dnes
Středa - jasno
22°C
zítra
Čtvrtek - skorojasno
25°C
pozítří
Pátek - skorojasno
28°C
Kritizovaní betonoví obři z Prahy 5 na sebe opět upozornili. Patnáct květináčů se válí v Jinonicích
Ozeleněním ulic k snížení imisní zátěže. Foto: Jan Puci

Kritizovaní betonoví obři z Prahy 5 na sebe opět upozornili. Patnáct květináčů se válí v Jinonicích

Naštvanost nájemníků a chodců, pokuta, výsměch, zesměšňování. Radnice Prahy 5 si kvůli rozhodnutí rozmístit obří květináče se stromy v ulicích páté městské části v posledních letech „užila"  hodně. Nyní je další problém na světě! Server Pražský patriot narazil na patnáct odložených květináčů v Jinonicích. Na místě, kde byste je zaručeně nečekali.

Narazit v ulicích Smíchova na obří betonové květníky není zas až takový problém. Radnice jich před pár lety v rámci projektu Snížení imisní zátěže ozeleněním ulic pořídila 245.

Od roku 2012 s nimi provádí škatulata, protože lidem nevzhledné nádoby často brání v pohybu. Ale aby nemusela vracet evropské dotace, květníky se stromy prostě někam umístit musí. Proto lze narazit na jejich často nelogické shluky. Například hodně se jich tísní v blízkosti Lihovaru, kde je zeleně dost a navíc tu moc lidí nechodí.

kvetinace-na-jinonicich-nahled Tato často nelogická a do oči bijící umístění nyní trumflo patnáct květníků, které jsou odloženy v Jinonicích. Když pojedete autem po silnici Radlická směrem do centra, zhruba po dvou set metrech se pozorně dívejte napravo. Na volné neudržované ploše jsou na sobě „nalepený“ květníky se stromy.

V okolí rostou náletové dřeviny a vysoká tráva, takže květináče jsou z Radlické hůře vidět. O nějakém „ozelenění ulic“, kvůli čemuž byly pořízeny, zde lze sotva hovořit. Stromů, navíc větších, je v okolí dostatek. Celé území je oplocené, ale kvůli dírám v plotě přístupné.

Stromům se někde v květináčích nedaří

kvetinace-jinonice-claneka-2-nahled Na květnících jsou plakáty na kulturní akce. Zde však mohou sotva někoho nalákat, protože kolem betonových nádob žádná cesta nevede. Některé plakáty lákají na koncert Ewy Farne a Madrage 26. září 2014 v Motole, další na Trance Fusion v Karlíně, která se uskuteční 11. října.

„Jedná se o pozemek, který je v majetku Městské části Praha 5.  K přemístění těchto květníků došlo  na základě rozhodnutí  Odboru památkové péče pražského magistrátu, které posoudilo jejich původní umístění jako nepřípustné. Proto nebudou do  projektu Snížení imisní zátěže ozeleněním ulic městské části Praha 5 započítány," uvedla Marcela Žižková z tiskového oddělení Prahy 5.

Betonové nádoby podle ní budou vyprázdněny a pak zapůjčeny zájemcům, s kterými jsou uzavírány smlouvy
o výpůjčce.

kvetinace-strakonicka-nahled Aby toho s „betonovými obry" v Praze 5 nebylo dost, tak ve smíchovské ulici Strakonická, mezi železničním mostem a golf centrem Erpet, jsou květináče, ve kterých stromy rostou, ale některé jsou na tom bídně.

Chodcům a řidičům se tak naskýtá pohled na pahýly se suchým listím.


Pražští hasiči se připravují na vyslání USAR týmu do Bejrútu

Dnes v 08:42

V souvislosti s včerejším výbuchem skladu ledku v Bejrútu, který nepřežilo přes sto lidí a další tisíce lidí byly zraněny, byla Libanonu nabídnuta pomoc ze strany České republiky.

Metropolitní program pro zvýšení úrovně cizích jazyků bude i nadále pokračovat

Včera v 16:29

Rada Prahy schválila Metropolitní podporu středoškolské jazykové výuky 2020, která má kontinuálně nahradit současný Metropolitní program podpory středoškolské jazykové výuky. Tato podpora se týká středních škol zřizovaných hlavním městem Prahou v gesci odboru školství, mládeže a...

Bouřka zkomplikovala v Praze provoz na čtyřech nádražích

2. srpna 2020 ve 21:38

Bouřka, která dnes vpodvečer zasáhla hlavní město, zkomplikovala provoz na celkem čtyřech velkých pražských nádražích. Kvůli výpadku dodávek elektřiny byl zastaven na půl hodiny provoz některých vlaků.

Zákaz rozdělávání ohňů na rizikových místech v Praze končí

2. srpna 2020 ve 21:11

Na základě informace vydané dnes Českým hydrometeorologickým ústavem končí platnost nařízení týkajícího se zákazu rozdělávání ohňů na místech zvýšeného nebezpečí vzniku požáru na území Prahy v pondělí 3. srpna 2020 v 02:00 hodin. 

Další články
Nahoru