dnes
Pondělí - jasno
23°C
zítra
Úterý - skorojasno
24°C
pozítří
Středa - oblacno
24°C
Krizový štáb Prahy 8 přijal další opatření v souvislosti s vyhlášeným nouzovým stavem
Libeňská radnice Prahy 8. Foto: archiv

Krizový štáb Prahy 8 přijal další opatření v souvislosti s vyhlášeným nouzovým stavem

Krizový štáb Prahy 8 dnes rozhodl, že pro veřejnost bude úřad městské části otevřen pouze v pondělí a ve středu od 8 do 18 hodin. V ostatních dnech zůstává úřad pro veřejnost zavřený. Zároveň je do odvolání pozastaveno vydávání rybářských lístků. Vzhledem k tomu, že s koncem března se blíží termín k zaplacení poplatku za psa, těm, kteří k platbě nevyužívají bezhotovostní platbu, ale platí poplatek na pokladně úřadu, se umožňuje platbu posunout o dva měsíce.  

V Praze 8 nadále pokračuje zvýšená desinfekce na venkovních dětských hřištích, sportovištích a v podchodech. Radnice k tomuto kroku přistoupila, protože v době, kdy jsou uzavřeny školy, lze předpokládat zvýšený pohyb na těchto místech.

V současné době jsou mateřské školky i jesle v provozu, rozhodnutí vlády ani ministerstva zdravotnictví se nevztahuje na tato zařízení. V tuto chvíli je pouze na rozhodnutí rodičů, zda pošlou své děti do těchto zařízeních. V Praze 8 je u jeslí zrušena pouze hlídací služba.

Pečovatelská služba Prahy 8 zatím funguje bez omezení, přestože i pečovatelky musely reagovat, s ohledem na omezení provozu základních škol, výběrem nemocenské. Vzhledem k budoucímu nepředvídatelnému vývoji bylo provedeno vytipování rizikových klientů, u kterých nelze poskytování pečovatelské služby přerušit, protože nemají blízkou rodinu.

V současné chvíli oddávání probíhá a svatby se neruší. Nicméně snoubenci musí také respektovat vyhlášený nouzový stav. Proto při sňatečném obřadu nesmí být v obřadní síni přítomno více než 25 svatebčanů včetně svědků.

Březnový termín vítání občánků je zrušen, všichni rodiče budou kontaktováni s tím, že jakmile bude možný návrat k normálu, radnice připraví náhradní termín.


Praha 5 mění úřední hodiny podatelny

Dnes ve 14:34

Od 22. září dochází ke změně úředních hodin na podatelně úřadu Prahy 5 na Nám. 14. října 1381/4 z důvodu přechodu na mimořádný režim.

Praha 8 dnes vydává dezinfekci na farmářských trzích

Dnes v 09:56

Praha 8 připravila výdej dezinfekce veřejnosti. Zájemci, kteří mají trvalé bydliště v Praze 8 nebo podnikatelé s provozovnou v Praze 8 mohou získat 1 litr dezinfekce na farmářských trzích v Karlíně až do 19 hodin.

Další články
Nahoru