dnes
Úterý - obcasny-dest
9°C
zítra
Středa - zatazeno
11°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
11°C
Kritizovaná koncepce protidrogové politiky se dočká změn. Navrhnou je městské části
Ilustrační foto: Psychonaught / Wikimedia Commons

Kritizovaná koncepce protidrogové politiky se dočká změn. Navrhnou je městské části

Pražští zastupitelé vzali včera na vědomí petici Za přepracování Koncepce protidrogové politiky hlavního města Prahy na období 2013 až 2020.

Zastupitelé zároveň požádali zástupce městských částí, aby na svém území navrhli vhodná místa pro potenciální umístění těchto služeb – kontaktní centra pro osoby závislé na nealkoholických drogách, nízkoprahová denní centra a noclehárny pro osoby bez přístřeší.

Radního pro zdravotnictví, sociální politiku a bydlení Martina Dlouhého (TOP 09) požádali, aby na základě návrhu jednotlivých městských částí zpracoval systém rovnoměrného rozložení služeb pro osoby závislé na nealkoholických drogách a pro osoby bez přístřeší na území Prahy. Termín, do kdy má být vše zpracováno, je 30. duben.

Předseda kontrolního výboru Petr Dolínek (ČSSD) uvedl, že petici podepsalo 900 lidí, ale přesto se výbor rozhodl, že se jí bude zabývat zastupitelstvo, které se jinak zabývá peticemi s tisíci a více podpisy. „Petici jsme shledali důležitou,“ řekl.

Zastupitel Bohumil Zoufalík (Nezávislí) uvedl, že je rád, že městské části byly konečně vtaženy do diskuse. „Kdyby to tak bylo od začátku, bylo by to fajn, ale nevytýkám to,“ řekl. Na nedávném jednání zastupitelstva se protidrogová koncepce setkala s ostrou kritikou.

Koncepce protidrogové politiky byla již na podzim loňského roku kritizována některými městskými částmi, stejně tak mnohými pražskými zastupiteli.


Autor: Anna Skálová

Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru