na které se všechna Pratchettova dobrodružství odehrávají.

Právě proto zoo pokřtí v neděli ve 13 hodin u Pavilonu velkých želv mláďata želv pardálích. Kmotrem se stane nejen překladatel Pratchettových děl Jan Kantůrek, ale také herci Helena Dvořáková a Jan Vondráček, kteří hráli v adaptacích autorových knih v Divadle v Dlouhé.

Kromě želv bude víkend věnován také gaviálům, kteří v zoo obývají pavilon Čambal. Návštěvníci budou mít o víkendu možnost zjistit, proč jsou gaviáli ohrožení, kdy dospívají nebo kdo „okupuje“ jejich venkovní výběh. Nejmenší se pak mohou těšit například na opravdové gaviálí zuby nebo žabí hru.


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Další články
Nahoru