Dnes Pondělí - polojasno 23°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 21°C
Pondělí 23. 5. 2022
Svátek má Vladimír
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Kritizované zúžení na Plzeňské ulici mělo jepičí život, magistrát ho zruší
Úprava umožňující jet autům jen v jednom pruhu zmizí. Foto: Praha 5

Kritizované zúžení na Plzeňské ulici mělo jepičí život, magistrát ho zruší

Na Plzeňské ulici v Motole budou auta opět jezdit dvěma pruhy v každém směru. Magistrát zruší nynější zúžení do jednoho pruhu, které kritizovala radnice Prahy 5 a vadilo i záchranářům.

Zúžení se týkalo úseku pod estakádou Kukulovy a Bucharovy ulice. Na uvolněném místě magistrát zřídil parkovací stání. To vše kvůli údajně vyšší bezpečnosti pro cyklisty a pěší.

„Pátá městská část zásadně nesouhlasí s úpravou provozu na Plzeňské ulici. Tu v posledních týdnech bez předchozí konzultace zadal Magistrát hlavního města Prahy. Praha 5 požaduje okamžitou nápravu, protože dopravní úpravy na mimořádně frekventovaném místě Plzeňské ulice komplikují průjezd vozidel záchranné služby u motolské nemocnice,“ uvedl včera mluvčí Prahy 5 Stanislav Brunclík.  

„Legalizovat stání vozidel svedením dopravy do jednoho jízdního pruhu a vyznačit velkorysé pruhy pro cyklisty v místě, kde sanitky nemohou využít tramvajové pásy, je z našeho pohledu nepochopitelné. Chceme rychlou nápravu,“ uvedl radní pro územní rozvoj Zdeněk Doležal (ODS). 

Zdravotnická záchranná služba hlavního města Prahy podle její mluvčí Jany Poštové o tomto dopravním opatření také předem nevěděla a neměla ho tudíž možnost připomínkovat.

„Když tam budou zaparkovaná auta, tak v případě dopravní špičky může pro sanitky nastat problém, protože po vyvýšeném pásu pro tramvaje jet nemohou. Přitom toto místo je našimi vozy hodně využívané, jo to jedna z mála přístupových cest do motolské nemocnice,“ sdělila serveru Pražský patriot.

Po kritických poznámkách k úpravě se magistrát rozhodl vrátit průjezd pro auta dvěma pruhy. „K vzneseným výhradám městské části jsme již zpracovali novou situaci dopravního značení, která reaguje na požadavek zachování dvou jízdních pruhů v obou směrech Plzeňské. Tím bude zachována co nejplynulejší dopravní obsluha Nemocnice Motol. Po kladném projednání s Policií ČR necháme nové dopravní značení neprodleně vyznačit,“ sdělil dnes serveru Pražský patriot mluvčí magistrátu Vít Hofman.

Zároveň odmítl, že by úřad o záměru předem neinformoval. „Úprava dopravního značení po zrekonstruování Plzeňské v úseku ulic Zahradníčkova a Za opravnou byla řešena na mnoha jednáních již od září 2020. Koncem října jsme navrhovanou úpravu vyvěsili na úřední desku magistrát včetně navrhovaného řešení. Námitky uplatnila pouze Policie ČR a s těmito námitkami jsme se vypořádali v rámci opatření obecné povahy, které magistrát vydal koncem letošního dubna. Následně Technická správa komunikací zajistila vodorovné a svislé dopravního značení. Námitky od městské části Praha 5 vzešly až 8. května při zahájení prací na úpravách,“ uvedl.

„Nikdo s námi nic nekonzultoval, nepřizval nás k projektu a přípravě řešení,“ oponoval předseda dopravního výboru Prahy 5 Jan Panenka (ODS).


Autor: Jan Puci

Rekonstrukce křižovatky Na Petřinách – Na Větrníku

21. května 2022 v 10:01

Technická správa komunikací (TSK) zahájí v pondělí 23. května 2022 rekonstrukci křižovatky ulice Na Petřinách a Na Větrníku, která bude nově osazena semaforem. Celá stavební akce skončí do konce srpna 2022.

V souvislosti s koncerty skupiny Rammstein připravila policie opatření

14. května 2022 v 07:10

V neděli 15. května a v pondělí 16. května se uskuteční dva koncerty skupiny Rammstein. Z důvodu zajištění veřejného pořádku a dopravy, připravila pražská policie adekvátní bezpečnostní opatření, na kterém se bude podílet několik desítek pražských policistů. Opatření se dotknou především...

Další články
Nahoru