dnes
Čtvrtek - zatazeno
11°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
8°C
Pražská doprava

Křižovatka ulic Mírového hnutí x K Horkám projde rekonstrukcí

V pondělí 30. června 2014 zahajuje Technická správa komunikací hl. m. Prahy (TSK) rekonstrukci další křižovatky. Jedná se o křížení ulice Mírového hnutí s ulicí K Horkám. Celá rekonstrukce potrvá do konce října.

„Vzhledem k dopravní důležitosti této křižovatky dojde k úplnému uzavření maximálně na 7–8 dní v průběhu září 2014, přesný termín úplné uzavírky bude upřesněn. Jinak se bude jednat jen o dílčí dopravní omezení,“ uvedl šéf TSK Ladislav Pivec.  Při této uzavírce je v plánu frézování vozovky, pokládka nového živičného povrchu, výstavba ostrůvků v přechodech pro chodce a realizace nové světelné signalizace.

Cílem rekonstrukce je rozšíření křižovatky o odbočovací pruh z důvodu zvýšení její kapacity. Délka rozšíření je v ul. K Horkám v délce cca 100 m. Stavba zahrnuje i výměnu obrusné vrstvy v křižovatce a zřízení nového chodníku pro chodce a cyklisty. Součástí stavby jsou přeložky sítí Pražské plynárenské, PRE, veřejného osvětlení a sdělovacího kabelu. Stavba zahrnuje i opravu obrusných vrstev do ul. Mírového hnutí (vyjeté koleje před křižovatkou) a ul. K Horkám (podél odbočovacího pruhu).


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Další články
Nahoru