dnes
Sobota - prehanky-dest
18°C
zítra
Neděle - zatazeno
19°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
17°C
Povodně 2013

Krizový štáb Prahy 2 řeší následky povodně

Ve středu v 16:00 svolala starostka MČ Praha 2 Jana Černochová další krizový štáb a povodňovou komisi Prahy 2. Problematická zůstává zejména situace v městských parcích. Městská část Praha 2 se rozhodla i nadále nepovolit vstup do již zahrazených městských parků a rekreačních oblastí. Momentálně jsou všechny inkriminované oblasti pod intenzivním dendrologickým průzkumem a je naplánováno kácení 30 stromů. Jakmile to situace dovolí, bude přístup do všech uzavřených oblastí znovu povolen.

V ulici Sekaninova a Na Folimance budou i dnes od 13:00 do 19:00 přistaveny kontejnery na odpad ze zatopených prostor. K dispozici budou také čisticí prostředky a pomůcky na úklid.  V případě, že budou mít občané i po tomto termínu problém s odvozem povodňového odpadu, mohou ho odvést do sběrného dvora v Perucké ulici, kde jsou k tomuto účelu přistaveny speciální kontejnery.

Z ulice Sekaninova už zmizel zákaz vjezdu. Auta tudy mohou projíždět a parkovat. Nově se dá také přejít přes Železniční most na Prahu 5. Pro pěší je ale zatím otevřena jen jedna lávka.

Pro potřebné informace se občané mohou obracet na speciální tísňovou linku Prahy 2 800 879 222, která bude ode dneška do pátku v provozu denně mezi 8 – 20 hodinou.


Praha si připomíná smutné výročí: na město se valila povodňová vlna, Karlův most nevydržel

2. září 2013 v 09:16

Jedna z největších povodní postihla Prahu na začátku září roku 1890. Silně pršelo od prvního zářijového dne a lijáky trvaly v kuse čtyři dny. Voda se vylila z břehů a zaplavila zhruba třetinu Prahy. Naplaveniny vážně poškodily symbol města – Karlův most.

Radnice Prahy 6 pomůže postiženým povodní

16. července 2013 v 18:32

Praha 6 zajistí přesně 1,2 milionu korun na pomoc občanům Prahy 6 postižených červnovými povodněmi. V Sedlci a Podbabě je celkem 24 domácností, kde voda řádila nejvíce. Každá z těchto domácností dostane dar 50 tisíc korun, ve kterých je část peněz z povodňové sbírky, část z daru společnosti...

Příspěvek pro památky postižené výbuchem v Divadelní a povodní

8. července 2013 v 11:55

Rada hlavního města Prahy schválila záměr poskytnout vlastníkům památkově chráněných objektů, které byly v letošním roce poškozeny povodněmi nebo výbuchem plynu v Divadelní ulici v Praze 1, příspěvek na jejich opravu a odstranění způsobených škod. K tomuto účelu byly z rezervy primátora hl. m....

V Praze 7 zůstávají uzavřeny dvě cyklostezky

4. července 2013 v 10:39

Na území Prahy 7 jsou již po povodních zprovozněny téměř všechny komunikace. Nadále uzavřeny zůstávají pouze dvě cyklostezky: Cyklostezka A1 – vedoucí z ulic Za elektrárnou do Pobaby a Cyklostezka A2 – ulice Povltavská, v úseku od lávky pro pěší k ul....

Naplavený odpad z povodní zdokumentujte

30. června 2013 ve 14:45

V reakci na současnou povodňovou situaci se autoři projektu ZmapujTo.cz rozhodli aplikaci rozšířit tak, aby pomohla s likvidací následků povodní.

Další články
Nahoru