dnes
Čtvrtek - polojasno
11°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
8°C
Povodně 2013

Krizový štáb Prahy 2 řeší následky povodně

Ve středu v 16:00 svolala starostka MČ Praha 2 Jana Černochová další krizový štáb a povodňovou komisi Prahy 2. Problematická zůstává zejména situace v městských parcích. Městská část Praha 2 se rozhodla i nadále nepovolit vstup do již zahrazených městských parků a rekreačních oblastí. Momentálně jsou všechny inkriminované oblasti pod intenzivním dendrologickým průzkumem a je naplánováno kácení 30 stromů. Jakmile to situace dovolí, bude přístup do všech uzavřených oblastí znovu povolen.

V ulici Sekaninova a Na Folimance budou i dnes od 13:00 do 19:00 přistaveny kontejnery na odpad ze zatopených prostor. K dispozici budou také čisticí prostředky a pomůcky na úklid.  V případě, že budou mít občané i po tomto termínu problém s odvozem povodňového odpadu, mohou ho odvést do sběrného dvora v Perucké ulici, kde jsou k tomuto účelu přistaveny speciální kontejnery.

Z ulice Sekaninova už zmizel zákaz vjezdu. Auta tudy mohou projíždět a parkovat. Nově se dá také přejít přes Železniční most na Prahu 5. Pro pěší je ale zatím otevřena jen jedna lávka.

Pro potřebné informace se občané mohou obracet na speciální tísňovou linku Prahy 2 800 879 222, která bude ode dneška do pátku v provozu denně mezi 8 – 20 hodinou.


Praha si připomíná smutné výročí: na město se valila povodňová vlna, Karlův most nevydržel

2. září 2013 v 09:16

Jedna z největších povodní postihla Prahu na začátku září roku 1890. Silně pršelo od prvního zářijového dne a lijáky trvaly v kuse čtyři dny. Voda se vylila z břehů a zaplavila zhruba třetinu Prahy. Naplaveniny vážně poškodily symbol města – Karlův most.

Další články
Nahoru