dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
2°C
Pražská doprava

Křižovatka ulic na okraji Prahy se přemění na kruhový objezd

Z křižovatky ulic K Tuchoměřicům a Tuchoměřická a spojnice mezi Pražským okruhem a Horoměřicemi vznikne kruhový objezd. Rekonstrukce začne v neděli a potrvá do 15. května.

I když je křižovatka ze všech příjezdových cest dobře viditelná, přesto, nebo možná právě proto, se na místě občas stanou vážné dopravní nehody. Předminulý rok na křižovatce nedala přednost řidička, která jela po vedlejší cestě. Při srážce s dodávkou zemřela.  

Povrch křižovatky je navržen asfaltový, dělící ostrůvky a prstenec jsou z velké žulové dlažby s možností pojíždění a středový ostrov je s možností nouzového pojíždění. Jednotlivé povrchy budou upnuty do obrub. Dále budou posunuty zastávky MHD do příznivější polohy a nakonec bude obnoveno vodorovné a svislé dopravní značení.

„Přestavba klasické křižovatky na kruhový objezd zvýší nejen plynulost dopravy, ale především bezpečnost, která musí být vždy na prvním místě nejen při projektování nové výstavby, ale i při plánování oprav,“ uvedl náměstek pro dopravu, sport a volný čas Petr Dolínek (ČSSD). Během prací bude zachován průjezd křižovatkou.

„V létě na tuto rekonstrukci naváže oprava vozovky ulice K Tuchoměřicům až po hranici obce Přední Kopanina,“ dodal.


Další články
Nahoru