dnes
Pondělí - prehanky-snih-dest
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
9°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Krize kolem Bulovky zažehnána, nemocnice se dohodla s Prahou na platbách za pavilon
Některé z pavilonů Bulovky. Foto: ŠJů / Wikimedia Commons

Krize kolem Bulovky zažehnána, nemocnice se dohodla s Prahou na platbách za pavilon

Obavy, že by kvůli dluhům za nájemné Praha vypověděla Nemocnici Na Bulovce smlouvu na pronájem nově zrekonstruovaného pavilonu, se nenaplní. Nemocnice do konce týdne doplatí metropoli dlužné nájemné za nově zrekonstruovaný pavilon. Jde o částku 1,8 milionu korun.

Po týdnech neshod se tak oběma stranám podařilo najít shodu. Vedení města přitom kvůli tomu v uplynulých dnech zvažovalo soud. Pavilon stál město zhruba 400 milionů korun. Nemocnice za něj má platit sedm milionů ročně.

„Obě strany měly už od počátku dobrou vůli se dohodnout. S paní ředitelkou Nemocnice Na Bulovce jsme o to usilovali dokonce už od chvíle, kdy jsme se u příležitosti otevření pavilonu setkali,“ popsal Radek Lacko, pražský radní pro oblast zdravotnictví, který osobně vedl jednání za pražský magistrát.

Město současně bude nadále plnit své poslání investora nemocnice, což se v budoucnu odrazí rovněž na renovaci dalších nemocničních objektů. Bylo například přislíbeno dokončení technologií za sedm milionů korun, které Bulovka žádala. „V našem společném zájmu je nemocnici trvale zvelebovat. Společně s paní ředitelkou jsme tedy za minulostí udělali tlustou čáru,“ dodal Radek Lacko.

Hlavní město je majitelem téměř tří čtvrtin majetku nemocnice. Kromě nájemného za nový pavilon platí dlouhodobě ztrátová Bulovka ročně městu za budovy a pozemky symbolických 10 000 korun. Radní dál vyjednávají o narovnání majetkových vztahů. Podle některých informací je ve hře i možný prodej nemocnice, uvedla ČTK.


Další články
Nahoru