Dnes Pondělí - polojasno 23°C
Zítra Úterý - zatazeno 27°C
Pondělí 14. 6. 2021
Svátek má Roland
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Kritizované zúžení na Plzeňské ulici mělo jepičí život, magistrát ho zruší
Úprava umožňující jet autům jen v jednom pruhu zmizí. Foto: Praha 5

Kritizované zúžení na Plzeňské ulici mělo jepičí život, magistrát ho zruší

Na Plzeňské ulici v Motole budou auta opět jezdit dvěma pruhy v každém směru. Magistrát zruší nynější zúžení do jednoho pruhu, které kritizovala radnice Prahy 5 a vadilo i záchranářům.

Zúžení se týkalo úseku pod estakádou Kukulovy a Bucharovy ulice. Na uvolněném místě magistrát zřídil parkovací stání. To vše kvůli údajně vyšší bezpečnosti pro cyklisty a pěší.

„Pátá městská část zásadně nesouhlasí s úpravou provozu na Plzeňské ulici. Tu v posledních týdnech bez předchozí konzultace zadal Magistrát hlavního města Prahy. Praha 5 požaduje okamžitou nápravu, protože dopravní úpravy na mimořádně frekventovaném místě Plzeňské ulice komplikují průjezd vozidel záchranné služby u motolské nemocnice,“ uvedl včera mluvčí Prahy 5 Stanislav Brunclík.  

„Legalizovat stání vozidel svedením dopravy do jednoho jízdního pruhu a vyznačit velkorysé pruhy pro cyklisty v místě, kde sanitky nemohou využít tramvajové pásy, je z našeho pohledu nepochopitelné. Chceme rychlou nápravu,“ uvedl radní pro územní rozvoj Zdeněk Doležal (ODS). 

Zdravotnická záchranná služba hlavního města Prahy podle její mluvčí Jany Poštové o tomto dopravním opatření také předem nevěděla a neměla ho tudíž možnost připomínkovat.

„Když tam budou zaparkovaná auta, tak v případě dopravní špičky může pro sanitky nastat problém, protože po vyvýšeném pásu pro tramvaje jet nemohou. Přitom toto místo je našimi vozy hodně využívané, jo to jedna z mála přístupových cest do motolské nemocnice,“ sdělila serveru Pražský patriot.

Po kritických poznámkách k úpravě se magistrát rozhodl vrátit průjezd pro auta dvěma pruhy. „K vzneseným výhradám městské části jsme již zpracovali novou situaci dopravního značení, která reaguje na požadavek zachování dvou jízdních pruhů v obou směrech Plzeňské. Tím bude zachována co nejplynulejší dopravní obsluha Nemocnice Motol. Po kladném projednání s Policií ČR necháme nové dopravní značení neprodleně vyznačit,“ sdělil dnes serveru Pražský patriot mluvčí magistrátu Vít Hofman.

Zároveň odmítl, že by úřad o záměru předem neinformoval. „Úprava dopravního značení po zrekonstruování Plzeňské v úseku ulic Zahradníčkova a Za opravnou byla řešena na mnoha jednáních již od září 2020. Koncem října jsme navrhovanou úpravu vyvěsili na úřední desku magistrát včetně navrhovaného řešení. Námitky uplatnila pouze Policie ČR a s těmito námitkami jsme se vypořádali v rámci opatření obecné povahy, které magistrát vydal koncem letošního dubna. Následně Technická správa komunikací zajistila vodorovné a svislé dopravního značení. Námitky od městské části Praha 5 vzešly až 8. května při zahájení prací na úpravách,“ uvedl.

„Nikdo s námi nic nekonzultoval, nepřizval nás k projektu a přípravě řešení,“ oponoval předseda dopravního výboru Prahy 5 Jan Panenka (ODS).


Nové prostory registru vozidel ve Vysočanech

Včera v 06:48

Od pondělí 14. června bude ve Vysočanech spuštěn registr vozidel ve zcela nových prostorách. Ty původní byly využívány od roku 1998, přičemž úroveň prostředí jak pro klienty, tak i pro zaměstnance, již neodpovídala současným požadavkům. Oproti předchozímu pracovišti umožní dosažení vyšší kapacity...

Práce v Průběžné ulici změní vedení linek autobusů a tramvají v Zahradním Městě

12. června 2021 ve 21:22

Kvůli pracím na přestavbě a zahloubení Průběžné ulice pod novým železničním mostem bude od pondělí 14. června od cca 23:30 do středy 15. září do cca 23:30 obousměrně přerušen provozu tramvají v úseku Radošovická – Nádraží Hostivař a dojde také ke změnám ve vedení autobusových linek v oblasti...

Správa železnic hledá projektanta modernizace nádraží v Praze-Krči

10. června 2021 v 07:34

Správa železnic připravuje modernizaci stanice Praha-Krč, pro kterou aktuálně vypsala zakázku na zhotovitele dokumentace pro společné povolení, a to včetně zpracování dokumentace pro provádění stavby.

Skútry projedou Prahou

9. června 2021 v 17:12

V sobotu 12. června se koná 18. ročník akce Skútršňůra – spanilá jízda skútrů z Prahy na Slapskou přehradu. Povede na území městských částí Praha 1, 2, 4, 7, 8, 12 a 16. V trase jízdy je povolen pohyblivý zábor. 

Červnové uzavírky Bubenečského tunelu

9. června 2021 ve 12:38

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie bude Bubenečský tunel od čtvrtka 10. června od 23 hodin do pátku 11. června do 5 hodin uzavřen.

Letenský tunel se ve čtvrtek uzavře

9. června 2021 ve 12:31

Z důvodu mytí bude Letenský tunel od čtvrtka 10. června od 23 hodin do pátku 11. června do 5 hodin uzavřen.

Na Národní se bude opravovat most, centrum čeká dopravní omezení

9. června 2021 v 10:19

Technická správa komunikací zahájí ve čtvrtek 17. června 2021 práce na opravě mostu v Národní ulici přes ulici Divadelní. Práce by měly být hotové do konce tohoto roku a budou rozděleny na etapy.

Další články
Nahoru